Fly4free.pl

Znamy już turystyczne hity Polaków. W tym roku to tam będą tłumy!

all inclusive
Foto: Mariia Boiko / Shutterstock
Przede wszystkim Turcja, ale też Grecja i Egipt – to będą trzy najpopularniejsze kierunki wakacyjne wśród Polaków korzystających z biur podróży. Ponieważ sprzedaż tegorocznych wyjazdów zorganizowanych idzie pełną parą, możemy przewidywać, gdzie w tym roku spotkamy wielu naszych rodaków. I to nie tylko z podziałem na kraje, ale i konkretne regiony.

Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, w tym roku klienci biur podróży w większości nie zamierzają czekać na oferty last minute. Ich ograniczona ilość i umiarkowanie atrakcyjne ceny sprawiły, że w nadchodzącym sezonie wielu z nich postanowiło spróbować inaczej – i rezerwuje wyjazdy first minute. Tym bardziej, że wiele biur dostosowało się do sytuacji na rynku i oferuje np. bezpłatną zmianę rezerwacji czy liczne ubezpieczenia na wypadek zakażenia koronawirusem lub kwarantanny.

Turcja niekwestionowaną królową

Sprzyjające zasady wjazdowe, dobre ceny i gwarantowana pogoda sprawiają, że czołówka najpopularniejszych krajów od dłuższego czasu pozostaje bez zmian.

Króluje przede wszystkim Turcja (która również w ubiegłym roku była hitem!). Blisko 6 na 10 rezerwacji dotyczy właśnie tego kraju. A to z kolei oznacza,  że więcej niż co drugi klient biur podróży będzie wypoczywał właśnie tam Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że oferty do Turcji są dostępne właściwie z każdego lotniska w Polsce.

– Riwiera Turecka oferowana jest nie tylko z wylotem z Warszawy, Katowic, Wrocławia czy Poznania, ale też z mniejszych portów, m.in. z Bydgoszczy, Zielonej Góry czy Rzeszowa – komentuje Agata Biernat, z portalu wakacje.pl, który agreguje oferty biur podróży.

Nie można też zapominać, że od lat Turcja oferuje bardzo wysoki standard hoteli w obiektywnie niskich cenach – przynajmniej porównując podobny standard w krajach europejskich. Nie brakuje tu też obiektów ukierunkowanych na rodziny z dziećmi – z aqua parkami, bogatym programem animacji czy zapleczem sportowym.

Foto:

Czołówka też właściwie bez zmian

Na podium trafiły jeszcze Grecja i Egipt, które również w ubiegłych latach cieszyły się niesłabnącą popularnością. Ale kluczowe są nie tylko kraje, a także najpopularniejsze regiony.  

– W rankingach najbardziej popularnych kierunków zazwyczaj wymieniane są tylko kraje, a przecież wiele z nich oferuje dużo więcej niż jedno czy dwa regiony turystyczne. Przykładem może być Grecja. Choć mówimy o jednym państwie, to w rzeczywistości do wyboru mamy ponad 20 różnych miejsc, do których dolecimy lub dojedziemy z Polski. Podobnie jest w przypadku Hiszpanii czy Włoch – tłumaczy Biernat.

Jeśli chodzi o Grecję, najchętniej wybieramy wyspy. Najpopularniejsze są Kreta, Rodos, Zakintos, Kos oraz Korfu. W sumie stanowią 58 proc. wszystkich rezerwacji do Grecji.

– Gdy odwiedziliśmy już wszystkie najpopularniejsze wyspy Grecji, wcale nie musimy rezygnować z wypoczynku w tym kraju. Biura podróży oferują wycieczki także do tych mniej znanych w Polsce, za przykład weźmy Kefalonię czy Samos – wyjaśnia ekspertka.

Przyglądając się danym dotyczącym Egiptu widzimy, że największą popularnością cieszą się Hurghada, Marsa Alam, Szarm el-Szejk i Taba. Ta pierwsza zgromadziła ponad 42 proc. klientów wybierających Egipt.

Pierwszą piątkę najchętniej wybieranych kierunków zamykają Hiszpania i Tunezja. Dalej znalazły się Bułgaria, Cypr Północny, Cypr, Chorwacja i Włochy.

Wszystkie dane dotyczą sprzedanych wyjazdów w okresie od 25 kwietnia do 31 października tego roku, czyli w najważniejszym czasie dla każdego z biur podróży.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Fulu Fulu... Tam gdzie nie będzie kagancow na ryju tam ewentualnie się ludzie wybiorą. Choć ja chyba pozostanę w PL 
Julian13, 17 lutego 2022, 21:31 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »