Fly4free.pl

Na Bali biorą się za „niegodne” zachowanie turystów! Chodzi o ubiór i brak poszanowania kultury

Bali
Foto: Fot. Elizaveta Galitckaia / ShutterStock
Władze Bali mają dość zachowanie niektórych turystów, którzy niezgodnie z panującymi zwyczajami przywdziewają zbyt kuse stroje i wywołują sporo chaosu. W związku z tym planowane jest uruchomienie kampanii edukacyjno-ostrzegawczej, informującej o konieczności przestrzegania szeregu wytycznych na wyspie.

Nowe przepisy zostały wprowadzone głównie na skutek coraz większych problemów, jakie stwarzają „Bali Bogans”, czyli turyści z Australii, nie robiący sobie nic z obowiązujących na wyspie zwyczajów. Przezwisko to zostało im nadane po serii incydentów związanych z nadmiernym spożywaniem alkoholu, ignorowaniem licznych zasad czy wywoływaniem burd w miejscach o religijnym charakterze.

Prezes miejscowego organu ds. turystyki Ida Bagus Agung Partha Adnyana ogłosił, że niebawem powinna wystartować kampania billboardowa, której celem ma być podniesienie świadomości i nauczenie turystów, jak należy się zachowywać w danych miejscach. Do jej uruchomienia potrzebny jest jeszcze proces „uspołecznienia”, czyli uzyskania opinii publicznej i niezbędnego poparcia.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-05-27T17:57:00.967Z przez Wakacje.pl

W ramach kampanii w różnych miejscach wyspy ma się pojawić 10 billboardów, na których znajdą się porady dotyczące ubioru i właściwego zachowania. – Zostaliśmy wyznaczeni przez rząd, w tym przypadku Biuro Turystyki Bali, do przygotowania socjalizacji w formie pisma i obrazów. Chodzi o to, by turyści szanowali balijskie zwyczaje kulturowe, ubierali się ładnie i schludnie, a także przestrzegali porządku i przepisów w ruchu ulicznym – powiedział Adnyana, cytowany przez „The Bali Sun”.

Billboardy mają się pojawić w miejscach, w których najczęściej dochodziło do naruszeń, tj. Kuta, Seminyak, Legian, Canggu, Ubud, Sanur, Nusa Dua i Uluwatu. Turyści są u nas zawsze mile widziani. Są dla nas królami, dlatego wszystko akceptujemy, ale musi się to zmienić – dodał Adnyana.

Urzędnicy przypominają, że Bali jest konserwatywną wyspą w mocno religijnym kraju, a dla wielu turystów jest to beztroski raj, w którym wszystko jest dozwolone. Niezgodne z zasadami zachowania nie dotyczą jednak tylko Australijczyków, ale także „gości z obu Ameryk i Europy”.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »