Fly4free.pl

Leć na darmową czekoladę! Tanie loty do Brukseli z Warszawy i Wrocławia za 78 PLN

78 PLN
Kobieta z czekoladą
Foto: RossHelen / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Wiosenne podróże do Belgii w świetnej cenie, a na miejscu same pyszności: spróbujcie jednego z setek rodzajów wyśmienitych, miejscowych piw, zajadajcie się najlepszymi na świecie frytkami oraz spełnijcie swoje marzenie z dzieciństwa: zjedzcie dokładnie tyle czekolady, ile będziecie chcieli!

W tytułowej cenie będziecie mogli wybrać się na wycieczkę do Brukseli z Warszawy lub Wrocławia. Znalazłem dla was dogodne terminy podróży z weekendem: 22 – 25 maja oraz 13 – 17 maja.

Na miejscu czeka na was prawdopodobnie najsłodsza atrakcja świata: wizyta w fabryce czekolady Neuheus, gdzie będziecie mogli zjeść tyle słodkości, ile tylko zdołacie! Z czekolady produkuje się niemal tam wszystko, jednak to co najważniejsze, to możliwość spróbowania na miejscu niemal każdego rodzaju czekoladek – i to bez żadnych opłat!

Termin podróży: maj
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny

Podróż299 PLN

W Brukseli proponuję zatrzymać się w znajdującym się blisko centrum hotelu znanej sieci Ibis Styles.

Hotel w Brukseli

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć w Belgii?

Belgia to kraj, w którym odległości między miastami są relatywnie niewielkie, do tego funkcjonuje tam świetnie zorganizowany system transportu kolejowego. Dzięki temu będziecie mieli szansę zobaczyć znacznie więcej, niż samą stolicę. Pociągi są nowoczesne, kursują często, a w weekend możecie skorzystać ze zniżek na przejazdy.

Stołeczna Bruksela będzie waszą bazą wypadową oraz miejscem, gdzie prawdopodobnie spędzicie najwięcej czasu. W czasie pobytu rekomenduję zobaczyć Grand Place – rynek miasta, park Cinquantenaire, przespacerować się europejską dzielnicą oraz odwiedzić muzeum Magritte’a. Dopełnieniem udanego dnia będzie jedno ze świetnych, miejscowych piw w Delirium Cafe lub mule z frytkami u słynnego Leona.

Panorama Brukseli
Foto: S-F / Shutterstock

Miejscem, którego absolutnie nie możecie ominąć w czasie swojej wycieczki jest Brugia. Ta średniowieczna perełka, której starówka w całości została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO to idealne miejsce na romantyczny wypad we dwoje.

Niemal na każdym kroku natkniecie się tam na wspaniałe zabytki, a domy w centrum wyglądają, jak żywcem wyjęte z pocztówek. Spacery nad kanałami, zabytkowe wiatraki, zapierająca dech w piersiach panorama miasta ze szczytu Belfortu – to wszystko czeka na was w Brugii.

Kanały w Brugii
Foto: Catarina Belova / Shutterstock

Co powiecie na szybkie odwiedziny nad Morzem Północnym? Do wyboru macie dwie opcje: Ostendę lub Blankenberge. Będziecie mogli spacerować tam długą, piaszczystą plażą, podziwiać zachód słońca, odwiedzić średniowieczną katedrę lub wybrać się do restauracji na końcu molo.

Morze Północne
Foto: SL-Photography / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Z lotniska w Charleroi do centrum Brukseli najłatwiej dostaniecie się autobusem Flibco. Warto wcześniej zarezerwować swoje bilety, gdyż ograniczona pula dostępna jest w obniżonych cenach.

  • Weekend to świetny okres, by podróżować po Belgii. Wszystkie krajowe bilety pociągowe na podróż w dwie strony tańsze są o 50%!

  • Jeżeli planujecie dużo podróżować pociągami również poza weekendem, dobrym pomysłem będzie zakup biletu Rail Pass. Uprawnia on do 10 przejazdów na dowolnych trasach w kraju w obniżonej cenie; może też korzystać z niego wiele osób. Jego kosz to 83 EUR.

  • W podróż zabierzecie ze sobą wielowalutową kartę Revolut. Dzięki niej nie będziecie tracić pieniędzy na dodatkowych przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »