Fly4free.pl

Będą supertanie loty do Tajlandii? Najlepszy low-cost świata pojawi się u naszych sąsiadów!

Foto: AirAsia.com

AirAsia uruchomi jesienią codzienne połączenie z Pragi do Bangkoku – powiedział premier Czech Andrzej Babisz, który spotkał się z przedstawicielami taniej linii lotniczej. Zapowiada się hitowe i tanie połączenie, także dla pasażerów z Polski!

To już kolejna tego typu deklaracja w sprawie tej trasy, choć trzeba przyznać, że skoro o takim połączeniu mówi premier kraju, to można to brać za dobrą monetę. Babisz przebywa obecnie w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie szuka podmiotów zainteresowanych inwestycjami w Czechach. Podczas tej wizyty spotkał się też z przedstawicielami malezyjskiego low-costa, a efektem jest bliski koniec finalizacji rozmów w sprawie uruchomienia połączenia.

– Mam nadzieję, że dzięki temu połączeniu zwiększy się wymiana handlowa i liczba turystów odwiedzających oba kraje – powiedział Babisz.

Według informacji czeskich mediów, Tajlandia już teraz jest jednym z popularniejszych egzotycznych kierunków podróży dla Czechów – w zeszłym roku ten kraj odwiedziło 43 tys. turystów z Czech. Z kolei kraj naszych południowych sąsiadów odwiedziło w 2018 r. nawet 50 tys. obywateli Tajlandii.

Kiedy dokładnie ruszy nowa trasa? Według premiera Czech – najpóźniej przed Bożym Narodzeniem. W ciągu najbliższych paru tygodni przedstawiciele AirAsia mają pojawić się w Pradze, by dopinać ostatnie szczegóły połączenia.

Czeskie media podają, że czas podróży między oboma miastami to ok. 10 godzin, a połączenie miałoby być realizowane codziennie.

Foto: Day2505 / Shutterstock

Czy w końcu się uda?

AirAsia to uznana firma – przewoźnik z Malezji od 10 lat z rzędu jest uznawany w prestiżowym rankingu Sky Trax za najlepszą tanią linię lotniczą na świecie. Ale z drugiej strony, sprawa uruchomienia przez przewoźników lotów do Europy ciągnie się już od kilku lat. Najpierw w 2016 roku nową trasę chciała uruchomić linia Thai AirAsia X – wówczas oprócz Pragi Azjaci chcieli też latać do Warszawy i Budapesztu. Potem temat odżywał jeszcze kilka razy – ostatnio w sierpniu, gdy prezes AirAsia Tony Fernandes zadeklarował, że AirAsia poleci do Tajlandii z Pragi, Sztokholmu i Wiednia. Wówczas podał on, że nowe trasy będą uruchomione w kwietniu 2019 roku. Teraz mamy kolejne przesunięcie terminu. Dlatego, choć bardzo cieszymy się z deklaracji premiera Czech, radzimy poczekać z otwieraniem szampanów do momentu, gdy nową trasę ogłosi sam przewoźnik.

Choć gdyby to się potwierdziło… nie możemy się doczekać! W 2017 r. przedstawiciele Thai AirAsia X mówili w rozmowie z Fly4free.pl, że średnia cena lotów z Europy do Tajlandii nie powinna być wyższa niż 600 PLN w jedną stronę.

Byłoby tylko dobrze, gdyby do stolicy Czech dało się jeszcze dolecieć tanimi liniami z większej liczby polskich miast – obecnie taką opcję oferuje tylko Ryanair z Krakowa. Ale i tak opcje dojazdu do Pragi nie są jakieś bardzo złe – jest Leo Express czy Flixbus. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Super pomysł...jakiś czas temu za pakiet;  przelot Bangkok-Kuala Lumpur-Bangkok i hotel ze sniadaniem w KL na dwie doby zapłaciłem...605 złotych dla dwóch osób :-) 
drk0202, 20 stycznia 2019, 22:53 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Za 160 € można z DUS do BKK z Eurowings lecieć 
lovenz, 21 stycznia 2019, 4:27 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »