Fly4free.pl

Linia lotnicza wdraża paszporty zdrowotne. Na początek na dwóch trasach

Foto: bub / Shutterstock

Singapore Airlines rozpoczęła testy systemu tzw. paszportów immunologicznych, które będą gromadzić wszystkie dane na temat naszych testów na koronawirusa i ich wyników, a także szczepień. Na początek program będzie działał na dwóch testowych trasach.

O tym, że szczepienia mogą być w niedługiej przyszłości wymagane przez linie lotnicze, pisaliśmy już kilkukrotnie. Jako pierwszy taką decyzję zapowiedział Qantas – australijski przewoźnik chce wpuszczać na swój pokład tylko tych, którzy będą zaszczepieni. Teraz kolejna linia robi krok w tym kierunku, choć bez tak radykalnych zapowiedzi.

Singapore Airlines zdecydowało, że już w najbliższych dniach rozpocznie test systemu tzw. paszportu immunologicznego. W systemie gromadzą się istotne dane na temat naszego zdrowia w kontekście pandemii koronawirusa. Łatwo będzie więc sprawdzić, czy i kiedy robiliśmy test na COVID-19 oraz z jakim wynikiem, a także – w przyszłości – czy jesteśmy zaszczepieni czy nie. Paszporty immunologiczne w tej formie są wdrażane we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Przewoźników Lotniczych (IATA), która stworzyła IATA Travel Pass.

Linia z Singapuru jest pierwszą, która będzie testować system stworzony przez IATA. Każdy pasażer wpisany do systemu będzie dysponował kodem QR, który może pokazać obsłudze na lotnisku – w ten sposób unika gromadzenia dokumentów i wszystko ma w jednym miejscu, a personel nie ma wątpliwości, czy dane są prawdziwe i czy powinna wpuścić pasażera na pokład.

To znacząco przyśpiesza proces odprawy i ułatwia podróżowanie – oczywiście pod warunkiem, że jesteśmy gotowi robić testy czy się szczepić.

Jako pierwsi, paszport immunologiczny przetestują pasażerowie lotów z Kuala Lumpur i Dżakarty do Singapuru. Stopniowo ma być rozszerzany na kolejne połączenia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Jeśli covid 19 jest silniejszym wirusem  aniżeli grypa hiszpanka to byłoby więcej ofiar śmiertelnych aniżeli zebrała wspomniana grypa. Szczególnie kiedy ludzie używają jednorazowych masek do wielokrotnego użytku.  Chyba komuś bardzo zależy na tym,  aby ludzie żyli w strachu i poddawali się wszelkim szczepieniom przeciwko covid,!!  Strach zabije więcej ludzi, aniżeli covid Nikt nie umiera na zawał serca, udar, raka różnego rodzaju , ebole, AIDS etc. 
Eva Krawczykowska, 24 grudnia 2020, 20:32 | odpowiedz
Avatar użytkownika
To jest dyskryminacja i selekcja ludzi!!! 
Eva Krawczykowska, 24 grudnia 2020, 20:32 | odpowiedz
Avatar użytkownika
szantażując nikt mnie do szczepienia zwłaszcza przez podanie"niezbadanego zaszczyku" nie będzie przymuszać, do końca pozostanie to moją decyzją czy i kiedy się zaszczepię, jeśli kosztem latania - trudno, przestanę latać, ja i moja Rodzina, na szczęście są inne środki lokomocji jak m.in. kamper
Marek Czajkowski, 24 grudnia 2020, 20:41 | odpowiedz
 Porównanie extra. Tzw Hiszpankabyla100 lat temu a covid teraz i właśnie dlatego, ze nosiliśmy maski i dbaliśmy o higienę , nie było aż tak tragicznie. Zobacz co się dzieje w Afryce, gdzie higiena jest żadna. No i sto lat temu mielismy polio i inne choroby zakazne, ale dlatego, ze szczepimy się, nie ma więcej zachorowań
Eva Krawczykowska Jeśli covid 19 jest silniejszym wirusem  aniżeli grypa hiszpanka to byłoby więcej ofiar śmiertelnych aniżeli zebrała wspomniana grypa. Szczególnie kiedy ludzie używają jednorazowych masek do wielokrotnego użytku.  Chyba komuś bardzo zależy na tym,  aby ludzie żyli w strachu i poddawali się wszelkim szczepieniom przeciwko covid,!!  Strach zabije więcej ludzi, aniżeli covid Nikt nie umiera na zawał serca, udar, raka różnego rodzaju , ebole, AIDS etc. 
Ewelina20, 25 grudnia 2020, 6:01 | odpowiedz
Bojkotujmy WSZYSTKO, wszystkie organizacje firmy ,linie.lotnicze itd. które żądają od nas  "jeśli się nie zaszczepisz to.. " 
Huberto, 25 grudnia 2020, 20:36 | odpowiedz
Avatar użytkownika
 to tylko zależy czy wierzysz w naukę i medycynę czy preferujesz bajki, fake newsy i teorie spiskowe. 
Marek Czajkowski szantażując nikt mnie do szczepienia zwłaszcza przez podanie"niezbadanego zaszczyku" nie będzie przymuszać, do końca pozostanie to moją decyzją czy i kiedy się zaszczepię, jeśli kosztem latania - trudno, przestanę latać, ja i moja Rodzina, na szczęście są inne środki lokomocji jak m.in. kamper
aragonix, 25 grudnia 2020, 22:55 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Doskonale, będzie luźniej na pokładzie od wszystkich foliarzy! 
Mark Anthony Blake, 26 grudnia 2020, 9:52 | odpowiedz
Avatar użytkownika
wiara w co wierzę  nie ma tu znaczenia, chodzi o sposób w jaki zostanie to przedstawione, czy w formie przymusu "jak nie szczepiony to nie lecisz"  , czy dobrowolnie "nieszczepiony może latać zachowując reżim sanitarny".  Nawiązując do szczepionek - jestem za , tyle że to co teraz chcą nam zapodać to nie jest szczepionka  tylko "eksperyment" testowany na żywym organizmie, wyniki badań klinicznych nie zostały ukończone a producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne które mogą być widoczne nawet po paru latach, więc nie zamierzam być ich królikiem doświadczalnym. A ktoś kto będzie przymuszał do szczepień na tym etapie jest nieodpowiedzialny lub dostaje wypłatę z koncernu produkującego te  niezbadane "szczepionki"
aragonix  to tylko zależy czy wierzysz w naukę i medycynę czy preferujesz bajki, fake newsy i teorie spiskowe. 
Marek Czajkowski szantażując nikt mnie do szczepienia zwłaszcza przez podanie"niezbadanego zaszczyku" nie będzie przymuszać, do końca pozostanie to moją decyzją czy i kiedy się zaszczepię, jeśli kosztem latania - trudno, przestanę latać, ja i moja Rodzina, na szczęście są inne środki lokomocji jak m.in. kamper
Marek Czajkowski, 26 grudnia 2020, 11:10 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »