Fly4free.pl

2 nowe trasy Ryanaira z Polski! Polecimy do naszego ulubionego wakacyjnego kraju

zadar stare miasto
Foto: Alexey Fedorenko / Shutterstock

W systemie rezerwacyjnym pojawiły się nowe trasy Ryanaira z Modlina i Gdańska do chorwackiego Zadaru! Biletów nie ma jeszcze w systemie – Ryanair ma potwierdzić nowe trasy o godz. 13 podczas konferencji prasowej.

Ryanair planuje dużą ekspansję w Chorwacji. Na wtorek zaplanował 2 konferencje prasowe: w Zagrzebiu i Zadarze, gdzie zamierza uruchomić dużo nowych tras. Szczególnie ciekawe jest pojawienie się Ryanaira w stolicy Chorwacji – miejscowe lotnisko przez lata uchodziło za jedno z najdroższych w Europie, a Ryanair i inne tanie linie omijały je szerokim łukiem.

Konferencja zwiastuje, że obie strony w końcu się dogadały i patrząc po systemie rezerwacyjnym wygląda na to, że będzie to bardzo duża baza: Ryanair planuje uruchomić kilkanaście tras z Zagrzebia m.in. do Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwecji, Norwegii, Niemiec, Francji i Belgii!

Z punktu widzenia pasażerów z Polski ważniejsza wydaje się jednak konferencja prasowa, którą Ryanair rozpocznie o godz. 13 w Zadarze. Miejscowe media piszą, że irlandzka linia uroczyście ogłosi tu start nowej sezonowej bazy oraz kilkanaście nowych połączeń. W systemie rezerwacyjnym Ryanaira znalazły się już nowe trasy (jako pierwszy znalazł je niezawodny forumowicz Fly4free.pl skrzat – dziękujemy!) i jak widzimy, przewoźnik planuje uruchomić 17 zupełnie nowych połączeń do Zadaru. Wśród nich znalazły się 2 trasy z Polski: to połączenia z Modlina i Gdańska. Bilety na te połączenia nie są obecnie dostępne w systemie (wiadomo, że trasa z Modlina będzie realizowana w czwartki i niedziele, z Gdańska – we wtorki i soboty), nie wiemy też do końca, kiedy wystartują, ale zaktualizujemy tekst, gdy tylko Ryanair potwierdzi nowe połączenia.

Foto: skrzat / Fly4free.pl/forum

Modlin i Gdańsk to kolejne polskie lotniska, z których będziemy mogli dolecieć do Zadaru. Ryanair w tym sezonie planuje loty do tego chorwackiego miasta z Poznania i Krakowa (loty mają wystartować od 2 maja) oraz z Wrocławia (start połączeń 2 lipca). Wszystkie połączenia mają być realizowane 2 razy w tygodniu.

Chorwacja jest dla Polaków jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych. Kilka dni temu ogłosiła złagodzenie restrykcji wjazdowych dla turystów w te wakacje: w najbliższym czasie nie będzie już wymagała od turystów negatywnego wyniku testu droższego testu PCR na koronawirusa. Zamiast tego, będzie można przedstawić na granicy negatywny wynik tańszego testu antygenowego.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »