Fly4free.pl

Nowe trasy LOT z Katowic i Warszawy! Polecimy… do Włoch!

Turyn
Foto: ronybass / Shutterstock

Od 29 grudnia LOT uruchomi sezonowe połączenia z Warszawy i Katowic do Turynu. A to nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów z Górnego Śląska.

Nowe trasy LOT mają charakter sezonowy i mają być dedykowane przede wszystkim miłośnikom sportów zimowych. Połączenia będą realizowane w okresie od 29 grudnia do 23 marca 2019 roku. 

Obie trasy będą obsługiwane raz w tygodniu – w soboty. Z Warszawy samolot będzie wylatywał o godz. 9.30, by do Turynu dotrzeć o godz. 11.50.

Następnie z Turynu maszyna LOT ruszy do Katowic o godz. 12.40 (na miejscu zamelduje się o 14.40). Z Katowic wyruszy zaś do Włoch o godz. 15.30 – lot potrwa ok. 2 godzin. Polsko-włoską rotację maszyny zakończy lot z Turynu do Warszawy – samolot ma startować z włoskiego lotniska w soboty o godz. 18.10 i na miejscu meldować się o godz. 20.40.

Połączenie będzie obsługiwane Boeingami 737-800, które zabierają na pokład 186 pasażerów.

Rejs Warszawa-Turyn to pierwsze połączenie LOT-u między tymi miastami. Z kolei na trasę Katowice-Turyn narodowy przewoźnik wraca po kilku latach przerwy. Wcześniej przewoźnik latał do Turynu sześć razy w tygodniu, ale znacznie mniejszym samolotem – Embraerem 145.

O rozmowach w sprawie uruchomienia trasy do Turynu pisaliśmy na Fly4free.pl już w zeszłym roku.

– Naszym absolutnym priorytetem jest Turyn. Rozmawiamy o tym połączeniu zarówno z tanimi liniami, jak i z LOT, który do 2011 roku latał już na tej trasie. Wiemy, że takie połączenie byłoby rentowne, choćby ze względu na wiele włoskich firm, które znajdują się w regionie – mówił Artur Tomasik, prezes lotniska w Katowicach..

Będzie Tel Awiw?

Nowa trasa może cieszyć prezesa lotniska w Katowicach, choć zapewne życzyłby sobie, aby było to połączenie całoroczne.

Zanosi się na to, że nie będzie to jedyna nowa trasa LOT z Katowic.  Lotnisko namawia bowiem narodowego przewoźnika do otwarcia przynajmniej jeszcze jednego połączenia – chodzi o trasę do izraelskiego Tel Awiwu.

 

 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »