Fly4free.pl

Znamy najbardziej rozczarowujące miasta świata. Kilka miejsc na liście zaskakuje!

Foto: Craig Schuler / Shutterstock
Najbardziej rozczarowującym turystycznie miastem świata jest Bangkok – czytamy w „The Independent”. Specjalny ranking sporządzono na podstawie analizy kilku tysięcy recenzji miast i atrakcji turystycznych w takich serwisach jak TripAdvisor i nie tylko. Kto znalazł się na kolejnych miejscach?

Znacie na pewno doskonale to uczucie, gdy nie możecie się doczekać wizyty w jakimś mieście, macie swoje wyidealizowane wyobrażenia na jego temat, a na miejscu okazuje się, że wcale nie jest tak kolorowo? Tak, rzeczywistość w przypadku podróżowania często potrafi negatywnie zaskoczyć. Tak jest też w najnowszym rankingu, o którym czytamy w „Independent”, w którym zebrano najbardziej rozczarowujące miasta. Ranking powstał na podstawie analizy kilkunastu tysięcy recenzji miast i atrakcji turystycznych w różnych podróżniczych serwisach, takich jak TripAdvisor. Listę sporządzono zaś na podstawie odsetka negatywnych recenzji – im więcej głosów rozczarowania, tym wyżej na niechlubnej liście znalazło się dane miasto.

Z zestawienia wygląda, że najbardziej rozczarowującym miastem świata okazał się Bangkok. Stolica Tajlandii rozczarowała aż 16,6 procent komentujących turystów. Jednocześnie warto dodać, że najbardziej rozczarowującą atrakcją turystyczną tego miasta jest słynna Khaosan Road.
Niewiele mniej, bo aż 16,5 procent negatywnych recenzji zgarnęła Antalya. Słynny turecki kurort być może zgarnął premię za „tłok”, bo w ostatnim czasie miasto bije rekordy popularności wśród podróżnych. Na trzecim miejscu znalazł się zaś Singapur – 15,8 procenta negatywnych recenzji.
Czołową piątkę rozczarowujących miast zamykają Monachium (15,7 procent negatywnych opinii) i włoskie Rimini (14,2 procenta).

Co ciekawe, dopiero na 9 miejscu w zestawieniu znalazł się Paryż, zwykle okupujący czołowe miejsca w tego typu rankingach.
Czołowa dziesiątka prezentuje się następująco:
1 Bangkok
2 Antalya
3 Singapur
4 Monachium
5 Rimini
6 Miami
7. Mumbaj
8 Londyn
9 Paryż
10 Tokio

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »