Fly4free.pl

Lotnicze bilety na mundial za… 31 groszy. Aeroflot zrobił kibicom niespodziankę!

rosyjscy kibice
Foto: AGIF/Shutterstock
Rosyjscy kibice nie będą musieli wydać majątku, by dostać się na mecze swojej reprezentacji. Narodowy przewoźnik Federacji Rosyjskiej ogłosił, że na Mistrzostwa Świata dowiezie swoich pasażerów za symboliczne 5 rubli.

Od dziś wszyscy kibice z Rosji nie muszą się martwić o transport na mecz swojej reprezentacji. Już teraz do sprzedaży mają trafić bilety na połączenia linii Aeroflot, które w przeliczeniu na złotówki kosztują zaledwie…. 31 groszy.

– Będziemy przewozić wszystkich rosyjskich fanów piłki na trasach obecnych w naszej siatce połączeń, z i do każdego miasta, które będzie gospodarzem Pucharu Świata. Bilety w jedną stronę będą kosztować 5 rubli, razem z podatkami i wszystkimi opłatami – powiedział Vitaly Saveliev, dyrektor generalny linii na spotkaniu z Władimirem Putinem. – Chcemy, żeby Mistrzostwa Świata były „na piątkę” – dodał.

Aeroflot planuje, że w tej cenie sprzeda ok. 70 tys. biletów. Do zakupu potrzebna jest karta kibica i bilet na mecz. W tej chwili na trasach między miastami, w których rozgrywać się będą mecze, bilety podrożały ponad dwukrotnie w stosunku do standardowej ceny w tym okresie.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej będą się odbywać od 14 czerwca do 15 lipca tego roku. Mecze rozgrywane będą w 11 rosyjskich miastach – m.in. w Moskwie, Kazaniu i Wołgogradzie. W tych trzech miastach będzie też występować polska reprezentacja.

Rosyjska drużyna narodowa najpierw zagra z Arabią Saudyjską w Moskwie, później w St. Petersburgu z Egiptem i na koniec fazy grupowej w Samarze z Urugwajem. Na wszystkie loty do i z tych miast kibice mogą zarezerwować bilety na 3 dni przed meczem i do 3 dni po nim.

Dla polskich kibiców ani nasz narodowy przewoźnik, ani rosyjskie linie póki co nie przygotowały żadnych promocji. Dlatego niespełna miesiąc temu przygotowaliśmy poradnik, jak dostać się na Mistrzostwa Świata. Są jednak inne udogodnienia – posiadacze biletów na mecz nie muszą aplikować o wizę do Rosji. Wystarczy ważny paszport i tzw. Fan ID, czyli identyfikator kibica. Dzięki temu drugiemu możemy się też za darmo poruszać komunikacją miejską w dniu meczu oraz przysługuje nam bezpłatny transport kolejowy pomiędzy miastami-gospodarzami.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Senegal, nie Egipt
Nowitzki, 1 stycznia 2018, 17:33 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A LOT za to podwyższy ceny...
Felipe83, 1 stycznia 2018, 17:47 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nowitzki Senegal, nie Egipt
Brawo! Senegal to nie Egipt. to zupełnie inny kraj. Podobnie jak Austria i Australia. Zaliczam Ci maturę z geografii na szóstkę!
Leszek.Warszawa, 1 stycznia 2018, 17:58 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »