Fly4free.pl

Zaszaleli! easyJet uruchomi latem 23 nowe trasy z Berlina – dobre wieści dla pasażerów z zachodniej Polski

Foto: easyJet
Tegel to jedno z najpopularniejszych lotnisk dla pasażerów z Polski. Wśród nowych tras są m.in. kierunki do Włoch, Hiszpanii i krajów byłej Jugosławii!

Ekspansja easyJet w stolicy Niemiec jest związana z przejęciem przez Brytyjczyków 25 samolotów i części innych aktywów po upadłej linii Air Berlin. Całkowita wartość transakcji to 40 mln EUR, ale dla easyJet to okazja do wielkiego rozwoju. Do tej pory brytyjski przewoźnik był obecny tylko na lotnisku Schoenefeld, gdzie ma zbazowanych 12 maszyn.

easyJet nie zamierza czekać z ekspansją – we wtorek Brytyjczycy zapowiedzieli uruchomienie w sumie aż 23 nowych tras w nadchodzącym sezonie letnim (wliczając w to uruchomione kilka tygodni temu trasy krajowe). Wśród nich znalazły się takie połączenia jak Kopenhaga, Oslo, Sztokholm, ale też bardziej wakacyjne miejscowości jak Brindisi, Alicante, Neapol, Faro, Ancona, Cagliari, Minorka czy Granada. We wtorek easyJet ogłosił uruchomienie następujących tras.

Fot. Anna.aero

– W sezonie letnim zaoferujemy pasażerom mnóstwo wakacyjnych kierunków – mówi Thomas Haagensen, dyrektor zarządzający easyJet w Niemczech.

Brytyjczycy planują też zwiększenie częstotliwości lotów na trasach krajowych do Frankfurtu, Stuttgartu, Dusseldorfu i Monachium, a także uruchomienie nowej „krajówki” na lotnisko Kolonia-Bonn. Pomarańczowe samoloty easyJet mają latać na tej trasie aż 33 razy w tygodniu.

Z obu berlińskich lotnisk bardzo chętnie korzystają pasażerowie z Polski. Według różnych szacunków rocznie z Tegla i Schoenefeld wylatuje grubo ponad 2 mln obywateli naszego kraju, głównie mieszkańcy zachodniej Polski.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
2 mln z zachodniej Polski lata z Berlina które mógłby przejąć Poznań w dużej mierze! Kiedy nowe połączenia z Poznania ? Widać po tym lotnisku ze wstawić 1 samolot Ryanair i wzrosty prawie 40% ! Wstawmy kolejne 2 od Ryanaira i 1 od Wizz i od easyJet i od 1 Norwegian i za rok Poznań będzie na 5 miejscu w kraju .... ale trzeba trochę powalczyć ! Powodzenia !
poznan123, 30 stycznia 2018, 21:52 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Niestety nie liczę na duży wybór z Poznania. Właśnie wróciłem z SXF do Poznania. Znowu.
balonpl, 30 stycznia 2018, 22:15 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Panowie, ja jeżdżę z Wrocławia do Katowic. Już się nawet przyzwyczaiłem.
mahalnet, 31 stycznia 2018, 1:59 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Te nowe trasy to będą z TXL czy z SXF?
snail, 31 stycznia 2018, 10:46 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »