Fly4free.pl

To prawdopodobnie najsłodsza atrakcja świata. Możesz zjeść tyle czekolady, ile dasz radę!

czekoladki bruksela
Foto: Birute Vijeikiene/ Shutterstock

Kochasz słodycze i nie ma takiej ilości czekolady, której nie byłbyś w stanie pochłonąć? W takim razie czym prędzej szukaj tanich biletów do Brukseli i szykuj żołądek na prawdziwą czekoladową batalię. W trakcie wizyty w fabryce czekolady Neuheus, możesz jeść słodkości aż sam uznasz, że więcej się nie da. I to zupełnie za darmo!

Niewiele jest osób, które oglądając film „Charlie i fabryka czekolady”, chociaż przez moment nie zamarzyło, żeby odwiedzić takie miejsce w rzeczywistości. Tymczasem jest to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać.

W Brukseli istnieje bowiem fabryka i sklep firmy Neuheus, która ze słynnej belgijskiej czekolady produkuje niemal wszystko. Najciekawsze jest jednak to, że podczas odwiedzin tego niezbyt rozreklamowanego miejsca, masz okazję spróbować niemal każdego rodzaju czekoladek bez żadnych opłat.

Sklep i fabryka z przyjemnością przyjmują gości każdego dnia. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, nie trzeba kupować żadnych biletów, nie trzeba też się wstydzić próbowania kolejnych produktów – fabryka sama stworzyła sklep tak, by stał się jednocześnie atrakcją turystyczną. I tak też się stało.

– Ten sklep bije Willego Wonkę na głowę każdego dnia – napisał jeden z internaturów na Tripadvisorze. – Jeśli chcesz wypróbować ogromną różnorodność czekoladek w jednym miejscu (…) to jest właściwy adres! – dodał inny.

View this post on Instagram

Nom nom! #neuhaus #4funkyflavours

A post shared by Alison Arijs (@allyonthepiste) on

Ale warto się przygotować – ci którzy już odwiedzili to miejsce, mają kilka wskazówek. Warto pojawić się tu wcześnie rano, bo wraz z upływem dnia, maleje też liczba otwartych pudełek z produktami firmy. Przyda się też butelka wody – inaczej nawet najbardziej zaprawione w bojach łakomczuchy mogą szybko polec na polu bitwy.

NIESAMOWITE! Jeśli uwielbiasz czekoladę, to jest miejsce dla ciebie! Nie mogłem uwierzyć, jak niesamowita była ta czekolada. Najlepsze rzecz po przyjściu do fabryki? MNÓSTWO darmowych próbek! To było takie dobre… Ceny są bardzo rozsądne. Musiałem mocno się opanować, żeby nie wykupić całego sklepu. Nie mogę się doczekać, aby tam wrócić! – opisuje kolejna z osób.

Jedyną wadą fabryki jest lokalizacja. Raj dla miłośników czekolady znajduje się pod adresem Postweg 2, czyli już na obrzeżach Brukseli. Można tu jednak bez problemu dojechać samochodem lub metrem (linia nr 5, stacja Erasme) i zrobić sobie ok. 10-minutowy spacer. Warto jednak pamiętać, że sklep jest zamknięty w niedziele.

Co dość oczywiste – nie można zabierać czekolady na wynos ani otwierać nienapoczętych jeszcze pudełek. Nie ma jednak wątpliwości, że to, co jest dostępne wystarczy nawet największym łasuchom! Jeśli jednak chciałbyś zabrać coś na pamiątkę, zawsze możesz kupić pudełko najsmaczniejszych czekoladek i zabrać je do domu.

W dodatku odwiedzający mogą liczyć na przeróżne promocje, które pozwalają nabyć im belgijskie produkty dużo taniej. Uważajcie – smak tego miejsca podobno mocno uzależnia!

Do Brukseli w dobrych cenach dolecicie z wielu miast w Polsce. Ryanair na tej trasie operuje z Krakowa, Modlina i Wrocławia, Wizz Air i LOT z lotniska Chopina, a Brussels Airlines zarówno z lotniska Chopina jak i z Krakowa.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Czy  przy tej fabryce jest darmowy parking? Chętnie bym się tam zatrzymała na małą konsumpcję... :-)
incognita, 2 marca 2020, 22:45 | odpowiedz
Tak, można bez problemu zaparkować :)
Aneta Zając, 3 marca 2020, 14:44 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »