Trzygodzinny lot w klasie biznes za 50 EUR! Co to za okazja? Nowa linia „testuje” samolot na dalekie trasy

Air Belgium
Foto: airbelgium.com

Unikalna możliwość odbycia lotu Airbusem A340-300 w luksusowych warunkach na trasie wewnątrz Europy – za cenę, którą zazwyczaj płacimy w tanich liniach lotniczych.

Aktualizacja, 16.04.2018, 18:55

Linia lotnicza Air Belgium poinformowała na swoim Twitterze, że wciąż sprawdzane są wszystkie szczegóły operacyjne na drugi lot próbny. Sprzedaż (rezerwacja) biletów zostanie uruchomiona prawdopodobnie w najbliższy wtorek (17.04) o 10:00.

* * *

Niezła gratka dla miłośników lotnictwa. Niedawno powstała linia Air Belgium jest na ostatniej prostej przed uruchomieniem nowego połączenia z portu lotniczego Bruksela-Charleroi do Hongkongu.

Jak już pisaliśmy na naszych łamach, nowy-stary przewoźnik (dwa lata temu firmę przejęli nowi właściciele) pragnie swoim domowym, europejskim portem lotniczym uczynić miejsce, które do tej pory jednoznacznie kojarzyło się tylko z tanimi liniami lotniczymi, ciasnotą i długimi kolejkami. Tym miejscem jest Bruksela-Charleroi.

Tanio w biznesie!

Przedstawiciele przewoźnika twierdzą, że pracowali bardzo ciężko, aby inauguracyjne połączenie doszło do skutku. Przetestowano cały produkt lotniczy: od momentu odprawy do momentu lądowania. W skład testów wszedł również lot próbny, na który bilety wyprzedały się w mniej niż dwie godziny. Teraz przewoźnik organizuje drugi lot testowy i sprzedaje na niego bilety w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jeżeli więc jesteście chętni na odbycie lotu na pokładzie samolotu Airbus A340-300, który wystartuje i wyląduje na lotnisku w Brukseli-Charleroi już za kilka dni, 21 kwietnia – jest ku temu okazja. Przewoźnik w ramach akcji FlyTogether rozpocznie dzisiaj sprzedaż biletów na specjalny lot, który potrwa trzy godziny.

Cel? Sprawdzenie, czy wszystko (m.in. system rozrywki pokładowej, oferowany catering, poziom usługi w klasie ekonomicznej, premium i biznes) jest już gotowe na inauguracyjne połączenie z Belgii do Hongkongu.

Koszt lotu

Bilet na lot w klasie ekonomicznej to koszt 104 PLN (25 EUR). Jeżeli chcecie doświadczyć lotu w klasie premium economy, przyszykujcie portfel na wydatek rzędu 166 PLN (40 EUR).

Prawdziwą gratką jest jednak lot w klasie biznes. Za 208 PLN (50 EUR) będziecie mogli polecieć nad Europą w luksusowych warunkach – tak, jakbyście naprawdę polecieli do Hongkongu. Klasa biznes w Air Belgium to m.in. fotele, które można rozłożyć do pozycji płaskiego łóżka, duże ekrany rozrywki pokładowej, doskonałe posiłki i napoje z menu, powitalne drinki, wysokiej jakości pościel…

Air Belgium
Foto: airbelgium.com

Szlachetny cel

Oprócz ostatecznego przetestowania produktu lotniczego (wszyscy pasażerowie będą proszeni o wypełnienie specjalnej ankiety po odbyciu lotu), całej akcji przyświeca szlachetny cel.

Wszystkie przychody ze sprzedaży biletów na ten rejs zostaną przekazane na rzecz dwóch organizacji charytatywnych: Télévie oraz Kom Op Tegen Kanker. Dodatkowo, jeżeli pasażerowie zechcą wspomóc organizację Oxfam Solidarity, która walczy z ubóstwem i nierównością społeczną, mogą do swojej walizki spakować rzeczy, które chcą przekazać – walizka po locie zostanie dostarczona bezpośrednio do tej firmy.

Czy akcja zakończy się powodzeniem? Jesteśmy dziwnie spokojni o jej efekt – zapewne bilety rozejdą się jak ciepłe bułeczki. Jeżeli jesteście zainteresowani tym lotem, wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie przewoźnika.

Komentarze

na konto Fly4free, aby dodać komentarz.
Wyprzedane ...
ukiman, 16 kwietnia 2018, 16:50 | odpowiedz
Sprzedaż ma ruszyć jutro o 10:00https://twitter.com/airbelgium_off/status/985921380670738434
skrzat, 16 kwietnia 2018, 19:53 | odpowiedz
Przesunęli termin na dziś na godz. 12:00: https://twitter.com/airbelgium_off/status/986154862093193217
skrzat, 17 kwietnia 2018, 10:27 | odpowiedz
Sprzedaż, która ruszy za 5 minut jest na lot o 17:00 !!! - https://twitter.com/airbelgium_off/status/986175975372349440
skrzat, 17 kwietnia 2018, 11:57 | odpowiedz

Przedłużony weekend w Wilnie za 321 PLN

6 godzin temu