Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 15h w Szanghaju
#1 PostWysłany: 09 Lut 2019 22:05 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 78 405
lece z Londynu na Filipiny i mam 15h przerwę w obie strony
i tak myśle aby wyskoczyć na miasto na kilka H
i pytanie do osób które juz były na lotnisku Shanghai Pu Dong ile trwa mniej więcej odprawa,wizza 144h ogólnie całe wyjście z lotniska i dojście do metra które leci do dzielnicy "biznesowej "
i co by polecały spróbować do jedzonka komuś kto jest pierwszy raz w Chinach i co zobaczyć przez te pare godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#2 PostWysłany: 09 Lut 2019 22:39 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
Cześć,

Dwa razy korzystałem z 144h i wydostanie się za każdym razem przechodziło szybko, jest tam oddzielny punk na takie wizy.
Więc nie czekasz razem z resztą lokalsów i ludzi z normalnymi wizami. U mnie było około 40 min w tym czasie miałem już bilet na pociąg do miasta. Fakt że dość dużo osób mijałem idąc do odprawy, raz byłem pierwszą osobą raz 4.

Metrem był nie smigał tam jest przecież Maglev) bilet kosztował jak byłem 50 rnb, cena spada do 40 po okazaniu bording pass. Kilka min i jesteś w miescie.

Mi się podobały Shanghai Bund nadbrzeżna promenada tam gdzie jest widok na dzielnie z wieżowami, fajnie przejsc się od metra główną ulica handlową.
Jest ,,Starówka" ale szału nie robi. Co do jedzenie to dużo by pisać, jest tam dużo restauracji z róznych rejonów Chin i całej Azji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#3 PostWysłany: 10 Lut 2019 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Kilka minut to trwa sam przejazd Maglevem, a to jest trasa tylko od lotniska do stacji Longyang, która jest jeszcze daleko od centrum. Trzeba się na niej przesiąść w metro i dopiero nim dojeżdża się do wybranego miejsca w centrum. Tak więc, transfer do miasta, już po przejściu spraw granicznych to na pewno nie kwestia kilku minut.
Co do kontroli paszportowej, to sporo zależy od szczęścia. W jedną stronę poszło nam szybko i sprawnie, ale w drugą już zdecydowanie wolniej. Reguły nie ma.
Zgadzam się, że nocny widok z promenady nad rzeką na wieżowce po drugiej stronie jest piękny (choć Hongkong to jeszcze nie jest).

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#4 PostWysłany: 10 Lut 2019 00:47 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Musisz liczyc 1,5-2 godziny (oczywiście jesli pojedziesz Maglevem i przy wizach 144 h nie będzie duzo osób w kolejce)
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#5 PostWysłany: 10 Lut 2019 00:57 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
tropikey napisał(a):
Kilka minut to trwa sam przejazd Maglevem, a to jest trasa tylko od lotniska do stacji Longyang, która jest jeszcze daleko od centrum. Trzeba się na niej przesiąść w metro i dopiero nim dojeżdża się do wybranego miejsca w centrum. Tak więc, transfer do miasta, już po przejściu spraw granicznych to na pewno nie kwestia kilku minut.
Co do kontroli paszportowej, to sporo zależy od szczęścia. W jedną stronę poszło nam szybko i sprawnie, ale w drugą już zdecydowanie wolniej. Reguły nie ma.
Zgadzam się, że nocny widok z promenady nad rzeką na wieżowce po drugiej stronie jest piękny (choć Hongkong to jeszcze nie jest).

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka


Jasne że kilka minut trwa przejazd do miasta, nic o centrum nie pisałem.
Jednak faktycznie można było to dopisać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#6 PostWysłany: 19 Lut 2019 06:25 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 78 405
Myślę ze sam przejazd meglevem to już jest atrakcja :D A w Szanghaju będę przez dzień wiec nie wiem czy warto iść na promenadę,więc muszę poszukać jakichś konkretnych miejsc do zwiedzenia.
jeszcze jedno pytanko czy na ich dworcach oprócz ich napisów są również po angielsku ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Kwi 2019 16:05, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#7 PostWysłany: 19 Lut 2019 09:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak, tylko pamiętaj, że europejską kartą raczej nie zapłacisz w automatach, wypłać parę groszy na metro na lotnisku (na stacji końcowej Magleva nie było bankomatów, tylko na stacji metra, ale już za bramkami, więc trzeba było się jakoś dogadać z obsługą, żeby nas wpuścili). Promenada nie jest długa (w sumie można pójść popatrzeć i zawijać się nazad, prawdę mówiąc), a w sumie w miarę po drodze jest i wyskoczyć można (typowo pocztówkowe zdjęcie zrobić i na piechotkę dalej w stronę dworca głównego, czy jak on się tam nazywał).
Polecam przejrzenie tematów o dojeździe z/na lotnisko, jakie są atrakcje w Szanghaju oraz o jedzeniu, tam będą wszystkie informacje - a przynajmniej inni kolejni tam będą tych informacji szukać, więc gorąco zachęcam do zapoznania się oraz zadawania konkretnych pytań w tamtych tematach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Georgi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#8 PostWysłany: 19 Lut 2019 11:22 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Ew. kup sobie na lotnisku w okienkach koło Magleva
Maglev Single Ride + One Day Metro Pass - 55CNY bilet na metro ważny 24h od przejazdu Maglevem
Maglev Return + One Day Metro Pass - 85CNY bilet na metro / Maglev ważny 24h od przejazdu Maglevem w kier centrum

Nie będziesz wtedy miał problemu z automatami i zaoszczędzisz trochę czasu (i jesli będziesz jechał więcej niż 3-4x metrem to także pieniędzy).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Georgi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#9 PostWysłany: 20 Lut 2019 00:47 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 78 405
Ja zazwyczaj place revolutem a on działa wszędzie więc z tym nie ma problemu,
a myślę ze zakup tego biletu 24h będzie najlepszą opcją.

Dzieki za pomoc :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Kwi 2019 16:19, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#10 PostWysłany: 20 Lut 2019 07:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@Georgi No to problem, bo tam raczej nie będzie dzialal - Chińczycy używają do płatności albo wechat, albo Union Pay lub swoje banki, albo gotówka. Nawet w McDonaldzie visa i Mc nie są obsługiwane.
W Chinach Revolut działał mi jedynie w bankomatach, gdzie go najczęściej używałem oraz w jednym sklepie w Szanghaju, który był koło Ritza

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#11 PostWysłany: 20 Lut 2019 10:07 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Między Chinami a Europą jest niestety jakaś niekompatybilność systemów. Na PVG w okienku magleva, Revolut też niestety nie przeszedł, musiałem użyć kk MC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#12 PostWysłany: 23 Lut 2019 04:24 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 78 405
ok, w takim razie przygotuje gotówkę :D A takie pytanko ogolnie do Chin/Filipin lepiej do wymiany jest zabrac euro czy dolary ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#13 PostWysłany: 23 Lut 2019 08:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... are_type=t

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#14 PostWysłany: 05 Kwi 2019 15:58 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
Ogrzeję troszkę temat - mamy z dziewczyną 3h40 w tranzycie w Szanghaju i zastanawiam się czy jest w ogóle sens, żeby pchać się do miasta. Ona chce się przejechać Maglevem, a ja mam wątpliwości czy zdążymy ;) Chętnie posłucham opinii bardziej doświadczonych kolegów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#15 PostWysłany: 05 Kwi 2019 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Sprobowac zawsze mozesz, jezeli lecisz z podrecznym i wydostaniesz sie z lotniska szybko to ok, ale jezeli w kolejce wizowej stracisz z 2h to odpusc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 15h w Szanghaju
#16 PostWysłany: 05 Kwi 2019 16:52 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Na magleva chyba wystarczy, ale nie sądzę żeby straż graniczna wypuściła i dała wizy na taka przesiadke

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group