Fly4free.pl

W tej kawiarni goście zapłacą za ogrzewanie w ogródku. Nowa opłata to efekt podwyżek

ogrzewacze w kawiarni
Foto: Kirk Fisher / Shutterstock
Równowartość symbolicznej złotówki w zamian za 10 minut przyjemnego ciepła rozchodzącego się obok naszego stolika – na tyle tę przyjemność wyceniła pewna kawiarnia w Antwerpii. Jej właściciele zdecydowali się wprowadzić opłaty za ogrzewanie ogródka w odpowiedzi na stale rosnące ceny energii.

Ostatnie lata to ciężki czas nie tylko dla branży turystycznej, ale także gastronomicznej. Po wielu miesiącach przestoju i ograniczeń związanych z pandemią, teraz nadeszła era m.in. ekstremalnie wysokich cen energii. Właściciele firm próbują sobie z tym radzić na różne sposoby. Francuskie wyciągi zapowiedziały, że ograniczą pracę i spowolnią systemy, by nieco zaoszczędzić. Włoscy restauratorzy dzielili się z klientami porównaniem starych i nowych rachunków, żeby usprawiedliwić wzrost cen, część węgierskich hoteli zdecydowała się zawiesić działalność na zimowe miesiące. Do listy można teraz dopisać ciekawą inicjatywę pewnej kawiarni w Belgii.

Cafe Mombasa w Antwerpii zmieniła system korzystania z ogródka w trakcie sezonu zimowego. Choć w tej części kawiarni nadal stoją ogrzewacze, które znacząco uprzyjemniają wizytę w trakcie chłodniejszych dni i wieczorów, to nie są już darmowe – jak to miało miejsce wcześniej.

Każdy z nich zawsze działał „na życzenie”. Klient, który chciałby nieco rozgrzać otoczenie, może podejść do takiego ogrzewacza i nacisnąć guzik. Grzejnik włącza się wtedy na 10 minut. Niestety od tegorocznej zimy taka przyjemność jest dodatkowo płatna.

– Klienci często z nich korzystają, więc wprowadzenie opłat pomoże nam w zapłaceniu wysokich rachunków za energię – skomentował sprawę pracownik kawiarni w rozmowie z belgijskim dziennikiem Het Laatste Nieuws.

Kwota na szczęście nie jest duża. Za 10 minut ogrzewania klienci płacą 20 eurocentów, czyli równowartość symbolicznej złotówki. Kawiarnia zapewnia jednak, że w ogólnym rozrachunku to dla nich ogromna pomoc finansowa. Do tej pory klienci nie skarżyli się również na takie rozwiązanie.

– Rozumieją, że wynika to z wysokich cen energii. Nie miałem ani jednego klienta, który uważałby, że to nie w porządku, że musi zapłacić za ogrzewacz – dodaje.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Anetka naprawdę nie wiem kto dopuszcza twoje artykuły na F4F i w jaki sposób się za to odwdzięczasz(heh) ale ...litości. Co teraz wniosłaś do świadomości czytelników poza clickbajtem?Rozumiem ...kasa leci bo ktuuś to czyta jak np ja(heh) ale żenada po całości. Codziennie chyba odprawiasz modły za swojego mocodawcę bo co się stanie jak go...zabraknie? Bosze...więcej takich pisarzy a uwierzę, że proletariat słusznej partii jest u was w redakcji zakorzeniony mocno i swojakom dajom pracem(heh)
Semen6969, 22 listopada 2022, 16:03 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »