Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 3 dni we włoszech.
#1 PostWysłany: 03 Sty 2012 10:32 

Rejestracja: 08 Mar 2010
Posty: 19
Witajcie!
Za dwa tygodnie lecę pierwszy raz do Włoch, a konkretnie do Bergamo i jak przy każdej podróży zawsze wiedziałem co robić i zwiedzać, tak teraz kompletnie nie wiem.
Co wiem:
Przylatuję do Bergamo w niedzielę wieczorem, także nocleg na lotnisku.
Wylatuję w środę wieczorem, więc ostatni dzień myślę, że spędzę w bergamo ( zwiedzanie, zakupy)
I teraz problem: zostają dwa dni i nie wiem jak je spedzić.
Początkowo chciałem polecieć do Walencji, ale odstraszyły mnie opłaty FR
Mogę jechać do Mediolanu, ale to na jeden dzień.
Może wybrać się nad jezioro Garda?

Wiem, że wiele osób ma taki wyjazd za sobą także proszę o pomoc.
Wyjazd niskokosztowo, ale nie za wszelką cenę, mogę tez gdzieś polecieć z bergamo na te dwa dni.
Pozdrawiam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 03 Sty 2012 10:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
W niedzielę poszukaj noclego w Bergamo, miasto jest blisko lotniska a ceny znajdziesz bardziej korzystne.
Mediolan jest warty zobaczenia. Szału wielkiego nie robi, ale sympatycznie dzień spędzicie. To w poniedziałek a dojazd pociągiem nie zrujnuje Waszej kieszeni.
We wtorek może być i Garda. Jeżeli nie chcesz typowo turystycznych miejsc pojedź na północ - np Riva del Garda. Tam możesz się zamelinować na promie lub pospacerować wśród pięknego wybrzeża. Ale w styczniu może być nieciekawa pogoda co nie będzie sprzyjało zwiedzaniu.
Warto też zobaczyć Weronę - piękne miasto, jeden dzień minimum. Polecam.
No a środę już masz - Bergamo. Nie możesz pominąć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Sty 2012 15:56 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ja na wiosnę lub jesień (zależy jak z kasą będzie) planuję sobie właśnie taki kilkudniowy wypad do Włoch i z Bergamo chce uderzyć nad jezioro Como. Nie wiem czy to dobra opcja na styczeń, ale wygląda następująco:

Z lotniska w Bergamo 3 km do dworca kolejowego, tuż obok jest autobusowy, pewnie można to jakimś busem z lotniska obrócić, ale ja planuję pójść pieszo.

Następnie z dworca w Bergamo autobusem linii C46 do Como. Koszt to 4,5 Eur, czas ok. 2 godziny, rozkład jazdy - http://www.sptlinea.it/LinkClick.aspx?f ... uage=en-US

Być może jakieś zwiedzanie Como lub od razu do miejsca noclegu czyli Menaggio (które przynajmniej na zdjęciach również wygląda świetnie).

Dojazd z Como do Menaggio - linia C10, koszt to 3,05 Eur, czas ok. 1 godzina 10 minut, więcej informacji http://www.my-lake-como-holiday.com/43/tariffs/ rozkład - http://www.sptlinea.it/LinkClick.aspx?f ... uage=en-US

Na tę samą linię jest bilet całodzienny za 8 euro, nazywa się Biglietto Giornalero i pozwala sobie objechać znaczny kawałek wybrzeża jeziora Como, aż do Colico.

W rejonie jeziora najtańszy nocleg udało się mi znaleźć w hostelu w Menaggio, najtańszy pokój to 18 Eur/osoba plus 3 Eur opłaty klimatycznej (chyba, że ktoś jest członkiem Międzynarodowej Federacji Schronisk Młodzieżowych), link do strony hostelu - http://www.lakecomohostel.com/index.shtml

Czyli ten pierwszy dzień, jeśli wyjedziesz rano z Bergamo to masz sporo czasu (wyjeżdżając o 6 rano jesteś w Como przed 9) na zwiedzenie okolic jeziora Como.

Drugiego dnia kontynuujesz oglądanie okolicy Menaggio lub wypad do Szwajcarii!!! wzdłuż jeziora Lugano. Linia C12, dokładnej ceny nie znam, ale myślę że coś w okolicy 4 Eur, czas przejazdu w jedną stronę to ok. 1 godziny, rozkład jazdy - http://www.sptlinea.it/LinkClick.aspx?f ... uage=en-US

Z Lugano możesz wrócić do Menaggio na nocleg tą samą trasą lub pojechać pociągiem do Como (12 CHF, czas 35 minut, często odjeżdzają).

Z Como ostatni autobus do Bergamo odjeżdża o 18:30, więc drugiego dnia możesz już tam uderzać, albo przenocować jeszcze w Menaggio i w środę rano wracać do Bergamo (np. o 6 rano z Menaggio do Como, potem z Como do Bergamo o 8:10 i jesteś na miejscu po 10 więc do wieczora można zwiedzać).

Koszt takiej wycieczki to mniej więcej:
Como-Bergamo (4,5 Eur) x2
Como-Menaggio (3,05 Eur) x2
dwa noclegi w Menaggio 18 Eur x2 plus opłata klimatyczna 3 Eur x2
RAZEM: 57 Eur czyli ok. 260 zł
opcjonalnie
dzienny bilet dookoła jeziora 8 Eur (ale wtedy może odpaść jedno 3,05 Eur)
wypad Menaggio-Lugano ( ok. 4 Eur) x2 (taniej niż opcja z pociągiem do Como)
RAZEM 16 Eur czyli ok. 72 zł

Tylko nie jestem pewien czy wypad w Alpy w styczniu to dobry pomysł i na jakie koszty możesz sobie pozwolić. Niemniej może Ci się ten pomysł spodoba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group