Fly4free.pl

Kolejny kraj bez testów dla wszystkich! W 2021 r. był hitem wśród niezaszczepionych Polaków

czarnogóra
Foto: olga brajnovic / Unsplash
Kolejnym krajem, który dołącza do listy otwartych bez żadnych obostrzeń, jest Czarnogóra. Kraj, który w ubiegłym roku był jednym z największych hitów wśród turystów z Polski, zdecydował się tuż przed sezonem znieść wszystkie obostrzenia wjazdowe. I to bez względu na status zaszczepienia!

Przez wiele miesięcy Czarnogóra (wraz z Albanią) były tymi nielicznymi krajami, które wpuszczały wszystkich turystów bez względu na szczepienie i bez obowiązku testu. To sprawiło natomiast, że tłumy turystów z Polski (i nie tylko) garnęły się do spędzenia wakacji właśnie tutaj. Niespodziewanie jednak w sierpniu 2021 roku zaostrzyli restrykcje i wszystkie osoby niezaszczepione musiały robić test, żeby przekroczyć tutejszą granicę. Ale wraz ze zbliżającym się nowym sezonem turystycznym, czarnogórski rząd zdecydował się ponownie poluzować zasady!

Choć od kilku dni przewijały się informacje, że Czarnogóra zniesie obowiązek testowania – wciąż nie było oficjalnego potwierdzenia tych świetnych wiadomości. W końcu jednak, możemy napisać to z pełną odpowiedzialnością. Możecie jechać do Czarnogóry bez żadnych problemów. Nie trzeba już robić testów ani martwić się ich wynikiem – i to niezależnie od tego, czy jesteście zaszczepieni czy nie.

Informację potwierdza również Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

– Ministerstwo Zdrowia Czarnogóry zniosło obowiązek przedstawiania przy wjeździe do Czarnogóry poświadczenia o wykonaniu szczepień, przebytej chorobie, czy negatywnego wyniku jednego z testów: PCR lub szybkiego testu antygenowego (tzw. Covid potvrda) – informuje MSZ.

Nie ma też żadnych formularzy lokalizacyjnych ani innych obostrzeń.

Jest więc duża szansa, że Czarnogóra ponownie będzie w tym roku turystycznym hitem wśród Polaków. Warto jednak zaznaczyć, że obecnie mamy jednak o wiele więcej krajów, które zniosły wszystkie restrykcje wjazdowe (w tym obowiązek testów) – niezależnie od statusu szczepienia. Kilka dni temu przygotowaliśmy aktualną listę takich miejsc, którą znajdziecie tutaj: Te kraje nie wymagają testów nawet od niezaszczepionych. Mamy listę miejsc!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »