Fly4free.pl

American Airlines oficjalnie rezygnuje z trasy do Krakowa. To miał być hit

american airlines
Foto: GagliardiPhotography / Shutterstock

Linie American Airlines poinformowały, że zawieszą aż 19 planowanych długodystansowych tras międzynarodowych. Wśród nich znalazło się również nieotwarte jeszcze połączenie z Chicago do Krakowa. I choć najpierw inauguracja trasy miała zostać jedynie przesunięta, teraz właściwie połączenie to zostało odwołane. A na taką trasę przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Wiadomość, że American Airlines zacznie latać bezpośrednio do Krakowa, była jedną z ważniejszych informacji dotyczących nowych tras w ubiegłym roku. I choć decyzji Amerykanów towarzyszył delikatny niesmak z powodu niefortunnej reklamy, w której Polskę przedstawiono głównie jako kraj dobrej wódki, to ostatecznie po interwencji miasta i oburzonych głosach internautów, przewoźnik przeprosił, a pasażerom pozostało wyczekiwać na inaugurację trasy.

O tym, że otwarcie trasy (pierwotnie miała ruszyć w maju 2020 roku) zostanie przesunięte, wiedzieliśmy już 3 miesiące temu. Wtedy jednak rzecznik American Airlines przekonywał, że choć połączenie do Krakowa (ale także Pragi i Budapesztu) zniknęło z siatki połączeń, to jest to jedynie tymczasowa sytuacja. Trasa miała powrócić do systemu i zostać zainaugurowana w 2021 roku. Teraz okazuje się, że i ten termin został przesunięty, a nowego nie podano. Oficjalnie trasa została zlikwidowana.

– Covid-19 zmusił nas do ponownej oceny naszej siatki połączeń – przyznał Vasu Raja, dyrektor ds. przychodów American Airlines. – Linia American Airlines będzie miała znacznie mniejszą sieć połączeń międzynarodowych w nadchodzącym roku, ale korzystamy z okazji, żeby poprzestawiać siatkę i oprzeć ją na sile naszych strategicznych hubów – dodał.

Loty z Krakowa miały być wykonywane sezonowo – od maja do października. W sumie American Airlines planował latać do Chicago aż 6 razy w tygodniu. Mogła to być więc ogromna konkurencja dla LOT-u, który po udanej inauguracji trasy w lipcu 2017 roku, chciał zwiększyć liczbę połączeń między stolicą Małopolski a Chicago do 5 lotów tygodniowo.

W sumie American Airlines zrezygnowało z obsługi 19 tras długodystansowych z Los Angeles, Chicago, Charlotte, Miami, Dallas-Fort Worth  i Filadelfii, m.in. do Casablanki, Berlina, Budapesztu, Dubrownika, Wenecji, Monachium, Hongkongu i Krakowa.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »