Fly4free.pl

Dużo ważysz albo masz dziecko? Zapomnij o klasie biznes w Dreamlinerze, nawet jeśli za nią zapłaciłeś

klasa biznes w samolocie
Foto: Nina Lishchuk/Shutterstock
Kontrowersyjne oświadczenie Thai Airways nie bez powodu wywołało dyskusję wśród pasażerów. Według zasad przewoźnika, do klasy biznes w Boeingach 787-9 nie będą wpuszczani zbyt duzi pasażerowie, a także podróżujący z małymi dziećmi.

Z komunikatu tajskiego przewoźnika wynika, że o wyższym komforcie w samolocie muszą zapomnieć osoby, których obwód talii przekracza 142 cm. Decyzja zapadła dopiero teraz, chociaż dwa Dreamlinery dołączyły do floty Thai Airways już we wrześniu ubiegłego roku.

– Producent samolotów zaprojektował w klasie biznes pasy bezpieczeństwa, które posiadają poduszki powietrzne. To powoduje, że pasażerowie, których obwód przekracza 142 cm, nie mogą zapiąć pasów – poinformował Pratthana Pattanasirim, dyrektor ds. bezpieczeństwa.

W trosce o bezpieczeństwo trzeba więc wykluczyć też pasażerów, którzy latają z małymi dziećmi. Przeważnie bowiem do 2. roku życia, pociechy podróżują na kolanach swoich rodziców, przypinane dodatkowym pasem, a według Thai nowe pasy bezpieczeństwa wykluczają taką możliwość, bo poduszka powietrzna działa zarówno z przodu, jak i z tyłu. Nie wolno więc przypinać dodatkowego pasa.

Dlatego wszystkie osoby, które nie będą w stanie zapiąć pasa w odpowiedni sposób, będą musiały przejść do klasy ekonomicznej, nawet jeśli zapłaciły za bilet w klasie biznes. Ciekawe jest to, że choć faktycznie same pasy w niższej klasie mają większy zakres, to jednak siedzenia są o wiele mniejsze i trudno liczyć, że zarówno sam przeniesiony pasażer, jak i współpasażerowie na sąsiednich siedzeniach, będą podróżować komfortowo.

Warto też zastanowić się, czy inne linie korzystające z tych samolotów również pójdą tropem Thai Airways i wprowadzą podobne ograniczenia. A przede wszystkim, jak będzie wyglądał sam proces mierzenia pasażera. Nie wiadomo, czy już na lotnisku obsługa oceni „na oko”, czy podróżny zmieści się w limicie, czy może dopiero w samolocie przeniesione zostaną osoby, które nie mogły się zapiąć.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Dlaczego jest to niby kontrowersyjne? Bo jest 2018 i nie można myśleć logicznie i nazywać rzeczy po imieniu? Jesteś za gruby, lot w danych warunkach jest dla Ciebie niebezpieczny - sorry, out. Masz 2 letnie dziecko i mogłoby mu grozić niebezpieczeństwo? Sorry, out. Nie wiem gdzie tu problem.
olekskw, 19 marca 2018, 15:32 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jeżeli nie dostrzegasz gdzie tu problem, to przykro mi. Za chwilę nie poleci za niski bo pasy są długie, stara babcia bo nie potrafi się zapiąć czy na końcu pewien olekskw, bo nie i tyle! Zapomniałeś, że to linie lotnicze są dla pasażerów, a nie odwrotnie.
krystoferson112, 19 marca 2018, 17:40 | odpowiedz
Avatar użytkownika
No to co poniektorzy redaktorzy fly4free nie polataja sobie Thai
roccobarocco, 19 marca 2018, 21:42 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »