ambasada rp

Turyści nie mają litości dla polskiej ambasady. „Nie wiemy, jaka będzie pogoda”

Ambasada RP w Zagrzebiu kolejny raz zwróciła się do turystów przypominając, że nie zajmuje się takimi sprawami jak prognozowanie pogody czy katastrof naturalnych ani nie jest w stanie zgadnąć, jakie plany ma chorwacki rząd. Okazuje się bowiem, że pytania do placówki są nie tylko liczne, ale często bardzo zaskakujące lub dotyczą spraw, które nie leżą w gestii ambasady.

Nie posiadamy wiedzy na temat przyszłych decyzji chorwackich władz, nie wiemy, gdzie i kiedy będą trzęsienia ziemi, pożary i kiedy poprawi się pogoda – od tych kilku przykładów zaczyna się długa lista spraw polskich turystów, jakie ambasada RP w Zagrzebiu zaprezentowała na swoim Facebooku.

Placówka nagminnie odpowiada bowiem na te same zapytania i konfrontuje się z tymi samymi problemami polskich turystów. Większość z nich nie leży jednak w gestii ambasady lub po prostu jest niemożliwa do zrealizowania – jak przewidzenie pożarów.

Nie brakuje też osób, które nie do końca dowierzają komunikatom dostępnym na stronach ambasady. Co prawda jest napisane, że dzieci do lat siedmiu nie muszą wykonywać testu na koronawirusa, ale to zachęca ludzi do sprawdzenia, czy może te, które mają 8 albo 9 przypadkiem też nie mogłyby się załapać.

Jednocześnie ambasada przypomniała, że na bieżąco aktualizuje wszelkie komunikaty i w jasny sposób przekazuje informacje na temat obostrzeń wjazdowych. Wszystkie znane im warunki są dostępne na dedykowanej stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Najczęściej faktycznie wystarczy jedynie dokładnie je przeczytać.

– Zapraszamy do uważnego, samodzielnego zapoznania się z treścią tych wpisów – podsumowała ambasada.

To nie pierwszy raz, gdy Ambasada RP w Zagrzebiu próbuje w ten dość osobliwy sposób poskromić turystów, którzy zwracają się do niej w zaskakujących sprawach. Wtedy sytuacja była równie osobliwa.

– Referat Konsularny Ambasady RP w Zagrzebiu nie będzie udzielał żadnych informacji rodzicom dorosłych (20, 30 lub 50-letnich) dzieci, które podczas wakacji w Chorwacji zgubiły dokumenty, otrzymały mandaty, są niezadowolone z kwater, jakości posiłków, wdały się w kłopoty pod wpływem alkoholu/środków odurzających etc. – brzmiał ówczesny komunikat.

Wtedy post dotyczył również załatwiania takich spraw jak kontakt z mechanikiem samochodowym, przewidywanie pożarów, włączenie roamingu, zmiana taryfy operatora komórkowego i wielu, wielu innych spraw, którymi ambasada nie zajmuje się.

Sprawdź inne superokazje 🔥
Twoja przepustka w najpiękniejsze zakątki Azji 🌴☀️ Loty do Bangkoku z Warszawy od 2452 PLN 😎😍
Tajlandia z Warszawy 2452 PLN

Dużo terminów do Bangkoku: w sezonie i na majówkę!

Zimowe all inclusive w Marsa Alam za 1678 PLN 🍹🥥 Tydzień w 5* hotelu z aquaparkiem 🌴🏊‍♂️
Egipt z Gdańska 1678 PLN

Zimowe all inclusive w 5* hotelu z aquaparkiem

Islandia na weekend za 869 PLN 🔥❄ Loty w idealnym terminie na zorzę + ⭐⭐⭐⭐ hotel 🌌✨
Islandia z Gdańska 869 PLN

Weekend z zorzą, bez brania urlopu!

Egzotyczna majówka w tropikach 🌴🌊 All inclusive w 5* hotelu na Wyspach Zielonego Przylądka za 3809 PLN 🏊‍♂️🍹
Wyspa Sal z Warszawy 3809 PLN

Tropikalna majówka na Wyspach Zielonego Przylądka

All inclusive na tunezyjskim wybrzeżu 🌞 4* hotel z palmowym ogrodem za 1099 PLN 🌴🏖️
Tunezja z Katowic 1099 PLN

All inclusive na tunezyjskim wybrzeżu: 4* hotel z palmowym ogrodem

🔥MEGA🔥 Madera bezpośrednio od 431 PLN 😲 Loty w obie strony 😍
Portugalia z 2 miast 431 PLN

Bezpośrednie loty na Maderę w świetnych cenach!

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?