Fly4free.pl

Dwa kraje w Europie znoszą testy dla niezaszczepionych. W sam raz na wakacje!

albania
Foto: Andrew Mayovskyy / Shutterstock
Już nie tylko Chorwacja, Bułgaria czy Czarnogóra, ale także Albania i Macedonia Północna dołączają do lubianych wakacyjnych kierunków, które będą dostępne bez testów dla wszystkich odwiedzających. To oznacza, że nawet osoby niezaszczepione nie muszą już martwić się żadnymi obostrzeniami.

Zacznijmy od Macedonii Północnej, bo tutaj nowe zasady już obowiązują, co potwierdza również ambasada. I co istotne – choć jeszcze niedawno strona MSZ nie była w tym temacie zaktualizowana, to teraz również tam znajdziecie potwierdzenie zniesienia wszystkich obostrzeń. Nie trzeba więc przedstawiać negatywnego wyniku testu ani zaświadczenia o szczepieniu/ozdrowieniu. Nie trzeba również wypełniać żadnych formularzy. Warto wiedzieć, że także na miejscu zniesiono wszystkie restrykcje związane z koronawirusem. Maseczki trzeba nosić tylko w placówkach służby zdrowia i transporcie publicznym.  

Jeśli natomiast chodzi o Albanię, to tutaj zasady zmienią się za kilka dni – dokładnie 1 maja. Podobnie jak Macedonia Północna, Albania zdecydowała się znieść niemal wszystkie zasady związane z koronawirusem. Czeka więc na was nie tylko bezproblemowy wjazd do kraju niezależnie od szczepienia, ale także brak restrykcji na miejscu. Ponownie zostaną otwarte kluby nocne, prawie nigdzie nie trzeba też będzie nosić maseczek.

W obu krajach do tej pory osoby zaszczepione mogły przekraczać granice bez żadnych obostrzeń, ale osoby niezaszczepione musiały przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Odpada więc uciążliwy problem i dodatkowe koszty.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Supcio, ale kiedy EU sie ocknie? (& Australia!)
George Jerzy Michalik, 29 kwietnia 2022, 2:48 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wróciliśmy właśnie z Wysp Kanaryjskich - niepojęte ile osób ma tak wyprane mózgi, że nawet po zdjęciu obowiązku maseczek wciąż w nich chodzą na spacer z psem po pustej ulicy...
daniel316, 29 kwietnia 2022, 17:29 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »