Znana linia testuje cierpliwość swoich pasażerów. Przez 9 dni nie będą mogli odprawić się on-line!
Narzekamy na przestarzałe systemy informatyczne linii lotniczych, które są powolne i ulegają częstym awariom (rekordy bije tu chyba linia British Airways), jednak z drugiej strony musimy zdawać sobie sprawę z tego, że konserwacja czy nawet wymiana tych systemów wiąże się z dużymi niedogodnościami dla pasażerów. Tak jest choćby ze znaną linią z Zatoki Perskiej, która właśnie ogłosiła, że wymienia swój internetowy system obsługi pasażerów. Efekt? Przez 9 dni dla praktycznie wszystkich podróżnych linii Etihad odprawa on-line będzie niedostępna.
Kreta Wschodnia od 1983 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Gdańsk)
Kusadasi od 2120 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Wrocław)
Hurghada od 2388 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Katowice)
To duża niedogodność, bo odprawa on-line normalnie jest dostępna na 30 godzin przed lotem. W obecnej sytuacji pasażerowie linii będą musieli odprawiać się na lotnisku – dla podróżnych z lotniska w Abu Zabi odprawa on-line będzie niedostępna w dniach 6-12 marca, a dla pasażerów linii podróżujących z pozostałych lotnisk w siatce przewoźnika jeszcze dłużej, bo od 4 do 12 marca. W sumie to aż 9 dni.
„Osoby podróżujące naszymi liniami w tych dniach są proszone o pojawienie się na lotnisku do 4 godzin przed planowanym wylotem i z wydrukowaną lub elektroniczną kopią ich biletu, co jest niezbędne dla szybszej odprawy” – informuje przewoźnik.
Linia Etihad informuje, że możliwe jest częściowe wznowienie usług od 9 marca, a także, że wszystkie loty w tych dniach będą realizowane bez zmian.
Etihad Airways to jeden z lotniczej „wielkiej trójki” z Zatoki Perskiej, obok linii Emirates i Qatar Airways. Jednak w przeciwieństwie do tych dwóch linii przewoźnik z Abu Zabi nie rozwijał się tak szybko, a z powodu nietrafionych inwestycji linia wpadła w poważne kłopoty i notowała wielomilionowe straty. Dopiero w ostatnich latach dzięki przeprowadzonej restrukturyzacji przewoźnik wyszedł na prostą. W ubiegłym roku linia przewiozła ok. 10 mln pasażerów.
Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?