Fly4free.pl

Do Turcji wjedziemy bez testu na COVID-19! Koniec obostrzeń wjazdowych

Foto: Alla Laurent / Shutterstock
– Biorąc pod uwagę obecną sytuację pandemiczną, od 1 czerwca przy wjeździe do kraju nie będzie wymagany negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na koronawirusa – poinformowały tureckie władze.

To bardzo duża zmiana, bo do tej pory Turcja wymagała negatywnego wyniku testu na koronawirusa od osób niezaszczepionych – osoby w pełni zaszczepione oraz ozdrowieńcy z dokumentem przebycia choroby byli zwolnieni z tego obowiązku. Teraz, jak czytamy w komunikacie ministerstwa spraw wewnętrznych tego kraju, wszyscy podróżni zostaną zwolnieni z obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu na COVID.

Serwis Daily Sabah przypomina, że to kolejne luzowanie restrykcji w ostatnich dniach, bo od zeszłego tygodnia Turcja zniosła obowiązek noszenia maseczek w transporcie publicznym.

Decydując się na ten krok Turcja liczy na mocną odbudowę ruchu turystycznego, który bardzo ucierpiał w czasie pandemii koronawirusa. Już w zeszłym roku wyniki delikatnie odbiły, gdy Turcję odwiedziło ponad 24,7 mln zagranicznych turystów. Jednak do wyniku z 2019 roku jeszcze daleka droga – wtedy to Turcję odwiedziło ponad 52 mln turystów, wydając tu ponad 34 mld USD.
Turcja jest kolejnym krajem, który od 1 czerwca znosi koronawirusowe restrykcje wjazdowe. Na podobny krok zdecydowały się też m.in. Cypr i Włochy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »