Fly4free.pl

Druga duża linia lotnicza na świecie wpuści na pokład tylko zaszczepionych przeciw COVID-19!

Foto: Stanislav Fosenbauer / Shutterstock

Linia Air New Zealand poinformowała w niedzielę swoich pasażerów, że na lotach międzynarodowych będzie wpuszczała na pokład tylko w pełni zaszczepionych podróżnych. – To nowa rzeczywistość w podróżach międzynarodowych – tłumaczy prezes linii Greg Foran.

Nowa polityka linii ma wejść w życie od 1 lutego 2022 roku, ale też nie ma specjalnego pospiechu, bo Nowa Zelandia wciąż jest właściwie zamknięta dla obcokrajowców. Air New Zealand jest drugą dużą linią, która wprowadzi takie obostrzenia po australijskim Qantasie. Prezes tej linii Alan Joyce zapowiedział wprowadzenie takiej polityki już w ubiegłym roku. Jak swój krok motywuje Air New Zealand?

– Bycie zaszczepionym przeciw COVID-19 to nowa rzeczywistość międzynarodowych podróży. Wiele miejsc, które mieszkańcy Nowej Zelandii chcą odwiedzić, już teraz jest zamkniętych dla niezaszczepionych podróżnych – pisze w liście Greg Foran, prezes Air New Zealand.

Jak dodaje, spodziewa się, że decyzja linii będzie krytykowana.

– Jak ze wszystkim, także w tym przypadku znajdą się niezadowoleni. Wiemy jednak, że to właściwa decyzja, aby chronić obywateli naszego kraju, naszych pasażerów oraz całą społeczność – dodaje Foran.

Jak czytamy w komunikacie, wymóg zaszczepienia będzie dotyczył wszystkich pasażerów powyżej 18 roku życia – jedynym wyjątkiem są osoby, które nie mogą zaszczepić się ze względów medycznych. W takim jednak przypadku pasażerowie ci będą musieli przedstawić zaświadczenie lekarskie, w którym stwierdza się, że szczepienie danej osoby nie jest możliwe.

Nowa Zelandia, której granice są niemal całkowicie zamknięte od marca 2020 roku, planuje otworzyć się na międzynarodowe podróże na początku przyszłego roku.

W 2019 roku linia Air New Zealand przewiozła ponad 19 mln pasażerów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »