Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Sie 2015 22:19 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Mam pełnych 11 nocy na Seszelach. Jak je najlepiej podzielić na 3 wyspy ? 5 Mahe, 5 Praslin, 1 La Digue
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 24 Sie 2015 22:32 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
jak już wydasz kasę na dojazdy do tych wysp to podziel bardziej po równo. Nie byłem na La Digue ale wydaje mi się, że 1 dzień to za mało na dowolną z wysp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Sie 2015 22:40 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 100
Zajrzyj tutaj:
http://www.fly4free.pl/forum/seszele-mahe-praslin-czy-la-digue,361,77979
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Sie 2015 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Sam robiłem Mahe (3)-La Digue (4)-Praslin(5)-mahe(1). Proponowałbym wykorzystać 5 noclegów na la digue a resztę podzielić pomiędzy Mahe i Praslin z naciskiem na Pralę ;)

Wysłane z mojego M9pro przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Sie 2015 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Ja bym podzielila po rowno, kazda z tych wysp jest super, a ma troszke inne widoki do zaoferowania...

Moze 3 dni na Mahe, 4 na Praslin i 4 na La Digue... Ta ostatnia jest wprawdzie malutka, ale ma przynajmniej 4 rewelacyjne plaze-warto byloby zobaczyc je wszystkie ;) Mahe jest moim zdaniem bardzo czesto niedoceniane, na poludniu tez sa swietne miejsca do plazowania-prawdziwe perelki i widoki, o ktore ciezko gdzie indziej. Praslin reklamowac nie trzeba ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mlynio lubi ten post.
mlynio uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Sie 2015 07:36 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Serdecznie dziękuję za porady, choć jak widać ile ludzi tyle opinii :)
Coś bedę musiała wykombinować, choć niestety na La Digue chyba noclegi są najdroższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Sie 2015 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Nie wiem kiedy lecisz, ale warto obserwowac ceny, bo moze sie cos zmienic :) A La Digue naprawde jest warta grzechu!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mlynio lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Sie 2015 08:22 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
No nie, nie tak znowu, że co ilu ludzi tyle opinii. Raczej wszyscy kierują Cię w stronę "po równo".

Na pewno 1 noc na La Digue to za mało biorąc pod uwage aż 11 nocy tam. Warto też pamiętać, że może być noc po przyjezdzie wieczornym albo noc po spedzonym juz dniu na wyspie. Wiec ja odpowiem swoją radę "dniami":
Praslin - 5 dni, La Digue - 3 dni, Mahe - 3 dni

po przylocie od razu kieruj się na inne wyspy, a jeśli nie możesz (bo np późny przylot) to zostań na Mahe i postaraj sie juz tam nie wracac w celach zwiedzania tylko na sam powrot.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Sie 2015 17:37 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Chyba to właśnie najlepszy pomysł.
Czy można z tych przystani promowych wydostać się jakimś zwykłym autobusem? żebym np mogła dojachać do miejsca noclegu (którego jeszcze nie mam zarezerwowanego) nie biorąc taxi?
I czy takie autobusy jeżdża wieczorami po 18.00?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Sie 2015 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Moim skromnym zdaniem 3 dni na La Digue to naprawde za malo! My bylismy tam 3 dni i niektore plaze tylko "liznelismy"-a wielka szkoda, bo byly piekne!

Ogolnie La Digue jest tak malutkie, ze jezdzi sie tam tylko rowerami (sa tylko 2 drogi), najlepiej wybrac nocleg gdzies blisko przystani promowej, bo wtedy mozna szybko z bagazami dotrzec do hoteliku, a pod nosem sa sklepiki z zywnoscia i pamiatkami. Noclegi w glebi wyspy tez sa, ale nie wiem jak wyglada kwestia transportu bagazy, bo pod niektore gorki to nie ma szans tego wciagnac ;) Moze hoteliki organizuja wtedy jakis transport toreb w postaci silnego pana z taczka albo cos, poza tym zostaje tylko taksowka...

Na Praslin jest autobus kolo przystani promowej, dostaniesz sie nim w kazdy zakatek wyspy (no prawie...). Autobusy chyba kursuja po 18, ale nie jestem pewna, musialabym sprawdzic, bo mam rozklad jazdy, chociaz nie wiem, czy bedzie jeszcze aktualny (bylismy w marcu tego roku).

Na Mahe nie korzystalismy z promow, ale jestem pewna, ze jezdza tam jakies autobusy, skoro sa na mniejszej Praslin.

Ogolnie komunikacja na 2 najwiekszych wyspach jest super, autobusy kursuja punktualnie i kosztuja 5 rupii niezaleznie od dlugosci trasy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mlynio lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Sie 2015 08:47 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
chaleanthite napisał(a):
Ogolnie komunikacja na 2 najwiekszych wyspach jest super, autobusy kursuja punktualnie


nie no, nie na Praslin. Mając ponad godzinę zapasu, żeby przejechać parę km, nie zdążyliśmy na samolot. Nie pojechał żaden z 2 autobusów, taksówek niemal brak, a jak jechały to zajęte.

Ogólnie dla mnie komunikacja spoko, tylko może przestrzegałbym przed tym na co sam się naciąłem.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Sie 2015 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Widzisz-to moze kwestia szczescia/pecha... My bylismy na Praslin 6 dni i poruszalismy sie przewaznie autobusami, dostalismy rozklad jazdy od babeczki z naszego b&b i jak bylo napisane, ze autobus jedzie o 17:45 to byl na czas... My bylismy tam w marcu tego roku, moze kiedys bylo inaczej, albo od czasu naszego pobytu cos sie zmienilo..?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Paź 2015 09:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Przy 11 dniach zdecydowanie polecam spędzić najwięcej czasu na La Digue (5), mniej na Praslin (4), a na Mahe starczą spokojnie 2 dni (przy wypożyczeniu auta - wyspa jest spora, a transport publiczny choć regularny to wolny, stosunkowo rzadki i niezbyt skomunikowany ze sobą)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Lip 2016 09:34 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Będę na Seszelach 12.10 - 25.10 (13 noclegów). Moje plany, w odpowiedniej kolejności, są takie:

- 2 noclegi na Mahe
- 5 noclegów na Praslin
- 5 noclegów na La Digue
- 1 nocleg na Mahe (może gdzieś bardziej w okolicach lotniska, żeby móc na spokojnie się na nim później zjawić - wylot z Mahe mamy o 14:35)

Czy to dobry plan, czy za dużo tego Mahe? Może zmienić 2 noclegi na Mahe na początku i dołożyć jeden do Praslin lub La Digue? Proszę o wypowiedź, ludzi którzy mieli już okazję odwiedzić te 3 wyspy :)

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Lip 2016 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Nie rezygnowałbym aż tak z Mahe.
Jest tam również wiele pięknych miejsc, w tym plaż, szczególnie ze strony zachodniej.

Dzieliłbym to raczej na 3-4-4 i powrót przed wylotem na Mahe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Sie 2016 13:09 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 81
Jeżeli chcesz odwiedzić wszystkie trzy wyspy, to bym podzieliła pobyt mniej więcej po równo.
Ja byłam na Seszelach 14 dni, 4 na Mahe, 10 na La Digue, i mam niedosyt z powodu Praslin, z drugiej strony La Digue jest taka cudna, że nie żałuję ani jednego spędzonego tam dnia :-)

-- 29 Sie 2016 13:10 --

Jeżeli chcesz odwiedzić wszystkie trzy wyspy, to bym podzieliła pobyt mniej więcej po równo.
Ja byłam na Seszelach 14 dni, 4 na Mahe, 10 na La Digue, i mam niedosyt z powodu Praslin, z drugiej strony La Digue jest taka cudna, że nie żałuję ani jednego spędzonego tam dnia :-)
_________________
http://pieczatki-w-paszporcie.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Wrz 2016 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
[quote="kienia"]Jeżeli chcesz odwiedzić wszystkie trzy wyspy, to bym podzieliła pobyt mniej więcej po równo.
Ja byłam na Seszelach 14 dni, 4 na Mahe, 10 na La Digue, i mam niedosyt z powodu Praslin, z drugiej strony La Digue jest taka cudna, że nie żałuję ani jednego spędzonego tam dnia :-)

Jest jakas wypozyczalnia rowerow niedalego przystani na La Digue?

My zdecydowalismy sie na 13 noclegow na Praslin, na La Digue bedziemy dojezdzac promem moze z 2, 3 razy dodatkowo planujemy zrobic Coco, Curieuse moze jeszcze jakas inna wyspe. .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Wrz 2016 07:03 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Ja finalnie zdecydowałem się na taki podział:

2x Mahe
5x Praslin
5x La Digue
1x Mahe

To wszystko już w przyszłym miesiącu, nie mogę się doczekać :)

@Gricho Rejsy statkami sporo kosztują... sam wypad w obie strony z Praslin na La Digue dla dwóch osób to koszt 56 EUR. Może jednak warto by było zastanowić się nad noclegiem na La Digue? Wszyscy tak polecają tą La Digue...

Ja mam zamówione rejsy dla dwóch osób: Mahe -> Praslin -> La Digue -> Mahe i wyniosło mnie to łącznie 240 EUR. Jak by nie patrzeć tanio nie jest :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Wrz 2016 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
ozim napisał(a):
Ja finalnie zdecydowałem się na taki podział:

2x Mahe
5x Praslin
5x La Digue
1x Mahe

To wszystko już w przyszłym miesiącu, nie mogę się doczekać :)

@Gricho Rejsy statkami sporo kosztują... sam wypad w obie strony z Praslin na La Digue dla dwóch osób to koszt 56 EUR. Może jednak warto by było zastanowić się nad noclegiem na La Digue? Wszyscy tak polecają tą La Digue...

Ja mam zamówione rejsy dla dwóch osób: Mahe -> Praslin -> La Digue -> Mahe i wyniosło mnie to łącznie 240 EUR. Jak by nie patrzeć tanio nie jest :)


Tak widzialem koszt La Digue - Praslin moze rozwazymy nocleg do zastanowienia

co do rejsow na razie mam taka wycene. Tanio nie jest ale zyje sie raz :)



Greetings from Angel Tours Pty LTD!!

We do mostly the ;
Curieuse/St Pierre group trip@ SCR1300 per person with bbq lunch,soft drinks & island landing fees included.

Half-day fishing:SCR7500

Full day fishing: SCR12000

3hrs of Deep Sea Fishing:SCR5000

For any other trips or anything in specific then you can always if you wish charter the boat either on a full day or half-day.

Kind regards
Angela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Wrz 2016 19:42 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 81
Gricho napisał(a):
kienia napisał(a):
Jeżeli chcesz odwiedzić wszystkie trzy wyspy, to bym podzieliła pobyt mniej więcej po równo.
Ja byłam na Seszelach 14 dni, 4 na Mahe, 10 na La Digue, i mam niedosyt z powodu Praslin, z drugiej strony La Digue jest taka cudna, że nie żałuję ani jednego spędzonego tam dnia :-)

Jest jakas wypozyczalnia rowerow niedalego przystani na La Digue?

My zdecydowalismy sie na 13 noclegow na Praslin, na La Digue bedziemy dojezdzac promem moze z 2, 3 razy dodatkowo planujemy zrobic Coco, Curieuse moze jeszcze jakas inna wyspe. .

Na Seszelach byłam dwa lata temu i wydaje mi się, że przy porcie była wypożyczalnia rowerów.
_________________
http://pieczatki-w-paszporcie.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group