Fly4free.pl

Koronawirus. Codziennie (!) znika nawet milion miejsc pracy w turystyce

przewodnik w autokarze
Foto: KELENY / Shutterstock

Międzynarodowa organizacja World Travel & Tourism Council wyliczyła, że każdego dnia podczas kryzysu związanego z koronawirusem nawet milion miejsc pracy w branży turystycznej po prostu znika. Liczby te jednak będą wciąż rosły – wraz z obostrzeniami wprowadzanymi przez kolejne kraje.

Lista linii lotniczych, które zdecydowały się zawiesić wszystkie lub część swoich połączeń rośnie z dnia na dzień, hotele muszą się zamykać z uwagi na restrykcje wprowadzone przez poszczególne kraje, a ludzie po prostu przestali podróżować. Dlatego do pracowników przemysłu lotniczego i obiektów noclegowych, którzy niemal z dnia na dzień stracili źródło zarobku, dołączają też agenci biur podróży, przewodnicy, kierowcy firm przewozowych, pracownicy statków wycieczkowych i wielu, wielu innych.

– Podczas gdy priorytetem dla rządów jest zapewnienie ludziom bezpieczeństwa, ta globalna katastrofa zdrowotna oznacza, że ​​milion ludzi dziennie w samym przemyśle turystycznym traci pracę i grozi potencjalna ruina z powodu katastrofalnego wpływu pandemii koronawirusa – powiedziała Gloria Guevara, prezes WTTC.

Dlatego organizacja apelują do rządów poszczególnych krajów, żeby w walce o zdrowie swoich obywateli, nie zapominali też o branży turystycznej, która jest jedną z tych w największych tarapatach.

Ta sytuacja wpędza miliony rodzin w ogromne trudności i długi, kiedy muszą zastanawiać się, jak kupić jedzenie czy zapłacić rachunki – podkreśliła Guevara. – Obawiamy się, że sytuacja ulegnie pogorszeniu, chyba że rządy natychmiast podejmą więcej działań w celu rozwiązania tego problemu – dodała.

WTTC wezwało rządy do przedsięwzięcia trzech kroków, które mogą uchronić lokalną branże turystyczną.

  • chronić pensje, dochody i miejsca pracy milionów zagrożonych osób
  • udzielenie istotnych, nieograniczonych i nieoprocentowanych aby zapewnić płynność dużym i małym przedsiębiorstwom turystycznym
  • zredukuj lub zawieś wszystkie opłaty i podatki na 12 miesięcy, które mają kluczowe znaczenie dla przetrwania firm
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »