Fly4free.pl

Możemy pozazdrościć Czechom! Tania linia poleci od marca do Wietnamu – bilety w sprzedaży

Foto: Bamboo Airways

[AKTUALIZACJA] Linie Bamboo Airways polecą od 29 marca z Pragi do Hanoi. Tania linia będzie realizowała loty Boeingami 787-9 Dreamliner, a bilety są już w sprzedaży – ceny zaczynają się od 195 USD w jedną stronę, a więc przy podróży w obie strony zapłacimy nawet ok. 1500 PLN.

O uruchomieniu tej trasy pisaliśmy na łamach Fly4free.pl jesienią i teraz wszystko wskazuje na to, że połączenie zostanie w końcu uruchomione – bilety na trasie z Pragi do Hanoi trafiły już do sprzedaży na stronie internetowej. Z informacji w systemie rezerwacyjnym wynika, że trasa zostanie uruchomiona już 29 marca, a loty będą realizowane 2 razy w tygodniu – w środy i soboty.

Loty będą wykonywane Boeingami 787-9 Dreamliner, a szacowany czas przelotu z Czech do Wietnamu to 11 godzin i 15 minut. Dość atrakcyjnie prezentują się też ceny biletów, bo w jedną stronę można polecieć od 195 USD, czyli ok. 760 PLN. Oznacza to, że w obie strony można polecieć nawet za nieco ponad 1500 PLN. Jednak bilety w promocyjnych cenach na pierwsze kilkanaście lotów szybko zostały wyprzedane.

To świetne informacje, bo lotnisko w stolicy Czech nie ma ostatnio szczęścia do przewoźników latających do Azji: kilka miesięcy temu premier Czech Andrzej Babisz ogłosił, że jesienią linia Thai AirAsia X uruchomi loty z Pragi do Bangkoku. Ogłoszony przez niego termin już dawno minął, a linia nawet nie zająknęła się o możliwości uruchomienia lotów do Czech.

Z kolei z powodu napiętych relacji między oboma krajami, od marca połączenia z Pragi do Hainan zawiesi chińska linia Hainan Airlines.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Zazdrościć lotów za 1500 zł bez bagażu, jedzenia, w ciasno ułożonych fotelach etc? Jakiś żart
Waldemar Weihs, 8 lutego 2020, 19:18 | odpowiedz
Zapomnieliście dodać, że to są ceny bez podatków i opłat, a więc faktycznie trzeba doliczyć jeszcze ok. 270$ opłat (w tym, aż 170$ opłaty lotniskowej) w dwie strony. Wersja czeska, gdzie ceny podawane są w euro ma wszystkie koszty wliczone od początku, na pozostałych wersjach (w tym wersji global z $) podatki i opłaty doliczane są później.
adam1987, 8 lutego 2020, 20:04 | odpowiedz
30kg bagażu jest w cenie, posiłek także.
Waldemar Weihs Zazdrościć lotów za 1500 zł bez bagażu, jedzenia, w ciasno ułożonych fotelach etc? Jakiś żart
adam1987, 8 lutego 2020, 20:07 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Akurat do WIetnamu często są promocje, więc ceny 1500-1700 nie są czymś szczególnie niespotykanym. Widziałam lot w jedną stronę za 400zł (chyba nawet tu był promowany) w czarterze.
Emilia Heller-Mrotek, 9 lutego 2020, 1:29 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »