Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Maj 2021 22:28 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 36
Cześć,

chcę spędzić 3 tygodnie w meksyku i myślałem, by kupić lot do Mexico City,, a wylot z Cancun (a w międzyczasie zwiedzać i przejechać z Mexico do Cancun samochodem). Czy ktoś z Was ma takie doświadczenia i mógłby podzielić się trasą? A jeśli tak to czy warto przejezdzać ten kawał samochodem czy tereny pomiędzy Jukatanem,a Mexico City nie powalają?
z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 09 Maj 2021 00:33 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
To nie jest najlepszy pomysl z powodu ekonomicznego i tego, że to po prostu trudna trasa. Jesli chodzi o bezpieczenstwo to o ile ominiesz Guerrero, ktore jest najbardziej ryzykowne i bedziesz sie trzymał wiekszych miast, powinno być ok. Moim zdaniem lepiej żebyś podzielił wycieczkę na 2 etapy i wykupil lot CDMX (albo jakieś lotnisko w okolicach centralnych) i poleciał do cancun. Loty po Meksyku są tanie. CDMX jest przytłaczający, ale na pewno ciekawy (ogarnij okoliczne Pueblos Magicos). Ze swojej strony bardzo polecam Pueblę razem z Cholulą. Na lotnisku w Cancun po przylocie, tanio wynajmiesz samochod i zrobisz sobie objazdówkę.

Jeśli jednak uprzesz się na 1600km z CDMX (czyli jak z Warszawy do Londynu) to zaczep o Oaxacę (miasto i okolice).
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
jarus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Maj 2021 21:19 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 35
RadekZamulacz napisał(a):
Moim zdaniem lepiej żebyś podzielił wycieczkę na 2 etapy i wykupil lot CDMX (albo jakieś lotnisko w okolicach centralnych) i poleciał do cancun. Loty po Meksyku są tanie. CDMX jest przytłaczający, ale na pewno ciekawy (ogarnij okoliczne Pueblos Magicos). Ze swojej strony bardzo polecam Pueblę razem z Cholulą. Na lotnisku w Cancun po przylocie, tanio wynajmiesz samochod i zrobisz sobie objazdówkę.

Jeśli jednak uprzesz się na 1600km z CDMX (czyli jak z Warszawy do Londynu) to zaczep o Oaxacę (miasto i okolice).


Ostatnio zrobiłam 1400 km po Jukatanie plus CDMX. Zamknęłam całość w 2 tygodniach i było to zdecydowanie za mało by zobaczyć tyle, ile chciałam. Odpuściłam Calakmul i Campeche, bo fizycznie mi nie starczyło na nie czasu. Gdybym miała trzy tygodnie zrobiłabym pierwszy tydzień w CDMX i okolicach, a następnie mniej więcej tą trasę Cancun - Playa del Carmen - Tulum - Bacalar - Calakmul - Campeche - Merida - Valladolid - Holbox - Cancun. O ile dobrym pomysłem jest kupowanie biletu do CDMX, a powrót z CUN (możesz wtedy na koniec zrobić jakikolwiek odpoczynek) tak przejazd tej trasy w 3 tygodnie wg mnie nie ma większego sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Sty 2023 18:21 

Rejestracja: 30 Gru 2022
Posty: 5
Panna Anna napisał(a):
[
Ostatnio zrobiłam 1400 km po Jukatanie plus CDMX. Zamknęłam całość w 2 tygodniach i było to zdecydowanie za mało by zobaczyć tyle, ile chciałam. .


Jeździłaś wynajętym samochodem? Jaka trasa Teoim zdaniem miałaby sens wyjeżdżając z cancun (powrót tez do Cancun)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group