Fly4free.pl

Ryanair wysyła Buzza do walki z Wizz Airem! Polacy otworzą dużą bazę w domu „landrynki”

Foto: Ryanair

[AKTUALIZACJA] Ryanair potwierdza, że z końcem listopada zamknie swoją bazę w Budapeszcie, a od 1 grudnia działalność w stolicy Węgier rozpocznie Buzz, czyli polski przewoźnik wchodzący w skład grupy Ryanair.

O tej sensacyjnej zmianie donosi niemiecki branżowy portal AeroTelegraph, którego dziennikarze dotarli do planów rozwoju Ryanaira. Wynika z nich, że irlandzka linia planuje duże zmiany dla Budapesztu, czyli głównej bazy Wizz Aira – ich największego konkurenta. Zgodnie z informacjami zawartymi w artykule, Ryanair nie jest w stanie konkurować z Wizz Airem pod względem kosztów, w związku z tym irlandzka linia zdecydowała się zamknąć swoją bazę w stolicy Węgier do końca listopada. Węgierska baza Ryanaira jest całkiem spora – przewoźnik w Budapeszcie zbazowane 4 samoloty i lata stąd do ponad 55 kierunków w Europie i nie tylko.

Zamknięcie bazy nie oznacza całkowitego zniknięcia Ryanaira z Węgier, bo według AeroTelegraph w sezonie zimowym własną bazę operacyjną otworzy tu Buzz, czyli polska spółka Ryanaira, która przejęła wszystkie operacje lotnicze irlandzkiej linii w Polsce. Nie znamy w tej chwili ani tempa zmian ani nie wiemy, ile samolotów zbazuje w Budapeszcie Buzz. Wiemy jednak, że główną przyczyną pojawienia się „pszczółki” na Węgrzech są znacznie niższe koszty operacyjne, dzięki którym będzie on w stanie skuteczniej rywalizować z Wizz Airem pod kątem oferty dla pasażerów.

Oznacza to, że w przyszłym roku Węgrów w głównej mierze mogą wozić po świecie… Polacy. Musimy bowiem też pamiętać o wielkich ambicjach LOT, który rozwija swoją bazę w Budapeszcie. 

Informację o zmianach potwierdza Ryanair. W komunikacie przesłanym do naszej redakcji czytamy, że „od 1 grudnia działania operacyjne w bazie Ryanaira będzie prowadził Buzz – niezależna linia lotnicza działająca w ramach grupy Ryanair”.

– Zmiana ma charakter operacyjny i w żaden sposób nie wpłynie na liczbę tras ani lotów, jakie Ryanair oferuje z Budapesztu – mówi Olga Pawlonka z Ryanaira.

 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »