Fly4free.pl

„Efekt Margarity” zadziałał. Tej zimy polecimy z Polski w 2 nowe hitowe miejsca!

Foto: sunsinger / Shutterstock
Od listopada biuro podróży Rainbow wprowadzi do swojej oferty nowości na sezon zimowy: to Cartagena de Indias w Kolumbii oraz Goa w Indiach. Jest to jednocześnie potwierdzenie trendu dotyczącego tego, że polscy turyści szukają nowych miejsc, co udowodniły realizowane właśnie loty na wyspę Margarita.

– Jest rosnąca grupa polskich turystów, którzy zimą czekają na jakieś egzotyczne nowości, bo byli już po 2 razy na Dominikanie czy w Meksyku i szukają czegoś nowego – tak w rozmowie z Fly4free.pl Maciej Szczechura, prezes Rainbow uzasadniał uruchomienie lotów na należącą do Wenezueli wyspę Margarita.

Ten „eksperyment” okazał się sukcesem, bo w całym sezonie zimowym urlop w tym miejscu spędzi w sumie kilkanaście tysięcy turystów z Polski. Z tego powodu Rainbow postanowił iść za ciosem i kolejnej zimy nie tylko utrzyma Margaritę, ale doda też 2 kolejne atrakcyjne nowości, które powinny się spodobać osobom szukającym nowych miejsc. Są to kolumbijską Cartagena de Indias oraz region Goa w Indiach.

Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się ten pierwszy kierunek, nie tylko ze względów wypoczynkowych, ale też stricte turystycznych. Cartagena de Indias uchodzi bowiem za jedno z najpiękniejszych miast w Ameryce Południowej i nie tylko, a rozsławił je znany kolumbijski pisarz Gabriel Garcia Marquez. Jak czytamy w komunikacie Rainbow, loty na tej trasie wystartują 2 listopada i będą realizowane raz w tygodniu z Warszawy (co sobotę). W ofercie jest ponad 15 hoteli oraz 13 różnych programów wycieczek objazdowych. 

– W Kolumbii co prawda byliśmy już wcześniej obecni oferując kilka bardzo dobrych objazdówek, ale do tej pory realizowanych na niezbyt dużych blokach w samolotach rejsowych. Postanowiliśmy bardzo mocno rozbudować ofertę, wzbogacając ją o więcej programów zwiedzania, ale przede wszystkim o ofertę pobytową w najpiękniejszym regionie Kolumbii – jej karaibskiej części z kolonialną Cartageną de Indias. W okolicy z pewnością jest co robić i co zwiedzać – od odkrywania zabytków i historii, przez parki naturalne i znakomite plaże – mówi Maciej Szczechura, prezes zarządu Rainbow.

Loty będą realizowane samolotami linii Plus Ultra, choć biuro zapowiada, że nadchodzącej zimy pasażerowie mogą liczyć na większe wygody niż w obecnym sezonie przy rejsach z hiszpańskim przewoźnikiem.

– Jesteśmy zadowoleni ze współpracy i na kolejny sezon wprowadzimy kilka nowych udogodnień, które jeszcze bardziej wpłyną na komfort lotu. Pierwszą znaczącą i potwierdzoną już zmianą jest inny typ Airbusa, w którym układ foteli 3-3-3 będzie zastąpiony wygodniejszym układem 2-4-2, z szerszymi o 5 cm siedzeniami i większymi odstępami. Z pewnością zaskoczymy jeszcze innymi pozytywnymi zmianami o których będziemy na bieżąco informować – dodaje Szczechura.

Drugą nowością (a właściwie powrotem po długiej przerwie) w ofercie Rainbow jest Goa – najmniejszy południowy stan w Indiach, ale mogący się poszczycić ponad 125 km długich i szerokich plaż, lagunami, wodospadami, plantacjami przypraw i mnóstwem zabytków. Jak czytamy w komunikacie, pierwsi klienci Rainbow polecą tam z Warszawy i Katowic już 07.11.2024 r., czarterem z międzylądowaniem do Dabolim na 10 lub 11 dni.

Co jeszcze w ofercie? 

Jak czytamy w komunikacie, od listopada do kwietnia Rainbow zaoferuje także rejsy statkami wycieczkowymi. Dostępnych będzie 16 programów, dzięki którym będzie można zwiedzić m.in. Karaiby, Bermudy, Antyle, Kajmany, Amerykę Południową i Środkową, Hawaje Japonię, Wietnam czy Zatokę Perską.Długości samych rejsów wahają się od 7 do 14 dni – najdłuższy z nich obejmuje Patagonię, Falklandy i Antarktydę.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »