Fly4free.pl

Znamy najgorsze lotniska w Europie. Tu szansa na opóźnienie lub odwołanie Twojego lotu jest największa!

Foto: John Oswald / Unsplash
W pierwszych dwóch tygodniach lipca aż 72 procent wszystkich lotów z lotniska w Brukseli notowało mniej lub bardziej znaczące opóźnienia – wynika z raportu agencji Hopper, która przebadała dane z europejskich lotnisk pod kątem ich punktualności. Z punktu widzenia najgorszej dziesiątki, statystyki są porażające.

Lotniczy chaos w Europie zdaje się nie mieć końca – niemal każdego dnia piszemy na łamach Fly4free.pl o nowych kłopotach na Heathrow czy w Amsterdamie. W jasny sposób wpływa to oczywiście na punktualność czy liczbę odwołanych lotów. Na których lotniskach sytuacja jest najgorsza? Przebadała to w swoim raporcie agencja Hopper, która sporządziła listę 10 najgorszych lotnisk w Europie pod kątem opóźnień i odwołanych lotów na podstawie danych za okres od 1 do 10 lipca, a więc na początku szczytu sezonu turystycznego. Co wynika z danych?

Najbardziej „opóźnionym” lotniskiem w tym okresie okazało się lotnisko Bruksela Zaventem, gdzie aż 72 procent lotów notowało opóźnienia, a 2,5 proc. Wszystkich zaplanowanych operacji zostało odwołanych. Na drugim miejscu znalazło się lotnisko we Frankfurcie (68 proc. opóźnionych lotów, aż 7,8 proc. lotów odwołanych), a na trzecim lotnisko w Eindhoven. Holenderska mekka miłośników taniego latania w pierwszych dniach lipca notowała aż 67 procent lotów opóźnionych, za to tylko 1,8 procenta wszystkich połączeń była anulowana.

Czołowa dziesiątka wygląda następująco.

Foto: Hopper

Uwagę zwraca bardzo wysokie miejsce lotniska Luton, obecność a liście lotniska w Budapeszcie (2/3 wszystkich lotów opóźnionych), a także ósma pozycja lotniska Schiphol w Amsterdamie (61 procent opóźnionych lotów, 5,2 procenta lotów odwołanych).
 
A jak wyglądają obecnie najlepsze lotniska w Europie? Nie może chyba dziwić, że najlepszym lotniskiem jest port regionalny dedykowany przede wszystkim tanim liniom lotniczym, czyli lotnisko w Bergamo, gdzie opóźnionych jest tylko 3 procent wszystkich lotów! Oto czołowa dziesiątka.

Foto: Hopper

***
Jakie jest najgorsze lotnisko w Europie, z jakim mieliście do czynienia w tym sezonie urlopowym? Piszcie w komentarzach!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »