Fly4free.pl

Fajne! Letnia (i nie tylko) jednodniówka w Bergamo z Gdańska od 99 PLN

99 PLN
bergamo stare miasto
Foto: elRoce / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Stęskniliście się za ofertami lotów na cały dzień? Bo ja tak! Dlatego z miłą chęcią zapraszam was do słynnego Bergamo, gdzie będziecie mieli okazję skosztować prawdziwej włoskiej kawy 😉 . Ponadto na miejscu czeka na was wspaniałe zabytkowe stare miasto oraz wiele lokali serwujących włoskie przysmaki.

Na krótką wycieczkę do Bergamo udacie się we wrześniu i październiku. Podróż rozpoczniecie przelotem z gdańskiego portu lotniczego im. L. Wałęsy na pokładzie samolotu linii Wizz Air. We Włoszech wylądujecie chwilę przed godziną 14:00. Natomiast w drogę powrotną wyruszycie o 21:30, a do Gdańska wrócicie na pokładzie samolotu linii Ryanair.

Pamiętajcie, że bez dodatkowych kosztów zabrać ze sobą będziecie mogli tylko mały bagaż podręczny, a najtańsze bilety w Wizz Air dostępne są dla członków Wizz Discount Club. Chętni na loty bez WDC zapłacą nieco więcej.

Termin podróży: wrzesień – październik
Linie lotnicze: Ryanair oraz Wizz Air, cena dla członków WDC
Bagaż: podręczny

Podróżod 99 PLN/osoba

Gdańsk – Bergamo »

Dostępne terminy z tanimi lotami do Bergamo: 1 września, 8 września, 6 października oraz 13 października.

Bergamo – Gdańsk »

Dostępne terminy z tanimi lotami do Gdańska: 1 września, 8 września, 6 października oraz 13 października.

Loty i co dalej?

Na pewno zaraz po przylocie warto zaopatrzyć się w 24-godzinny bilet upoważniający do nielimitowanych przejazdów wszystkimi środkami transportu (także kolejką na zabytkowe stare miato – Città Alta) z całej siatki ATM Bergamo. Koszt takie biletu to tylko 5 EUR (ok. 23 PLN). Bilet kupicie w kasie na lotnisku, w automacie na przystanku lub w aplikacji mobilnej. Autobus, który kursuje na trasie lotnisko – Bergamo – lotnisko posiada także symbol samolotu przy nr 1 – pamiętajcie o tym, ponieważ po Bergamo kursują także autobus nr 1 A, B i C.

Większość podróżnych po przylocie do Bergamo od razu kieruje się w stronę zabytkowego starego miasta (Città Alta), do którego dostaniecie się kolejką Funicolare. Składa się ona z dwóch części – pierwsza zawiezie was do miasta, a druga na szczyt góry, na której znajduje się zamek Torre Castello San Vigilio. Zapewne zastanawiacie się, co warto zobaczyć w Bergamo? Tego dowiecie się z tego artykułu. Natomiast >pod tym linkiem natraficie na listę polecanych barów, restauracji oraz pizzerii w mieście.

Bergamo stare miasto
Foto: Romas_Photo / Shutterstock
Panorama Bergamo
Foto: Larisa Dmitrieva / Shutterstock
Bergamo
Foto: Martin M303 / Shuttertock
Przydatne informacje
  • Dobra wiadomość: osoby, które przyjęły pełny cykl szczepień oraz ozdrowieńcy mogą wjechać do Włoch bez ograniczeń. Pozostali zobowiązani są wykonać przed podróżą test.

  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, w ciągu 48 godzin od powrotu do Polski będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.

  • Sprawdźcie, jak dojechać z lotniska w Bergamo do centrum miasta.

  • Sprawdźcie także dokąd zaszczepieni i ozdrowieńcy mogą podróżować bez obostrzeń? Mamy listę krajów!

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Zabierzcie na wakacje kartę Twisto i oszczędzajcie na kursie wymiany walut – bez opłat i prowizji. Advertisement

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

  • Testy na COVID taniej o 10%. Należy wpisać kod „FLY4FREE” na stronie diag.pl

  • 0 PLN za ubezpieczenie Rezygnacja z Podróży i inne sprytne rozwiązania dla kochających podróże? Zobaczcie kartę Otwartą na Świat. Advertisement

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Na szczęście większość młodych ludzi ma już świadomość ekologiczną, dzięki której stare pryki, czyli wszyscy 30+, w tym ja, mogą się dowiedzieć, że jednodniówki to naprawdę bardzo zjeb*ny sposób spędzania czasu. Ani to dobre dla planety, ani dla gospodarki odwiedzanego miejsca (brak noclegu).
małe, 29 sierpnia 2021, 17:20 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »