Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 2 tyg. w Kalifornii
#1 PostWysłany: 12 Mar 2016 09:28 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
11-25 maj ląduję w SF. Na Kalifornię mam więc równe 2 tyg.
Co zobaczyć? Jaki plan?
Wiem, że 2 tyg to mało ale potrafię spać po 4h w trakcie podróży żeby zobaczyć jak najwięcej.
Pewniakami są: SF, LA, LV (jedna noc), Wielki Kanion, Dolina Śmierci.
Coś jeszcze?
Jakie odcinki warto pokonać autem, jakie samolotem, a jakie np MegaBusem?
Proszę o wskazówki jak to rozplanować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#2 PostWysłany: 12 Mar 2016 12:18 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 23
My wybieramy się od 21/05 i mamy 17 dni w Kaliforni. Wszytsko zalezy od tego czy wiecej czasu chcesz przeznaczyc na miasta czy parki narodowe i skad masz powrotny samolot. Jeśli lubisz przyrodę to oczywiscie park Yosemite . Wiosna to najlepszy okres na zobaczenie tego parku ze wzgledu na wodospady ktore w lecie wysychają. LV a najlepsza i najtańszą baze noclegową, najlepsze ceny wynajmu samochodów i jest doskonałym punktem wypadowym do: Wielkiego Kanionu. Monument Valley, Parku Zion i Bryce i Kanionu Antylopy. A w strone SF Doliny Śmierci i Rezerwatu Sekwoii. Odnośnie transportu to SF-LA samochodem - sławne BIG SUR. LA-LV mozna nocnym Megabusem za 5$ i w LV wypozyczyc samochod i "zrobic" trasę z tej relacji west-coast-2015-go-big-or-go-home,210,84437 .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Mar 2016 20:30 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 25
Smile napisał(a):
Coś jeszcze?


Yosemite a tuz przy Yosemite koniecznie Bodie. Warto tez wpasc do Tahoe. W SF nie zapomnij o muir woods. Jadac do big sur warto odwiedzic monterey bay i 17 mile drive. A po drodze z SF do LA na drodze nr1 Hearst Castle.
Jesli chcesz jechac dalej na wschod z LV to tama hoovera, wielki kanion, page(antelpoe canyon i horshoe bend) zion...moze moab(arches)
Bylo sporo tematow na forum omawiajacych podobne trasy..poszukaj..zobacz co sie najbardziej interesuje i planuj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Mar 2016 18:24 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
@Smile, wyjedzam w ten piatek wracam 2 kwietnia. Plan mocna objazdowka...jest w moim temacie ale moge CI po przyjezdzie tez opisac czy sie udalo go zrealizowac.
pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Mar 2016 18:33 

Rejestracja: 16 Lip 2015
Posty: 7
Loty: 52
Kilometry: 89 542
Czekamy zatem na relację z Twojej podróży po powrocie- też mam w najbliższych planach taki wyjazd. Udanej wyprawy i wspaniałych wrażeń!:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Kwi 2016 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
Ile dni przeznaczyć na Yosemite??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Kwi 2016 19:20 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 6
Co warto zobaczyć w Yosemite gdy planuje się tam być 2,5 dnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Kwi 2016 19:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Zależy od Twojej kondycji i pory roku. Polecam stronę http://www.yosemitehikes.com/hikes.htm - masz ocenę widokową dostępnych tras z trudnością i długością.
Ja będę niepełne dwa dni na początku maja i planuję:
Lower i Upper Yosemite Falls - pierwszego niepełnego dnia
i o ile starczy kondycji
4-Mile Trail+Panorama Trail+The Mist Trail (Vernal & Nevada Falls) - w jednym 16 milowym treku obejmującym wszystkie naj miejsca
(jeśli żona mi się zbuntuje to samo The Mist Trail i osobno podjedziemy na Glacier Point)
no chyba że jesteś hardcorem to wiadomo - Half Dome ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Kwi 2016 20:23 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
2,5 dnia to bardzo dużo :) Ja będę w Yose 11 od rana (nocleg w Oakhurst) i kilka godzin 12 maja. 11.05 planujemy zrobić z żoną ten trek 4 mile + panorama trail (wyczerpujący, ale bardzo różnorodny widokowo), a następnego jakieś punkty, bo podejrzewam, że zakwasy będą niemiłosierne :) Jedyne czego się obawiam to warunków, bo na razie nie wygląda to różowo. Niby 19.04 otworzyli Glacier Point, ale po 2 dniach znów zamknęli ze względu na "stormy weather". W ogóle pogoda na razie nie rozpieszcza.

Bryce mamy zaplanowany na 08.05 i myślałem, że już tam będzie raczej wiosennie. Na razie tam jest poniżej 10 stopni za dnia. Niby jeszcze 2 tygodnie, ale mam obawy, że będzie dużo lepiej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Kwi 2016 21:40 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 6
My będziemy koło 19.05. Też czekamy na otwarcie Tioga Pass.
Żeby wejść na Half Dome trzeba mieć specjalne pozwolenie, które można zdobyć w loterii na 2 dni przed wejściem, więc ta opcja niestety nie wchodzi w grę, choć żałuję. "Stormy weather" może pewnie zdarzyć się zawsze i raczej nie jest to stan przewlekły. Będzie fajnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group