Fly4free.pl

2 kraje UE przywracają lockdown! Jakie są restrykcje? Będzie się bardzo różnił od poprzednich

Foto: Radu Becan / Shutterstock
Od dzisiaj Holandia wprowadza na 3 tygodnie częściowy lockdown, w ramach którego mieszkańców tego kraju czekają spore ograniczenia. Inną drogą poszła Austria, która w poniedziałek także planuje wprowadzić lockdown ale tylko dla osób niezaszczepionych.

To kolejne zaostrzenie restrykcji w krajach europejskich, związane z dużym wzrostem zakażeń koronawirusem. W piątek w Holandii pobito rekord zachorowań od wybuchu pandemii: ponad 16,2 tysiąca przypadków. W związku z tym władze tego kraju zamierzają wprowadzić „łagodną blokadę”, jak nazwał nowe obostrzenia premier tego kraju Mark Rutte. Jakie zmiany nas czekają?

Przede wszystkim ograniczona będzie działalność barów i restauracji, które już od dzisiaj mogą funkcjonować tylko w godzinach od 6 rano do 20. Z kolei sklepy muszą być zamykane już po godz. 18 (z wyjątkiem aptek i sklepów spożywczych – te ostatnie będą otwarte do godz. 20).

Dotkliwy może być też częściowy zakaz zgromadzeń, np. to, że imprezy sportowe mają się odbywać bez udziału publiczności. Tak będzie na przykład we wtorek, gdy w Rotterdamie piłkarska reprezentacja Holandii zmierzy się z Norwegią.

Z kolei tam, gdzie nie ma zastosowania przepustka sanitarna, obowiązywać będzie zasada utrzymywania dystansu wynosząca 1,5 metra. Lockdown został wprowadzony na 3 tygodnie – o kolejnych decyzjach rząd poinformuje 3 grudnia. Miejscowe media donoszą natomiast, że w Holandii zostanie wówczas wprowadzona powszechnie zasada 2G, czyli dostęp do niektórych usług i instytucji będą mieć tylko osoby w pełni zaszczepione i ozdrowieńcy.

wieden palac
Foto: LaMiaFotografia : Shutterstock

Austria z lockdownem dla niezaszczepionych

Z kolei już od poniedziałku Austria może wprowadzić lockdown dla osób niezaszczepionych. Ostateczną decyzję rząd tego kraju ma podjąć w niedzielę, jednak kanclerz tego kraju Alexander Schallenberg powiedział, że jest to już praktycznie przesądzone.

Przypomnijmy, że Austria już teraz ma dość drakońskie przepisy związane z pandemią: od poniedziałku obowiązuje tam reguła 2G, oznaczająca, że dostęp do restauracji czy innych usług jest ograniczony dla osób niezaszczepionych. Teraz Austria wprowadzi więc dla nich większe obostrzenia.

– Nie widzę powodu, dla którego dwie trzecie obywateli ma tracić swoje prawa, bo pozostała część się waha – powiedział Schallenberg.

Około 33 procent Austriaków wciąż nie przyjęło żadnej dawki szczepionki.  Schallenberg dodał, że osoby niezaszczepione powinny się spodziewać, że święta Bożego Narodzenia będą dla nich niekomfortowe.

Jakich dokładnie obostrzeń mogą się spodziewać Austriacy? Dokładną listę restrykcji poznamy w niedzielę, ale w „Financial Times” czytamy, że mają być one niemal takie same, jak w przypadku poprzednich lockdownów w tym kraju. Oznaczałoby to, że niezaszczepieni mogliby opuszczać swoje domy tylko raz dziennie, np. w celu zakupu żywności.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Głupota. Zachód Europy to jest jednak głupi. 
wiks91, 13 listopada 2021, 11:55 | odpowiedz
Avatar użytkownika
To jest zaplanowany od dawna na wielką skalę zamach na wolność człowieka. Przyjrzyjcie się Australii, u nich jest już pozamiatane. To po to politykom 300 tyś armia, żeby nas trzymać jak bydło w klatkach. Odbieranie oszczędności inflacją, segregacja sanitarna gdzie mogę, a gdzie nie mogę. Odbieranie pracy, później odebranie praw i majątku. Teorie spiskowe spełniają się na naszych oczach.
Pre3, 13 listopada 2021, 13:38 | odpowiedz
Głupota komentujących nie zna granic
Zs62, 13 listopada 2021, 16:08 | odpowiedz
Wracamy do średniowiecza 
Barbara Wałach, 13 listopada 2021, 17:57 | odpowiedz
Dokładnie tak jest jak pisze Pre3. Permanentna inwigilacja i kontrola. Zmuszanie różnymi sposobami ludzi do przyjęcia preparatów inżynierii genetycznej w fazie badań dopuszczonych warunkowo za które sam producent nie odpowiada - wszystko jest oczywiste, jak garnki Zeptera są wysokiej jakości to producent daje wieczystą gwarancje, jak można mieć zaufanie do produktu za który producent nie ponosi odpowiedzialności
Grażyna Buła, 13 listopada 2021, 21:02 | odpowiedz
Avatar użytkownika
ci tzw. zakażeni to są tylko na wykresach telewizorów ? Bo jakoś od około 2 lat nie  mogę spotkać takiej osoby chorej lub co zmarła na najsłynniejszą chorobę Świata.. Nie wiem gdzie podziała się Grypa mająca te same Objawy.. Latam po Swiecie i wydaje kasę na robienie testów Patykowych dla mafii swirusowej ,których nikt nie sprawdza po wylądowaniu..Żyjemy w Globalnym domu wariatów, którym chce zawładnąć kilka rodzin, aby zostać właścicielami Planety. Wracałem tydzień temu do usa i nikogo nie obchodziły jakieś testy .A w Polsce w autobusach itd.." Szanowni Państwo", bla bla bla itd... Dzień Świra..już skończę, choć mógłbym cala dobę pisać ..
teddy5, 15 listopada 2021, 17:48 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »