Fly4free.pl

Chorwacja poluzuje latem restrykcje wjazdowe dla turystów! Także tych z Polski

Foto: Blue Planet Studio / Shutterstock

Przed startem sezonu urlopowego Chorwacja poluzuje swoje restrykcje wjazdowe dla turystów: osoby niezaszczepione będą mogły wjechać do tego kraju bez kwarantanny po okazaniu negatywnego wyniku szybkiego testu antygenowego na koronawirusa, a nie – tak jak jest obecnie – droższego testu PCR. To duża zmiana, którą Chorwacja chce zachęcić do siebie turystów.

Chorwacja od lat jest jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków, jednak obecnie wjazd na teren tego kraju wiąże się ze sporymi kosztami: aby wjechać na teren tego kraju i uniknąć kwarantanny, musimy mieć ze sobą negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany na 48 godzin testu przed podróżą. Jednak niedługo Chorwacja zmieni te obostrzenia. Minister spraw wewnętrznych Davor Bozinovic poinformował bowiem (a potwierdziło to miejscowe ministerstwo sportu i turystyki(, że już wkrótce Chorwacja będzie akceptowała przy wjeździe także negatywne wyniki testów antygenowych od turystów. To świetna informacja, bo takie testy są znacznie tańsze (ceny zaczynają się od 100 PLN) niż testy PCR na koronawirusa (które mogą kosztować nawet 500 PLN). Dokładna data wprowadzenia nowych regulacji nie jest jeszcze znana. Jak informuje “Poslovni Dnevnik” zmiana może wejść w życie już na początku kwietnia, choć bardziej prawdopodobne jest, że stanie się to dopiero bliżej startu sezonu wakacyjnego czyli w maju lub czerwcu.

Oczywiście, taka deklaracja oznacza też, że nikłe są szanse na to, że powtórzy się sytuacja z ubiegłego roku, gdy Chorwacja wpuszczała turystów bez żadnych testów. Związane jest to z sytuacją pandemiczną w całej Europie.

Jednocześnie Chorwacja deklaruje, że bez żadnych restrykcji do kraju będą mogły wjechać osoby zaszczepione na koronawirusa i ozdrowieńcy (oczywiście z dokumentami potwierdzającymi swój stan zdrowia).

Jak czytamy w “Rzeczpospolitej”, ostateczną decyzją w tej sprawie w miarę szybko podejmie rząd – ma ona bowiem zapaść, zanim na szczeblu unijnym ostatecznie przyjęty zostanie projekt paszportu zdrowotnego.

Chorwacja na razie nie deklaruje, ilu turystów chciałaby przyciągnąć do siebie w tym roku. Kilka dni temu ruszyła jednak duża kampania “Safe stay in Croatia”, do której przyłączyło się ponad 10 tysięcy firm turystycznych. Ma ona wspomagać egzekwowania reżimu sanitarnego i specjalnego protokołu, który ma zapewnić bezpieczne wakacje w Chorwacji. Rząd zobowiązał się też do rozbudowy sieci punktów testowania w największych chorwackich kurortach, aby turyści mieli możliwość szybkiego wykonywania testów antygenowych i PCR.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Włosi cały czas wpuszczają z testem antygenowym. Cóż to niby za ułatwienie ze strony Chorwacji.
lb10, 29 marca 2021, 15:25 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Stop chorym testom. Stop szkodliwym maskom. Stop tej paranoji. 
Julian13, 29 marca 2021, 18:29 | odpowiedz
I jeszcze stop 5G i stop masonom! ?
Julian13 Stop chorym testom. Stop szkodliwym maskom. Stop tej paranoji. 
Mxd, 29 marca 2021, 21:16 | odpowiedz
 Stop kalectwu językowemu. Jakieś bzdury w sieci nt. pandemii potrafisz znaleźć, więc znajdź też, w jaki sposób słowo 'paranoja' odmienia się przez przypadki ;) 
Julian13 Stop chorym testom. Stop szkodliwym maskom. Stop tej paranoji. 
Kiwas, 30 marca 2021, 9:12 | odpowiedz
Raczej żadnych zmian tutaj nie widać od tych co ogłosili tydzień temu,Nic nowego bym napisał. 
Rafał, 6 kwietnia 2021, 15:35 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »