Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Gru 2014 12:21 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 90
Hej,

z kolegą planujemy w styczniu trip do Junnanu; moglibyście zerknąć czy wg Was jest ok czy coś zmodyfikować, tzn. więcej czasu na konkretne miejsce kosztem innego lub dodać jakiś inny punkt?

Bilet na samolot Kunming-Pekin już kupiony, noclegi wstępnie zarezerwowane, wyjazd przed 15.01 niemożliwy

15.01: rano wyjazd pociąiem z PEKINU do KUNMING (555Y; hardsleeper)
16.01: przyjazd do KUNMING wieczorem (1 nocleg)
17.01: rano bus do YUANYANG: g.10-17, 140Y (2nocleg)
18.01: YUANYANG (3 nocleg)
19.01: YUANYANG (4 nocleg)
20.01: 9 - 16 bus do KUNMING (140Y), KUNMING bus do DALI (17->21; 103Y) (5 nocleg)
21.01: DALI (6 nocleg)
22.01: rano bus do Lijiang (3h, 70Y), (7 nocleg)
23.01: w dzień Tiger Leaping George; o 22.50 z Lijiang pociąg (138Y) do Kunming, przyjazd do K. rano
24.01: o 14.35 samolot (820Y) z Kunmingu do Pekinu

Odnosnie YUANYANG czy macie jakieś doświadczenia z poruszaniem się po wioskach, ile kosztują busiki itp., które miejsca najciekawsze, gdzie na wschód/zachód słońca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 15 Gru 2014 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2014
Posty: 61
Loty: 4
Kilometry: 16 000
Trudno cokolwiek doradzić, jeżeli nie wiadomo na co się nastawiacie.
Ale sądząc po 3 dniach w YuanYang, to będzie trekking.
Pamiętajcie, ze w Chinach, za chodzenie po górach,
szczególnie tych licznie odwiedzanych przez turystów, się płaci.
Jednak wystarczy pamiętać, ze trudno obstawić całą górę punktami poboru opłat,
czy tez skutecznie ją ogrodzić.

Osobiście trochę więcej czasu poświeciłbym na Kunming.
Samo miasto nie jest zbyt urokliwe, ale w zasięgu rażenia
komunikacji miejskiej, znajdują się liczne miejsca
ze wspaniałymi wzniesieniami, z grotami skalnymi,
świątyniami, antycznymi cmentarzami (np: Western Hills; Golden Temple itd).

Jeżeli nie macie jeszcze noclegu w Dali, to nawet dobrze.
Na placyku przed bramą w murach obronnych, kręci się
sporo lokalsów, zachęcających do noclegu u siebie.
Ceny maja rożne. Nie rzucaj się na pierwszy deal!
Tam prawie każdy żyje z wynajmu, a turystów teraz mało.
Ja w Dali znalazłem jeden z najtańszych noclegów w CHRLD.
Za piękny dwuosobowy pokój z łazienką płaciłem 25 RMB/dzień
- ale dogadywałem się po ichniemu.
Z angielskim możne nie być tak kolorowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Gru 2014 17:31 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 90
Nie mamy konkretnego nastawienia, po prostu chcemy jak najwięcej zobaczyć. Przez ostatnie 3 miesiące zwiedzaliśmy głównie wielkie metropolie: Pekin, Szanghaj, Hong Kong, Seul, Bangkok, Kuala Lumpur dlatego chcieliśmy zobaczyć coś zupełnie innego. Nie jesteśmy zapaleni na punkcie chodzenia po górach, ale też nie sprawia nam to trudności. Dlatego nie mając najmniejszego rozeznania dot. Yunannu każda informacja będzie cenna, chociażby jak wygląda poruszanie się po Yuangyang, jaką trasą wybrać na 1 dniowy wypad do Leaping George, ile kosztują wspomniane przez Ciebie wstępy na 'szlaki górskie' itp. Będę wdzięczny za konkrety.

W naszym przypadku (zerowa znajomość chińskiego) negocjacja i szukanie noclegów na miejscu nie ma sensu, po za tym uważam to za stratę czasu. Te polecone przez LP są w znośnych cenach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Gru 2014 20:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Yuanyang owszem, ale poza tym to okolice Deqin (Yubeng, lodowiec). Tiger Leaping George jako ewentualność.
Yunnan to przyroda, przyroda i jeszcze raz przyroda. Nie ma sensu odwiedzać miast, jeśli któreś już chcesz wybrać to wybierz Shangri-la by spotkać się z tybetańską kulturą, wszelkie Kunmingi (to już na pewno!), Dali czy Lijiang bym pominął - szkoda czasu.
Teraz to wszystko kwestia logistyki, 8,5 dnia (bo tyle tak naprawdę masz na miejscu) to na tą prowincję nie za dużo, coś musisz wybrać. Jeśli ustalisz już co chcesz zobaczyć, mogę podpowiedzieć co do logistyki ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Gru 2014 05:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Moim zdaniem na Kunming szkoda czasu.
Yubeng(Deqin) to mój numer 1 w okolicy, ale nie wiem czy w styczniu będzie to dobry pomysł(sprawdźcie warunki pogodowe).
Dodatkowo dojazd z ShangriLa do Yubeng to pol dnia, i prawdopodobnie konieczny nocleg w FeilaiSi bo na wyjście na szlak już będzie za późno. Powrót do ShangriLa można ogarnąć prywatnymi minibusami w jeden dzień.
Problemem może być pogoda i droga, malownicza ale zimą nawet przy lekkim śniego może być słabo:
http://www.chiny-info.pl/chiny/shangri- ... em-w-gory/
http://www.chiny-info.pl/chiny/shangri- ... h-widok-w/
spora część trasy to już beton, ale nie cała. Dodatkowo takie zakręty i podjazdy, że sporo może pójść nie tak...
Lijiang na pół dnia/jeden nocleg można zrobić, tyle że zostaniecie skasowani 80rmb/os(odgórna opłata 'klimatyczna' egzekwowana w hotelach). Dali również ok, nie wiem czy Washington jeździł po wioskach dookoła jeziora lub robił treki- moim zdaniem warto, mimo że same stare miasto to cepeliada...
Czasu mało więc współczuję planowania trasy :|
pzdr

EDIT:
Tu macie podgląd zdjęć na Yunnan:
https://www.facebook.com/cctvnewschina/ ... 4765070678
Nie mogę znaleźć tej wioski na mapach, ale obstawiam, że (raczej) wyżej niz Yubeng nie jest...
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
nenyan uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Gru 2014 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2014
Posty: 61
Loty: 4
Kilometry: 16 000
Kunming ma jednak jedną zaletę:
Mieszka tam dużo pięknych Chineczek. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Gru 2014 18:04 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 90
to ostatnie bardzo kuszące :) dzięki za wszystkie porady, jeszcze mam trochę czasu więc postaram się mądrze zmodyfikować ten plan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lut 2017 21:47 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 26
Mam pytania do "znawców" rejonu.
W Chinach byliśmy parę lat temu ok 2m, sporo "głównych" atrakcji widzieliśmy, teraz krótszy wyjazd.
Planujemy w lipcu (tylko ten termin możliwy) wyjazd do Chin, chcemy skupić się głównie na Yunannie. Na ten rejon mamy ok 14 dni (cały wyjazd ok 22 dni).
Wstępnie zaplanowaliśmy:
wyjazd z Kantonu
(3 noce) Dali + jazda rowerem po wioskach wzdłuż/dookoła jeziora
(3 noce) Lijiang + okolica
(1 noc) Tiger Leaping George
(3 noce) ShangriLa/Zhongdian + okolica
(3 noce) Yubeng (nocleg w FeilaiSi)
powrót w stronę Kantonu

pytania:
- po ile dni na każde z miejsc, może coś wyrzucić (ale noclegów w drodze chyba nie unikniemy)
- jakiej pogody się spodziewać, wiem że pora deszczowa ale jak to wygląda w praktyce (leje kilka dni, czy parę godzin)
- myśleliśmy o Yuanyang (tarasy ryżowe) i trekkingu po wioskach w okolicy Xishuangbanna, ale ze względu na pogodę chyba lepiej Yubeng
- czytałem o Parku Narodowym Yading, ale chyba nie starczy czasu, i nie wiem z której strony się tam dostać
- wyjazd i powrót z Kantonu, chcieliśmy zrobić jakąś "pętlę" ale wychodzi nam jazda w tą i z powrotem tą samą drogą przez Kunming
- czy wycieczki w Yubeng lub Xishuangbanna, wymagają przewodnika czy można samemu
- czy logistycznie wygląda to sensownie?, wraca problem powrotu tą samą drogą.
- jak z dostępnością bankomatów w tym rejonie
PS ostatnie dni to Hong Kong
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lut 2017 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Plan sensowny, ale rezerwa zawsze wskazana. Z roku na rok drogi tam wyglądają coraz lepiej, ale różnie może być.
Robiłem Yunnan/Syczuan w lipcu kilka razy. Pogoda jak to pogoda nieprzewidywalna. W Yubeng czekałem 2 lub 3 dni zanim mogłem wyjść do Parku narodowego i na szlak. Padało i widoczność bliska zeru... Można iść bez przewodnika.
Yading na wasze 14dni nie ma sensu, Te rejony to góry, transport swoje trwa. Do tego letnia pogoda czasami komplikuje temat.
O jakąś pętle trudno tam, osobiście nie wiem o takiej opcji w tym rejonie.
O Bankomaty słabo może być przy świątyni FeiLai tam poza guesthousami i restauracjami nie mw wiele. Sama mieścina Deqin, Zhongdian, Lijiang czy Dali bez problemu.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lut 2017 09:33 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 26
dzięki,
a jak wygląda w praktyce transport z Lijiang do Tiger Leaping George (nocleg) i dalej do ShangriLa.
Czy wyjeżdżając rano z Lijang, nocując na trasie w wąwozie muszę wracać do Lijang, czy mogę bezpośrednio dostać się bez kolejnego noclegu do ShangriLa?
Co z bagażami w trakcie tej wycieczki, wolałbym wszystkiego nie nosić.
Ile czasu zajmie mi transport z ShangriLa/Zhongdian do Yubeng.
Czy 2 pełne dni w Yubeng wystarczą. Gdzie zrobić bazę wypadową, w FeilaiSi?
Ile czasu liczyć na powrót z FeilaiSi do Kunmingu, jest coś bezpośrednio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lut 2017 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Z Lijiang jechałem sie do Wąwozu, a bagaż pojechał doliną do hotelu(chyba Tina's Guest house) na 2giej stronie. 1 nocleg na szlaku i 2go dnia odebrałem plecak i tam jeżdżą busy do Zhongdian. Stan rzeczy z 2014.
Czasów przejazdu nie kojarzę. Ok 3-4h zajmuje trek z wjazdu do parku narodowego. 2 dni wystarczą, żeby dojść do Górnego/Dolnego Yubeng w dolinie i następnego dnia wrócić i złapać (mini)busy do Zhongdian. Ostatnie minibusy-prywaciarze jada do Shangrila ok 15tej. Na wycieczki w dolinie, lodowiec czy jezioro w wyższych partiach nie będzie szans. Nie wiem ile czasu zajmuje przejście na '2gą stronę' i powrót przez gorące źródła...
Z Feilai Si do Kunmingu nic bezpośrednio nie ma(na 99%), z Zhongdian są busy, też sleepery...
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group