Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Cze 2014 16:07 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 9
W sierpniu w terminie 4-14.08 wybieram się do Hong Kongu na 10 dni. Podróż jest o tyle fajna, że z przesiadką w Dubaju, gdzie mam do dyspozycji prawie 40 godzin, więc oprócz malowniczego HK będzie nowoczesny Dubaj, zatem podróż z mnóstwem możliwości przy jednej okazji. W planach intensywne zwiedzanie, ale też miły relaks na plaży, jakieś imprezy i testowanie lokalnych specjałów kuchni. Do podróży brakuje jedynie fajnego towarzystwa. Koszt biletu w dwie strony z Warszawy do HK przez Dubai to ok 2400zł a koszty pobytu planuję zorganizować tak, żeby za małą kasę zrobić jak najwięcej. Bez hoteli 5* :) Szukam ludzi, którzy również uważają, że podróżowanie w fajnym towarzystwie jest dużo ciekawsze i lubią dzielić się wrażeniami. Nie ważne, czy jesteście z Warszawy, czy z Lublina, wszystkich serdecznie zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam :D
Viola
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#2 PostWysłany: 20 Cze 2014 23:23 

Rejestracja: 16 Cze 2014
Posty: 1
Hej, a jak wygląda sprawa noclegów? :) W jakiej kwocie planujesz zamknąć całą wyprawę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Cze 2014 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
To ja Wam coś podrzucę...

^

I jeszcze jedno... 3 intensywne dni na Hong Kong + 1 dzień na Macau to wystarczająco dużo. A może ze 3 dni na Tajwanie? Ewentualnie wiza + lot do Szanghaju albo Pekinu... albo szybkie zakupy w Bangkoku (to jak z Polski do Londynu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Cze 2014 22:16 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 9
ceny są właściwie takie jak w PL. Obiady na mieście sa od 5zl do 20zl, transport na lotnisko z HK to 50zl w 1 strone, noclegi zaczynaja sie od 50zl za dobe, więc na 8 nocy na noclegi pójdzie jakieś 400zł (mam już wstępnie zabukowany hotel), na jedzenie - zależy kto ile zje :)

Generalnie wylot jest 4 sierpnia przez Dubaj - tu mamy 19 godzin na intensywne zwiedzanie, następnie przesiadka do Hong Kongu, gdzie spędzamy 8 nocy. Rozważam również w tym czasie jakiś krótki lot z HK w miarę możliwości (może Bangkok, Filipiny, Pekin?)
wylot powrotny mamy 14 sierpnia z przesiadką w Dubaju i tu na zobaczenie pozostałych atrakcji mamy cały dzień - tym kończymy naszego tripa

Jestem w trakcie przygotowywania wstępnego planu, ale to też zależy od osób towarzyszących i tego co będą chciały zobaczyć. Może podacie jakieś sugestie, jeśli byliście w tamtych rejonach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Cze 2014 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Viola, gdzie znalazłaś taki nocleg?
generalnie jak przeglądałam to HK wydawał się dość drogi..

a w ogóle polecam fajny blog Polski mieszkającej w HK:)
http://hongkongdreaming.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Cze 2014 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Viola Sky, skoro tak tanie noclegi, to pewnie w Tsim Sha Tsui, w którymś z Mansionów. Zależy co lubisz, ale to są stare budynki, pełne naciągaczy z Indii, Pakistanu i innych tego typu krajów, gdzie na 16 piętrach masz 30 "hosteli". Jeśli typowa niskobudżetówka, to spoko... ale tylko przestrzegam, żebyście nie byli przerażeni na miejscu. Jeśli Kowloon, weź bus A21 - koszt 33HKD w jedną stronę. Kartę Octopus kupisz na lotnisku za 150HKD i w tym 100HKD do wykorzystania. Nie ma biletów całodniowych czy kilkudniowych. Gdy oddajesz kartę z powrotem, odliczają 9HKD za "używanie". Airport Express (20-minutowy pociąg do Kowloon albo Hong Kong Island) kosztuje 90HKD w jedną stronę.

Ceny... zestaw w McDonalds ~10-12PLN, ale 4-osobowa kolacja dim sum to już koszt nawet 500HKD. Wieczorami (ok. 22) sushi w marketach do spożycia danego dnia po 40HKD za wielki zestaw. Starbucks ciut taniej jak w Polsce.

Wstępy sporo kosztują. Wjazdy windami na panorama deck ~160HKD... prom do Macau ~300HKD... itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lip 2014 17:24 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 9
Właśnie jestem w trakcie obmyślania planu na trip do HK. Zaczęłam go robić jednak po 4 dniach zabrakło mi już pomysłów.... a mam do zagospodarowania jeszcze 3 pełne dni i tak się zastanawiam co jeszcze zobaczyć...

Może do poniższego planu dodalibyście coś od siebie, co warto byłoby zobaczyć?

1dzień. Kowloon
wyspa Hongkong: Park Victorii, Victoria Peak

2dzień. Makau: plac Senatu, kościół św. Dominika, fasada kościoła św. Pawła, fort, teatr Pedro, plac Lile, kasyna

3dzień. Kowloon: Park miejski, świątynia Wong Tai Shin, market kwiatowy, targ ptaków, market „złotych” rybek, Walled City Park, dzielnica Mong Kok, jadeitowy targ, Aleja Gwiazd na bulwarze z gwiazdą Jackie Chana

4dzień. wioska Tai O na wyspie Lantau – pływanie motorówką po zatoce przy Tai O, domy na palach Tung Cheng (Lantau) – kolejka linowa Ngong Ping, klasztor Po Lin z posągiem Buddy Tian Tian; wyspa Hongkong – Western Market, Hollywood Road, świątynia Mo, Soho i ruchome schody

Dzięki za wszystkie sugestie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lip 2014 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
polecam jeszcze parki rozrywki ,szczególnie pandy są fantastyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Sie 2014 19:12 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 9
Hej, jestem właśnie na miejscu.. ale mam pytanie... czy możecie polecić mi miejsce gdzie można dobrze i tanio zjeść? ceny mnie trochę zbiły z tropu.. myślałam, że będzie taniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Sie 2014 19:34 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
KyokoMai napisał(a):
lbo szybkie zakupy w Bangkoku (to jak z Polski do Londynu).


Emirates ma lot Hong Kong - Bangkok - Dubaj
więc można próbować dodać stopover w Bangkoku. Jeśli wpłynie na cenę to nieznacznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sie 2014 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
A widzis @Viola Sky. McDonald's z chicken burgerem ~10PLN na nasze za zestaw z frytkami i mleczną herbatą :P Hahah. Poza tym wszelkie Night Market - tanio i niesamowicie smacznie!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Sie 2014 20:29 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 56
Loty: 223
Kilometry: 582 918
W hongkongu do McDonaldsa? No tam jest przeciez mnostwo miejsc gdzie mozna tanio zjesc. Nie mowie o jakish posh retauracjach ale o knajpkach z plasikowymi krzeslami i stolami, za kilkanascie zl mozna sie porzadnie nawcianc

-- 07 Sie 2014 18:30 --

Ja spedzilame 9 dnie w HKG i bylo mi wciaz malo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Wrz 2014 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 20
Loty: 43
Kilometry: 79 879
Witam!
Ja wybieram się do HK w przyszłym tygodniu i mam kilka pytań:
1. Gdzie się kupuje i doładowuje kartę Octopus i czy można kartą kredytową?
2. Jak kasujemy bilety w metrze, busie, tramwaju, promie tzn. przy wejściu i wyjściu czy tylko przy wejściu?
3. Gdzie wymienić dolary/euro na lokalna walutę, jakie prowizje?
4. Jak wygląda prowizja w bankomatach i przy płaceniu kartą (karta dolarowa i w euro)?
5. Jak wygląda sytuacja z hotspotani z darmowym WIFI w praktyce?

Będę wdzięczny za wszelkie praktyczne wskazówki :-)
Po powrocie podzielę się swoimi.

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Wrz 2014 14:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
master46 napisał(a):
Witam!
Ja wybieram się do HK w przyszłym tygodniu i mam kilka pytań:
1. Gdzie się kupuje i doładowuje kartę Octopus i czy można kartą kredytową?
2. Jak kasujemy bilety w metrze, busie, tramwaju, promie tzn. przy wejściu i wyjściu czy tylko przy wejściu?
3. Gdzie wymienić dolary/euro na lokalna walutę, jakie prowizje?
4. Jak wygląda prowizja w bankomatach i przy płaceniu kartą (karta dolarowa i w euro)?
5. Jak wygląda sytuacja z hotspotani z darmowym WIFI w praktyce?

Będę wdzięczny za wszelkie praktyczne wskazówki :-)
Po powrocie podzielę się swoimi.

Pozdrawiam

ad.2 - w metrze jak w Warszawie, w busie wrzuca się pieniądze do "skrzyneczki" koło kierowcy, a w tramwaju na wyjściu
ad. 3. - my parę groszy wymieniliśmy na lotnisku, żeby miec na autobus do centrum, potem wymienialiśmy na mieście, kursy dużo lepsze, jest dużo kantorów:) bez obaw, to ine jest trzeci świat:)
ad. 4. - to zależy od Twojego banku - sprawdź tabelę opłat i prowizji
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Wrz 2014 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
1. Po przylocie i odebraniu bagażu jest stanowisko do zakupu biletów na pociąg do Central i karty Octopus. Jest to także karta płatnicza (!). Pieniędzmi zgromadzonymi na tej karcie można także zapłacić za np. wodę w 7/11. Za to doładować ją można tylko gotówką i wszędzie (nawet w 7/11) na wielokrotność 50$HK.

2. Wszędzie bilety kasujemy przy wejściu (przytykamy kartę), a jedynie w tramwaju na Hong Kong Island dopiero przy wyjściu. Pamiętaj, że na statki masz pasy dla Octopus (Fast Track).

3. 4. W banku lub wypłacić w bankomacie. Kartą można płacić wszędzie, a prowizje zależą tylko od Twojego banku i oferty jaką posiadasz. Ja mam w Inteligo "bankomaty bez granic" i zawsze wypłacam lokalną walutę w bankomacie.

5. Słabo, ALE (!) za 85$HK kupisz kartę do telefonu z 5GB internetu oraz 50$HK do wydzwonienia (pamiętaj, że rozmowy w Hong Kong są za darmo) na 8 dni. Nie da się tego przedłużyć, możesz ewentualnie kupić następną kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Wrz 2014 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 20
Loty: 43
Kilometry: 79 879
Dzięki za info. HK ogarnięte tylko komunikacja nam trochę szwankuje ze względu na aktualne protesty, ale dajemy radę. Dostajemy info na tel z oficjalnej aplikacji komunikacji miejskiej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Wrz 2014 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
nie zapomnij wstąpić na obiad do Mr Wong's. na Mong Kok
rok temu 50 HK$ za all you can eat and drink. Jedzonko typowo chińskie, przepyszne!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group