Fly4free.pl

Chorwacja mocno idzie na rękę turystom! Te zmiany ucieszą wielu z Was

Foto: Gaspar Janos / Shutterstock

Od 2 czerwca Chorwacja będzie respektowała przy wjeździe unijne certyfikaty COVID, a dodatkowo z kwarantanny zwolnione będą także osoby zaszczepione tylko jedną dawką szczepionki przeciw koronawirusowi!

To kolejne ułatwienia, jakie Chorwacja zafundowała w ostatnich dniach turystom: w poniedziałek pisaliśmy na naszych łamach o zwolnieniu z obowiązkowych testów na koronawirusa dla dzieci poniżej 12 roku życia. Tym razem chorwacki rząd wprowadził kolejne ułatwienia dla turystów chętnych do przyjazdu nad Adriatyk. Jakie to zmiany?

Po pierwsze wydłużono okres ważności negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa, który jest jednym z warunków wjazdu dla osób niezaszczepionych – obecnie wynosi on 72 godziny od momentu pobrania próbki do badania (do tej pory było to 48 godzin). Jednocześnie w dalszym ciągu przed wjazdem do Chorwacji można też alternatywnie wykonać szybki test antygenowy, który wciąż ważny jest „tylko” 48 godzin.

Wprowadzono też zmiany dotyczące osób zaszczepionych. Od 2 czerwca, oprócz przyjezdnych zaszczepionych dwiema dawkami, zwolnione z kwarantanny są także osoby, które zostały zaszczepione jedną dawką szczepionki! W przypadku szczepionek Pfizera, Moderny oraz… rosyjskiej szczepionki Sputnik V możliwe jest przekroczenie granicy Chorwacji między 22 a 42 dniem od zaszczepienia. Z kolei w przypadku osób zaszczepionych pierwszą dawką szczepionki AstraZeneca, okres ten przypada na czas między 22 a 84 dniem od zaszczepienia.

Jednocześnie od 2 czerwca Chorwacja będzie respektowała unijne certyfikaty COVID, potwierdzające szczepienia, negatywny wynik testu lub ozdrowienie. Z punktu widzenia podróżnych z Polski to bardzo cenna informacja, bo unijne certyfikaty możemy generować i pobierać już od wtorku.

Przypomnijmy, że Chorwaci liczą, że w tym roku kraj ten odwiedzi nawet 1,1 mln Polaków, co będzie oznaczało pobicie rekordu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Super wiadomość, cennym uzupełnieniem artykułu byłby link do źródła tych informacji, szczególnie gdy możliwy jest wjazd dla osób zaszczepionych dotychczas tylko jedną dawką.  Z góry dzięki.  Na stronie https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212 nic nie znalazłem w w/w zakresie.
chester0, 2 czerwca 2021, 19:47 | odpowiedz
Chciałbym podbić pytanie przedmówcy dotyczące jednej dawki.
Pere, 4 czerwca 2021, 15:12 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Sam sobie odpowiadam 🙂 : https://www.gov.pl/web/chorwacja/nowe-zasady-wjazdu-do-chorwacji2 Tylko teraz pytanie skąd gov wziął te informacje, bo faktycznie Chorwaci na swoim rządowych stronach o tym nie piszą. 
Pere Chciałbym podbić pytanie przedmówcy dotyczące jednej dawki.
Pere, 4 czerwca 2021, 23:12 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Chorwaci już to dopisali certificate showing that they have received the first dose of the Pfizer, Moderna or Gamaleya vaccine, on the basis of which they can enter the Republic of Croatia in the period of 22 to 42 days from receiving the vaccine, or 22 to 84 days from receiving the first dose of the AstraZeneca vaccine.  
chester0 Super wiadomość, cennym uzupełnieniem artykułu byłby link do źródła tych informacji, szczególnie gdy możliwy jest wjazd dla osób zaszczepionych dotychczas tylko jedną dawką.  Z góry dzięki.  Na stronie https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212 nic nie znalazłem w w/w zakresie.
Pere, 4 czerwca 2021, 23:15 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jak się autor artykuły zdziwił na wieść o rosyjskiej szczepionce :) Tak, tak, nam polityka nie pozwala się nią szczepić (jak i chińską) niestety, ale inne kraje (np. całe Bałkany) mają do nich dostęp - surprise, surprise :) 
MarcinStagrowski, 12 czerwca 2021, 0:58 | odpowiedz
Podróżowałam wczoraj wizzairem do Chorwacji i niestety uwzględniali jedynie negatywne testy lub certyfikaty osób 14 dni po drugiej dawce szczepienia. Reszta była cofana.  Nie wiem jak podchodzą do tego inne linie.
Kitq, 12 czerwca 2021, 7:02 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »