Fly4free.pl

Nasi sąsiedzi dostaną tanie loty do Wietnamu! LOT też przymierza się do tej trasy

Foto: Bamboo Airways

Wietnamskie tanie linie Bamboo Airways chcą uruchomić loty z Pragi do Hanoi na początku przyszłego roku! To szansa dla pasażerów z Polski na niedrogie podróże do Azji. A wkrótce może się okazać, że do Wietnamu polecimy także bezpośrednio z Warszawy.

O planach linii Bamboo Airways, która chciałaby uruchomić loty z Pragi do Hanoi, pisaliśmy w kwietniu. Wówczas władze lotniska w Pradze i przedstawiciele linii lotniczej podpisali memorandum w sprawie uruchomienia takiego połączenia. Kilka dni temu te plany mocno się skonkretyzowały: w specjalnie wydanym oświadczeniu firma FLC Holdings, czyli właściciel linii Bamboo Airways, poinformowała, że loty z Czech do Wietnamu mają wystartować w I kwartale 2020 roku i będą realizowane trzy razy w tygodniu. Wiemy też, że przewoźnik planuje na tej trasie latać Boeingami 787-9 Dreamliner, jednak niestety nie znamy na razie konkretnej daty inauguracji połączenia.

Obie strony liczą na to, że połączenie będzie hitem – w Pradze mieszka ok. 70 tys. Wietnamczyków, a duża mniejszość jest też w sąsiednich krajach jak Polska czy Słowacja. Oprócz ruchu etnicznego już teraz zainteresowanie lotami między oboma krajami jest spore – jest to ok. 100 tysięcy pasażerów rocznie, a dzięki uruchomieniu nowego połączenia może być jeszcze większe.

Naszą jedyną wątpliwością jest fakt, że Czesi… zaliczyli już jeden falstart, jeśli chodzi o uruchomienie tanich lotów do Azji. W kwietniu premier Czech Andrzej Babisz ogłosił, że od 26 października Thai AirAsia X uruchomi tanie połączenie z Pragi do Bangkoku. Wszystko miało być już pewne i przyklepane, zabrakło tylko oficjalnego potwierdzenia ze strony linii lotniczej, które nie nadeszło do teraz. I nic nie wskazuje na to, aby to połączenia miało zostać uruchomione w najbliższym czasie.

Wietnam
Foto: Nicholas Courtney / Shutterstock

Przypomnijmy, że bardzo zainteresowany uruchomieniem lotów do Wietnamu jest też LOT.

– Do Hanoi lataliśmy już kilka lat temu, ale to połączenie zostało zawieszone. Natomiast do Ho Chi Minh latamy czarterowo, w zależności od zainteresowania ze strony biur podróży. Jest to jednak dla nas bardzo interesująca destynacja, ze względu na duże historyczne powiązania, szybki wzrost gospodarczy tego kraju i dużą mniejszość wietnamską zamieszkującą Polskę. Mamy całą listę zaplanowanych i z tej listy w pierwszej kolejności wybieramy te, które mają szansę na największą rentowność. W przypadku Wietnamu zarówno Hanoi jak i Ho Chi Minh są bardzo wysoko na naszej liście. Jeśli rozwój Wietnamu będzie wyglądał tak jak teraz, to taka trasa może zostać otwarta w najbliższych latach – powiedział w czerwcu Michał Fijoł, członek zarządu LOT ds. handlowych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
do sajgonu lepiej
edek_z_krainy_kredek, 4 października 2019, 16:21 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »