Fly4free.pl

easyJet wypełnia lukę po Air Berlin. Blisko 20 nowych tras

EasyJet Airbus A319
Foto: InsectWorld/Shutterstock
Od 5 stycznia easyJet uruchamia blisko 20 nowych tras z lotniska Berlin Tegel. Brytyjski przewoźnik zapowiedział też, że przejmie nie tylko loty, ale też załogę i samoloty upadłej linii. 

Wśród nowych połączeń znalazły się loty do Budapesztu, Katanii, Düsseldorfu, Frankfurtu, na Fuerteventurę i Majorkę, do Helsinek, Kopenhagi, Madrytu, Mediolanu (lotnisko Malpensa), Monachium, Paryża (Charles de Gaulle), Rzymu (Fiumicino), Sztokholmu (Arlanda), Stuttgartu, Tel Awiwu, Wiednia, Paphos i do Zurychu.

– Naszym celem zawsze było latanie z dowolnego lotniska w Berlinie i cieszymy się, że możemy w najbliższym czasie rozpocząć loty z Berlina-Tegel – informuje easyJet.

Nowe loty easyJeta to nic innego jak przejęcie schedy po linii Air Berlin. Szacuje się, że operacje, które teraz będzie obsługiwać brytyjski przewoźnik są warte ok. 47 mln USD. Linia przejmie również umowy najmu 25 samolotów A320 oraz blisko 1000 pilotów i członków załogi pokładowej. Transakcję musi jednak zatwierdzić Komisja Europejska, która ostateczną decyzję ma podjąć 12 grudnia.

Wygląda jednak na to, że easyJet jest pewny swego, bo z dumą ogłosił już wejście na nowe lotnisko oraz kierunki, jakie zaoferuje pasażerom, a bilety są dostępne w systemie.

– Potrzebujemy jednak trochę czasu, aby rozgościć się w naszym nowym domu, jakim będzie lotnisko Tegel. Dlatego w okresie przejściowym niektóre z naszych lotów do i z Berlina Tegel będą tymczasowo obsługiwane przez partnerską linię lotniczą w naszym imieniu – tłumaczy easyJet. – Konfiguracja samolotu i siedzeń wygląda nieco inaczej niż w przypadku naszej standardowej floty, a przestrzeń bagażowa może się różnić, ale czasy odlotów i przylotów pozostają niezmienione.

Przewoźnik zapewnia jednak, że skontaktuje się z pasażerami, którzy będą obsługiwani przez ich partnera – łotewską czarterową linię Smartlynx – aby dokładnie wyjaśnić różnice. easyJet przejmie wszystkie loty do końca lata 2018 r. Do tego czasu przewoźnik będzie dzierżawił od SmartLynx 6 Airbusów A320.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Szkoda że wiele z tych tras to dubel w stosunku do lotów z Berlin Schoenefeld. Poza tym przydało by się teraz szybkie, bezpośrednie połączenie między lotniskami Tegel i Schönefeld dla osób chcących się przesiadać, tym bardziej że planuje latać z Tegla także Ryanair. I Polskibus mógłby wydłużyć trasę zahaczając o nowe lotnisko.
domenico_xl, 6 grudnia 2017, 10:28 | odpowiedz
Avatar użytkownika
no właśnie ..jak najprościej i najtaniej przemieszczać się między tymi dwoma lotniskami ?
bella00, 6 grudnia 2017, 11:05 | odpowiedz
Avatar użytkownika
bella00 no właśnie ..jak najprościej i najtaniej przemieszczać się między tymi dwoma lotniskami ?
Najtaniej to komunikacją miejską: Z SXF na TXL dojedziesz z dwoma przesiadkami (S9 --> S42 --> bus TXL), ale nie jest to ani najszybciej (podróż trwa ok. 1h15min), ani najprościej (2 przesiadki). Ja zawsze sprawdzam połączenia na vbb.de ;) Jeśli ktoś zna jakiś magiczny bezpośredni transport (poza taksówką) - dajcie znać ;)
Angelika.S, 6 grudnia 2017, 11:19 | odpowiedz
Avatar użytkownika
co z połączeniem Berlin Gdansk??? AirBerlin latał na tej trasie.
olo3182, 6 grudnia 2017, 11:32 | odpowiedz
Avatar użytkownika
olo3182 co z połączeniem Berlin Gdansk??? AirBerlin latał na tej trasie.
Operowane one byly przez LGW (tak samo jak polaczenia do KRK i WAW Dashami Q400), ktore zostalo przejete przez Lufthanse. Wiec moze Eurowings poleci, jezeli Komisja Europejska zaakceptuje zakup tej czesci Air Berlin przez Lufe
dominik3335, 6 grudnia 2017, 11:38 | odpowiedz
Avatar użytkownika
na TXL bezpośrednio ze Szczecina jeździ Follow Me(Interglobus) wiec jak ktoś jedzie kierunek Berlin przez Szczecin to może się przesiąść
HandSome, 6 grudnia 2017, 12:06 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »