Fly4free.pl

Emirates wdraża COVID-owe paszporty zdrowotne. Będą działać już w kwietniu

emirates stanowisko odprawy
Foto: Emirates

Emirates jest jedną z pierwszych linii lotniczych, które zdecydowały się na wdrożenie tzw. paszportów zdrowotnych, czyli systemu cyfrowych dokumentów z informacjami o szczepieniu czy testach na koronawirusa. Operacja będzie realizowana we współpracy i w oparciu o system IATA Travel Pass, który w przyszłości może trafić do wszystkich przewoźników.

Efektem współpracy jest rozpoczęcie testów systemu IATA Travel Pass, który jest czymś w rodzaju cyfrowego paszportu immunologicznego. To w nim gromadzone będą dane na temat tego, czy i kiedy zostaliśmy zaszczepieni, robiliśmy test na koronawirusa i jaki otrzymaliśmy wynik. Dzięki temu nie ma obaw o wiarygodność dokumentów, a weryfikacja – zamiast być prowadzona ręcznie jak w tej chwili – stanie się automatyczna.

Pracowaliśmy z IATA nad innowacyjnym rozwiązaniem, które ułatwi podróżowanie w taki sposób, że informacje wymagane przez kraje i ich rządy będą w bezpieczny sposób przesyłane cyfrowo do systemów lotniczych. Jesteśmy dumni, że jesteśmy jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, która pilotuje tę inicjatywę. Zapewni ona lepszą obsługę klienta i wygodę naszych podróżnych – powiedział Adel Ad Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

Dzięki dołączeniu do programu, już od kwietnia pasażerowie będą mieli dostęp do kodów QR z zaszyfrowanymi tam informacjami z paszportu zdrowotnego. Nie muszą więc kompletować i przedstawiać wszystkich dokumentów. Znacząco przyśpieszy też proces odprawy.

Co ciekawe, dzięki dedykowanej aplikacji, dane można przesłać do Emirates (i do każdej innej linii lotniczej biorącej udział w projekcie) jeszcze przed przyjazdem na lotnisko. Istotnym elementem aplikacji są też zgromadzone w jednym miejscu informacje na temat obostrzeń i przepisów wjazdowych. Dodatkowo laboratoria, w których wykonujemy testy będą mogły przesłać wyniki bezpośrednio do aplikacji.

– To pierwszy krok do uczynienia podróży międzynarodowych w czasie pandemii tak wygodnymi, jak to tylko możliwe. Dzięki narzędziu podróżni mają pewność, że spełniają wszystkie wymagania danego kraju dotyczące COVID-19 – powiedział Nick Careen, wiceprezes IATA. – Dzięki szerokiej bazie klientów i globalnej siatce połączeń, Emirates jako partner wniesie nieoceniony wkład w ulepszenie programu Travel Pass – dodał.

Wcześniej testy systemu Travel Pass zapowiedział już Singapore Airlines. Linia na razie testowo wdrożyła projekt na dwóch trasach – z Kuala Lumpur i Dżakarty do Singapuru.

Testy i szczepienia na Covid-19 będą integralną częścią podróży lotniczych w dającej się przewidzieć przyszłości – wyjaśniała wtedy JoAnn Tan, p.o. wiceprezesa ds. marketingu Singapore Airlines. – Oferujemy rozwiązanie cyfrowe, które umożliwia łatwą i bezpieczną weryfikację tych informacji oraz wspiera bezpieczne odmrożenie branży po pandemii. Korzystanie z solidnych ram Travel Pass IATA zapewnia również naszym klientom i rządom pewność, której potrzebują, co do bezpieczeństwa i autentyczności testów i informacji o szczepieniach – dodała.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Ja popieram, absolutnie popieram! Mają moje wszechstronne poparcie w tym temacie:)
maverickk, 19 stycznia 2021, 19:21 | odpowiedz
Ja nie popieram, absolutnie nie popieram! Nie Mają mojego wszechstronnego poparcia w tym temacie:)
Tom Drapichrust, 19 stycznia 2021, 20:49 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ja nie popieram, absolutnie nie popieram! Nie Mają mojego wszechstronnego poparcia w tym temacie:)
Agnieszka Janowska, 20 stycznia 2021, 1:32 | odpowiedz
A  ci co nie popierają - jakie macie argumenty przeciw?
DMWpl, 20 stycznia 2021, 11:24 | odpowiedz
Dwa argumenty. Po pierwsze albo umawiamy się że szczepionka jest dobrowolna i mogę bez niej normalnie funkcjonować jak do tej pory, albo jest przymusowa i po jej przyjęciu nie mam żadnych przywilejów, jak np. po szczepieniu przeciw polio.Druga rzecz jest juz tzw. żółta książeczka, zatem tworzenie kolejnych systemów za miliony dolarów jest po prostu wyrzucanie pieniędzy. 
DMWpl A  ci co nie popierają - jakie macie argumenty przeciw?
Bulusia, 20 stycznia 2021, 12:18 | odpowiedz
Nie ważne czy ktoś popiera, czy nie popiera. Linie chcą latać, pasażerowie chcą latać, rządy chcą się otwierać, a szczepienia to jedyna droga. Liniom lotniczym i rządom na pewno zależy, żeby jak najszybciej się otworzyć dla jak największej ilości podróżnych, więc niezaszczepieni też będą mogli latać, ale z testami lub kwarantanną. Nie ma lepszego wyjścia.
m555, 20 stycznia 2021, 16:16 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ja popieram, absolutnie popieram! Mają moje wszechstronne poparcie w tym temacie:)..
aragonix, 20 stycznia 2021, 17:32 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »