Fly4free.pl

Kolejny nowy przewoźnik i nowa trasa z Krakowa. Polecimy do Włoch!

Foto: Fabio Lamanna / Shutterstock

Od 16 grudnia rumuńska linia Blue Air uruchomi loty z Krakowa do Turynu. To już dziewiąta nowa trasa, która w zimowym rozkładzie zostanie uruchomiona na małopolskim lotnisku.

Według informacji przewoźnika, loty będą realizowane 3 razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. Lot potrwa 2 godziny: samolot będzie startował z Krakowa o godz. 15.05, a w Turynie wyląduje o 17.05. Na tę trasę przewoźnik przewidział loty Boeingiem 737-500 ze 120 miejscami na pokładzie.

Ceny biletów zaczynają się od 38,99 EUR i można je już nabywać na stronie internetowej przewoźnika.

Blue Air to rumuńska tania linia lotnicza, która działa na rynku od 2004 roku i ma już dość ugruntowaną pozycję na rynku. W zeszłym roku przewoźnik przewiózł ponad 5 mln pasażerów, a jego główne bazy to lotnisko w Bukareszcie i właśnie Turyn.

rozkład lotów Blue Air
Foto: Blue Air

Turyn jest już dziesiątym włoskim miastem w siatce połączeń lotniska w Krakowie. Jak utrzymują władze portu, z przesiadkami z Krakowa do Turynu co roku lata kilkanaście tysięcy pasażerów.

Kraków to trzecie polskie lotnisko, które tej zimy uzyska połączenie z Turynem. Od 29 grudnia LOT uruchomi sezonowe połączenia do tego miasta z Warszawy i Katowic.

Kraków królem zimowych nowości

Nowa trasa od Blue Air to kolejna nowość, która pojawi się w zimowym rozkładzie lotów krakowskiego lotniska. Oprócz Turynu nowe trasy uruchomią w sezonie zimowym to: Tel Awiw (poleci tam LOT), Eindhoven (Transavia), Wiedeń (Laudamotion), Leeds Bradford (Jet2.com), Kijów, Lwów i Amman (Ryanair) oraz Londyn Luton (easyJet)

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »