Fly4free.pl

easyJet podnosi opłaty. Więcej zapłacimy za nadanie bagażu i bilet dla niemowlaka

easyjet boarding, pasażerowie
Foto: Piotr Wawrzyniuk / Shutterstock.com

Najpierw Ryanair, potem Wizz Air, easyJet nie chciał być więc gorszy. Brytyjski przewoźnik niskokosztowy kilka dni temu podniósł opłatę za bilet dla niemowlęcia oraz podwyższył dwie opłaty lotniskowe związane z nadaniem bagażu rejestrowanego na lotnisku.

Opłata za bilet dla niemowląt wzrosła kilka dni temu ze z 107 do 121 PLN, czyli jest obecnie praktycznie taka sama jak w Ryanairze. Ma to być stała cena za bilet dla najmłodszych podróżników. Linia tłumaczy zmianę jako korzyść dla rodziców, którzy mogą zabrać ze sobą na pokład dzięki temu dwa dodatkowe przedmioty jak wózek, nosidełko czy fotelik samochodowy. Opłata dotyczy dzieci poniżej drugiego roku życia, które podróżują na kolanach rodziców.

Na lotnisku będzie drożej...

Zmieni się także cennik opłat lotniskowych za nadanie bagażu. Jeżeli zapomnimy przy rezerwacji internetowej dokupić bagażu rejestrowanego, a będziemy chcieli nadać duży bagaż podczas odprawy, zapłacimy za to 200 PLN – wcześniej około 180 PLN.

Drugą zmianą w cenniku opłat easyJet będzie koszt nadania bagażu do luku bagażowego na bramce przed wejściem do samolotu. W tym przypadku, jeżeli nasz bagaż nie spełni rozmiarów obowiązujących u brytyjskiego przewoźnika (bezpłatnie jedna torba 56 cm x 45 cm x 25 cm) zapłacimy za jego nadanie 243 PLN – wcześniej 229 PLN.

– easyJet oferuje wiele możliwości dodawania bagażu rejestrowanego. Zachęcamy, aby robić to podczas rezerwacji internetowej lub on-line przed przybyciem na lotnisko. Opłaty na lotnisku zawsze są wyższe, jednak należy pamiętać, że nasi pasażerowie mogą zabrać bezpłatnie na pokład jedną torbę, o ile posiada wymagany przez nas rozmiar – tłumaczy rzecznik prasowy easyJet.

Powrót do Warszawy

Informacja o zmianach w opłatach może być przydatna dla pasażerów podróżujących z Warszawy, ponieważ easyJet wraz z końcem października uruchomi cztery nowe trasy z Lotniska Chopina. Brytyjski przewoźnik od 28 października poleci do Bazylei, Berlina Tegel oraz Genewy, a od 31 października rozpocznie także loty do Londynu Gatwick.

easyJet operował już w przeszłości z lotniska w Warszawie, jednak zrezygnował z tych operacji po zamknięciu w 2009 roku niskokosztowego terminala Etiuda.

Oprócz tego linia regularnie lata z Krakowa oraz z Lublin, choć akurat z tego ostatniego lotniska zniknie pod koniec października, gdy zawiesi swoją jedyną trasę, czyli połączenie do Mediolanu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »