Fly4free.pl

Wybierasz się do Turcji? Paszport nie będzie już potrzebny!

turcja
Foto: Luciano Mortula - LGM / Shutterstock
Chcieliście wybrać się do Turcji, ale nie macie paszportu albo kończy się jego ważność? Mamy dla Was świetną wiadomość. Zgodnie z nowymi zasadami, Polacy nie muszą już posiadać paszportu, żeby wjechać do tego kraju. Dowód osobisty w zupełności wystarczy.

Do tej pory, żeby wjechać do Turcji, polscy obywatele potrzebowali paszportu. W dodatku nie wystarczy, żeby dokument był ważny w momencie przekraczania granicy. Jego data ważności nie może upływać w ciągu 150 dni. Teraz się to zmieni!

Ambasada Turcji w Polsce ogłosiła, że turyści z Polski nie będą potrzebować już paszportu, żeby przekroczyć turecką granicę. W zupełności wystarczy ważny dowód osobisty. To co prawda dość niespodziewana wiadomość, ale za to bardzo pozytywna. Co istotne – nowe zasady obowiązują już od dzisiaj, czyli od 19 kwietnia.

Decyzja jest wielkim ułatwieniem, bowiem Turcja jest jednym z najpopularniejszych krajów wśród polskich wczasowiczów i zawsze święci triumfy w czołówkach kierunków sprzedawanych przez biura podróży.

Dość powiedzieć, że samą prowincję Antalya odwiedziło w ubiegłym roku 9 mln zagranicznych turystów, z czego prawie pół miliona stanowili Polacy. To stawia nas na czwartym miejscu w rankingu narodów odwiedzających to miejsce. Wyprzedzali nas jedynie Rosjanie, Ukraińcy i Niemcy.

Dodatkowo, biorąc pod uwagę aktualne kolejki w urzędach paszportowych w całej Polsce, brak konieczności posiadania takiego dokumentu, może przekonać kogoś do wybrania wakacji właśnie w Turcji.

Nadal trzeba jednak pamiętać o zasadach dotyczących koronawirusa. Obecnie osoby zaszczepione nie muszą się martwić żadnymi obostrzeniami, ale niezaszczepione muszą wykonać test PCR nie wcześniej niż 48 h przed przylotem.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »