Fly4free.pl

Narzekacie na bagaż podręczny Ryanaira i Wizz Aira? Musicie zobaczyć to!

bagaz podreczny
Foto: PONG HANDSOME / Shutterstock

Ryanair i Wizz Air – to oni kojarzą się z wyśrubowanymi limitami dotyczącymi bagażu podręcznego. Jest jednak linia, która mocno ich przebija. W tureckiej linii Corendon Airlines bagaż podręczny może mieć zaledwie 15 cm szerokości.

Bagaże podręczne – a szczególnie ich wymiary – to temat, który zawsze powoduje gorącą dyskusję wśród pasażerów. Regularnie zmniejszany, w wersji wliczonej do biletu, ostatecznie zatrzymał się na niedużym plecaku lub naprawdę malutkiej walizce. Utarło się, że najbardziej drakońskie ograniczenia w tej kwestii ma Wizz Air i Ryanair. Ale nic bardziej mylnego.

Corendon Airlines to czarterowa linia lotnicza, która powstała w 2004 roku. Turecki przewoźnik wozi przede wszystkim turystów z i do Antalyi. Oczywiście większość z nich ma wykupiony bagaż rejestrowany, ale jeśli przyszłoby im podróżować tylko z bagażem podręcznym (co ceni sobie wiele naszych czytelników), mogliby być niemiło zaskoczeni.

W podstawowej cenie biletów wliczona jest bowiem jedna sztuka bagażu podręcznego, która może mieć wymiary 40 x 30 x … 15 centymetrów! Zmieści się w tym co prawda torba na laptopa czy mała torebka, ale jakikolwiek plecak – nawet nieszczególnie wypchany – może być już bardzo problematyczny.

Co prawda, na swojej stronie Corendon Airlines informuje, że w każdej taryfie możecie zabrać zarówno bagaż podręczny jak i przedmiot osobisty, ale nie jest to do końca prawda. Na screenie poniżej możecie zobaczyć, że bez trudu znaleźliśmy promocyjne bilety, w których dozwolony jest jedynie mniejszy bagaż, a standardowy podręczny trzeba dokupić. Warto więc na to uważać!

corendon airlines

Dla porównania, bagaż w Wizz Air może mieć 40x30x20 cm, a w Ryanairze 45x25x20 cm. W tym przypadku 5 centymetrów naprawdę robi ogromną różnicę. I w tym kontekście, Ryanair i Wizz Air wypadają jako linie, które oferują naprawdę duży bagaż. Wszak wszystko jest kwestią perspektywy.

Nie zapominajmy też o tym, że na świecie są linie, które chciały zupełnie zlikwidować „darmowy” bagaż podręczny i zaoferować jeszcze bardziej podstawowe taryfy. Tak było np. w azerskiej linii Buta Airways, w której w najtańszej opcji można było zabrać wyłącznie damską lub męską torebkę, wymienną na aparat fotograficzny lub torbę z laptopem o maksymalnych wymiarach 30x35x10 cm.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »