Fly4free.pl

Chcesz odwiedzić Bali? Przygotuj się na konieczność rezerwacji wizyty z… rocznym wyprzedzeniem!

Bali
Foto: chanchai duangdoosan / ShutterStock
Rząd Indonezji planuje wprowadzić "system kolejkowy", na podstawie którego wizytę na turystycznej wyspie Bali będzie trzeba zarezerwować nawet z… rocznym wyprzedzeniem. Jest to kolejny ze sposobów, który ma wpłynąć na zmniejszenie liczby przyjezdnych oraz poprawę ich zachowania, z czym w ostatnim czasie miejscowe władze mają sporo problemów.

Jak informuje tajski serwis Coconut Bali, gubernator wyspy chce wprowadzić system rezerwacyjny, dzięki któremu turyści będą musieli ustawić się „w kolejce” nawet na rok przed planowaną wizytą.Ci, którzy będą chcieli przyjechać w przyszłym roku, będą musieli zapisywać się już teraz. To jest system, który chcemy wdrożyć na stałe – powiedział Wayan Koster. Nie jest póki co jasne, czy pomysł oficjalnie wejdzie w życie ani kiedy miałoby do tego dojść.

W dalszej części wypowiedzi Koster ogłosił dwa kolejne kroki, które mają uspokoić sytuację na Bali, jeśli chodzi o zachowania przyjezdnych i ich nadmiar. Gubernator zwrócił się do rządu centralnego Indonezji w sprawie uniemożliwienia uzyskania wizy przez rosyjskich i ukraińskich turystów, a także zakazania wypożyczania motocykli przez wszystkich zagranicznych podróżnych.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-04-22T10:57:00.940Z przez Wakacje.pl

Od kilku miesięcy indonezyjscy urzędnicy regularnie wylewają swoją frustrację w związku z niesfornymi zachowaniami turystów. Obejmują one między innymi brak poszanowania lokalnej kultury i tradycji czy nieprzepisową jazdę motocyklami i skuterami. W wielu przypadkach kończyło się to wysokimi mandatami, a nawet deportacjami. Przykłady? Pod koniec marca dwójka turystów z Polski została deportowana z Bali za złamanie zasad dotyczących Nyepi, nazywanego również Dniem Ciszy. W lutym z kolei zapowiedziano uruchomienie kampanii edukacyjno-ostrzegawczej, informującej o konieczności przestrzegania szeregu wytycznych na wyspie, m.in. dotyczących kwestii ubioru.

Rząd Indonezji rozważa jeszcze jeden sposób na ograniczenie złych zachowań – wprowadzenie podatku turystycznego w wysokości 100 dolarów (ok. 420 zł). Ida Bagus Agung Partha Adnyana, prezes Bali Tourism Board stwierdził, że podatek „poprawi jakość turystów”, a dochody z tego tytułu „pomogłyby sfinansować szereg działań, zapobiegających uznaniu Bali jako tanie miejsce docelowe”.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »