Fly4free.pl

3 pasażerki nie wpuszczone do klasy biznes w Dreamlinerze z powodu nadwagi! Jak to możliwe?

Foto: supaksitwn / Shutterstock

Obywatelki Nowej Zelandii miały bilety na lot klasą biznes z Bangkoku do Auckland linią Thai Airways. Jednak na lotnisku pracownicy linii z powodu nadwagi przenieśli je do klasy ekonomicznej. Jak to możliwe, skoro siedzenia w klasie biznes są znacznie większe i wygodniejsze od tych w ekonomicznej?

Pasażerki, które narzekały na traktowanie ze strony Thai Airways, w nowozelandzkiej prasie, opisują, że gdy podchodziły do boardingu przy stanowisku klasy biznes, na miejscu pojawili się pracownicy linii z centymetrem i zmierzyli obwód w pasie jednej z kobiet. Następnie zaś poinformowali panie, że… są zbyt duże, aby skorzystać z pasów zainstalowanych w klasie biznes w obsługującym lot Boeingu 787-9. Zostały więc przesadzone do klasy ekonomicznej, gdzie spędziły cały, 11-godzinny lot.

– Zostałyśmy upokorzone na oczach innych pasażerów wchodzących do samolotu. Kiedy podeszłyśmy do stanowiska linii, piątka pracowników Thai Airways zaczęła mówić w swoim języku i kręcić przecząco głowami, jakbyśmy popełniły przestępstwo, a potem jeden z nich zaczął mówić “nie, nie, jesteście za duże” – mówi 59-letnia Huhana Iripa, która podróżowała z dwoma córkami.

Historia skończyła się tak, że kobieta złożyła reklamację do linii lotniczej, która zaoferowała jej zwrot różnicy w cenie biletu między klasą biznes a ekonomiczną. Ostatecznie pośrednik, gdzie kobiety kupiły bilety, zdecydował się zwrócić im pełną kwotę. Jak to w ogóle możliwe? Okazuje się, że… taka jest polityka firmy.

Foto: William Philip / Shutterstock

Wszystko przez fotele i pasy bezpieczeństwa

Problem ze zbyt “dużymi” pasażerami w Boeingach 787-9 Thai Airways wynika z użytych w klasie biznes foteli i specjalnych pasów bezpieczeństwa z poduszkami powietrznymi. O sprawie było głośno w 2018 roku, gdy linia Thai Airways wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie – czytamy w nim, że pasażerowie, których obwód w pasie przekracza 56 cali (142 cm) nie będą w stanie zapiąć pasów bezpieczeństwa i w efekcie nie będą mogli podróżować klasą biznes. W pasach z poduszką bezpieczeństwa nie można bowiem instalować dodatkowego przedłużenia pasa, z którego korzystają np. rodzice podróżujący z małymi dziećmi. W efekcie także maluchy nie mogą podróżować klasą biznes w Dreamlinerach tajskiej linii. Z kolei w klasie ekonomicznej takich ograniczeń nie ma.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Wpiszcie sobie jej nazwisko w wyszukiwarce grafiki 140cm to one mają ale w udzie. Mam nadzieje, że w economy siedziały razem w jednym rzędzie nie utrudniajac zycia innym
marcin.krakow, 27 stycznia 2020, 12:03 | odpowiedz
No jeśli w ogólnych warunkach przewozu była informacja, że osoby mające powyżej 140 cm w pasie nie mogą lecieć biznesem, to te panie marudzą tylko z własnej głupoty. Pewnie jakby im zwrócić uwagę, że w ogólnych warunkach jest opisane, że nie mogą lecieć to by tylko odburknęły, że kto to czyta te warunki. 
ssaassaa, 27 stycznia 2020, 12:45 | odpowiedz
Avatar użytkownika
a w luku bagażowym nie było już miejsca?
drake21, 27 stycznia 2020, 14:18 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Samoloty pasażerskie są dla ludzi nie dla hipopotamów. Raczej.
zuza131756, 27 stycznia 2020, 21:34 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »