Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Cze 2014 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Znalazłem na Joemonsterze zdjęcia z Szafszawan-u i bardzo zaciekawiło mnie to miasto. http://joemonster.org/art/28234/Stare_m ... eska_farba
Czy ktoś tam był i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami?
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 25 Cze 2014 08:14 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Byłem tylko 24godz. ale miasteczko warte odwiedzenie.
Przede wszystkim spokojne.Nie za duże.Idealne do odpoczynku.
Rześkie powietrze z gór.
Widok z tarasu hotelowego o świcie:

[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/88c401da1c228e52.html[/img]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Cze 2014 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Hotel załatwiałeś prze internet czy szukałeś czegoś na miejscu/
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Cze 2014 08:49 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Na miejscu zaprowadziła mnie do niego nawigacja Sygic.Płaciliśmy 40€ za 2os. To ten casa elias:
http://www.booking.com/hotel/ma/casa-el ... 622022deX1


Ostatnio edytowany przez Roben, 25 Cze 2014 09:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Cze 2014 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Też byłem i też polecam.
Noclegu szukałem na miejscu, ale wybrałem polecany hotel/hostel na Lonely Planet.
Kilkanaście złotych za osobę za bardzo przytulny pokój. W domu poszukam szczegółow, teraz nie pamiętam
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Cze 2014 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
sporo tam hoteli, na miejscu nie ma problemu z ich znalezieniem
doskonale miejsce na fajeczke
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Cze 2014 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
A ceny hoteli w jakich granicach się wahają?
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Cze 2014 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Cze 2014
Posty: 5
Hej Wrzoch,

W Chefchaouen staram sie byc choc na dzien ilekroc jestem w Maroku, czyli przynajmniej pare razy w roku.

Tekst, ktory przytoczyles o tym, ze "niebieskie miasto jest niebieskie gdyz domy zostaly pomalowane na niebiesko" napisala osoba, ktora tam nigdy nie byla.

To miejsce jest magiczne. Nie sposob sie w nim zakochac. Chociaz ostatnio staje sie coraz bardziej popularne, nadal zachowalo swoj urok gorskiej miescinki, gdzie nikt nie liczy uplywajacego czasu. Miejscowi sa wyjatkowo otwarci jak na polnocna czesc Maroka I o wiele bardziej "wyluzowani" (w sensie nie zwracaja az tak rygorystycznie uwagi na stroj czy wyglad tak bardzo jak w innych miastach). Podobno za sprawa "kifu" czyli uprawianego haszyszu na okolicznych stokach gor Rifu.

Niedaleko od Chefchaouen znajduja sie jedne z najpiekniejszych wodospadow w Afryce Polnocnej -Akchour.

p.s. co do noclegu, to jest w czym wybierac ale ja zatrzymuje sie w riadzie prowadzonym przez Brytyjke I jej synow. Zdjecie pochodzi z tarasu owego riadu.

Gwarantuje Ci, ze gdy raz tam pojedziesz zawsze bedziesz chcial wrocic :)

Załączniki:
early.jpg
early.jpg [ 80.85 KiB | Obejrzany 3741 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
humbak lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Cze 2014 23:50 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
Mnie na przykład to miast nie urzekło, ale może to kwestia gustu. Fakt, że jest dość daleko od dużych atrakcji Maroka...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Sie 2018 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Ile ludzi, tyle opinii :)
Rzeczywiście miasto jest spokojne i przyjemne, a aby do niego dotrzeć, trzeba przejechać się ładnymi, górskimi drogami. Natomiast jeśli nasze dni w Maroku są policzone, to spokojnie można zaplanować sobie tam pobyt na 3-5 godzin. Ciekawie jest pochodzić sobie po medynie, porobić zdjęcia, jest to unikatowe doświadczenie, ale poza tym nie ma tam co robić. Obraz, który kojarzymy ze zdjęć, kiedy wszystkie ściany są pomalowane na niebiesko występuje tylko w mniejszej części miasta. Poza nią budynki mają trochę motywu koloru niebieskiego, albo nie mają go wcale. Z drugiej strony na pewno jest to świetne miejsce żeby sobie wypocząć. Bardzo często proponowano nam kupno kifu. W Szafszawan wzięliśmy prysznic w publicznej łaźni i to jest nasze najciekawsze wspomnienie z tego miejsca :)
Czy można się zakochać? Nie.
Czy miasto jest warte odwiedzenia? Tak.
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Gru 2019 20:46 

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 3
Moim i mojej rodziny zdaniem Szafszawan jest warte nadłożenia kilometrów i odwiedzenia. Faktycznie jeden dzień wystarcza na spokojne zwiedzenie tego miasteczka. Stare miasto jest całkiem spore, niebieskich budynków i uliczek jest dość dużo. Robi to fantastyczne wrażenie. Można również wejść na sąsiednie wzgórze na którym jest jeden z meczetów i z tego miejsca podziwiać urok miasteczka. Pięknie również wygląda w czasie zachodu i wschodu słońca.
Ludność lokalna jest bardzo miła i nie jest nachalna. Miasto żyje z turystyki i dlatego zależy im na turystach.
Warto znaleźć nocleg wewnątrz starego miasta. Po zmroku uliczki są również ładnie oświetlone.
Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group