Fly4free.pl

2 nowe trasy LOT z regionów! W tym trasa krajowa z północy na południe Polski!

Foto: Przemyslaw Szablowski / Shutterstock

Nowości LOT z Rzeszowa: od 25 kwietnia uruchomi sezonową trasę krajową do Gdańska, a od 30 maja polecimy z Podkarpacia do chorwackiego Zadaru!

Patrząc na aktualną siatkę połączeń, port lotniczy Rzeszów-Jasionka to trzecie “ulubione” lotnisko LOT w Polsce, po Warszawie i Krakowie. Oprócz lotów krajowych do Warszawy (według informacji przewoźnika to 37 rejsów tygodniowo), LOT lata też stąd sezonowo na lotnisko Newark w USA. A w najbliższym sezonie letnim przewoźnik uruchomi z Podkarpacia 2 nowe trasy.

Pierwszą nowością jest połączenie krajowe z Rzeszowa do Gdańska! To świetne wieści, choć na razie będzie to jedynie połączenie wakacyjne, realizowane raz w tygodniu – na tej trasie będziemy mogli polecieć od 25 kwietnia do 26 września. Z Rzeszowa do Gdańska samoloty będą wylatywały w soboty, według następującego rozkładu.

– wylot o godz. 13.55 – przylot o godz. 15.20 (od 25 kwietnia do 23 maja)

– wylot o godz. 19.05 – przylot o 20.30 (w okresie od 30 maja do 26 września)

Z kolei z Gdańska do Rzeszowa przez cały okres samoloty będą wylatywały o godz. 12.05 i na miejscu wyląduje o 13.25. Całkowity czas lotu to ok. 80 minut.

Zmiana w rozkładzie wynika z faktu, że od 30 maja wystartuje druga nowość z Rzeszowa, czyli połączenia do Zadaru w Chorwacji. Tu loty także będą realizowane raz w tygodniu, też w soboty: samoloty będą wylatywały z Rzeszowa o godz. 13.55 i po 2 godzinach wylądują w Chorwacji. Z kolei loty powrotne zaplanowane są na godz. 16.35 – o 18.35 samolot ma być z powrotem w Rzeszowie.

Nowe połączenia LOT będą wykonywane samolotami Bombardier Q400, które zabierają na pokład 78 pasażerów. Bilety są już dostępne na stronie LOT.

– Jestem dumny, że LOT jest ważnym partnerem podróży prywatnych i służbowych zarówno dla Polaków, jak i pasażerów z całego świata. Cieszę się, że coraz więcej podróżnych z Podkarpacia gości na naszych pokładach. Tylko w 2019 r. na trasie do i z lotniska Rzeszów-Jasionka LOT wybrało ponad 232 tys. osób! – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT.

Gdańsk wieczorową porą
Foto: sorbis / Shutterstock

Do połączenia Rzeszowa z Gdańskiem przymierzał się Ryanair

Co ciekawe, swego czasu plany uruchomienia lotów z Podkarpacia na Pomorze miał Ryanair.

– Mamy na oku kilka potencjalnych połączeń. Naturalni kandydaci to takie trasy jak Gdańsk – Katowice, Szczecin – Kraków i Rzeszów – Gdańsk. Na pewno jednak żadne z tych połączeń nie zostanie uruchomione w najbliższym czasie – mówił w rozmowie z nami w 2018 roku Juliusz Komorek, wiceprezes Ryanaira ds. prawnych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »