Fly4free.pl

Znamy ceny biletów do łódzkiego Orientarium! Tanio nie jest, ale…

Foto: Orientarium
70 PLN – tyle trzeba zapłacić za bilet wstępu do łódzkiego ogrodu zoologicznego po otwarciu Orientarium. To o 10 PLN więcej niż wejściówka do wrocławskiego Afrykarium. I choć łódzkie zoo całkowicie zrezygnowało z biletów ulgowych, to przygotowało ofertę tańszych wejść, m.in. dla rodzin, grup oraz mieszkańców Łodzi.

O łódzkim Orientarium pisaliśmy na naszych łamach kilkanaście dni temu. Wiele wskazuje na to, że ten niesamowity obiekt, który zostanie otwarty już 29 kwietnia o godzinie 9 rano, będzie jednym z największych hitów tegorocznego sezonu turystycznego w naszym kraju. Od początku było jednak wiadomo, że ceny biletów wstępu do tego monumentalnego obiektu będą z pewnością porównywalne do wrocławskiego Afrykarium. Właśnie poznaliśmy ceny i… no cóż, tanio nie jest. Ile trzeba będzie zapłacić za wejściówki?

Zacznijmy od tego, że od 29 kwietnia z łódzkiego zoo znikną bilety ulgowe dla dzieci i młodzieży. Podstawowa cena za bilet to 70 PLN lub 80 PLN – w tym drugim przypadku jest to bilet łączony, który jednocześnie umożliwia też zwiedzanie kompleksu EC1. Jak czytamy w „Wyborczej”, w przyszłości ta oferta może zostać rozszerzona także o inne obiekty, np. Aquapark Fala.

Nieco taniej zapłacimy, decydując się na bilet rodzinny. Za wejściówkę w formule 2 dorosłych plus 2 lub 3 dzieci zapłacimy 220 PLN. Dużo mniej za zwiedzanie łódzkiego zoo zapłacą też posiadacze Karty Łodzianina, czyli mieszkańcy Łodzi. Dla nich cena biletu wynosi 40 PLN.

Orientarium to imponujący kompleks architektoniczny przedstawiający faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej z ogromnymi wybiegami dla egzotycznych zwierząt. W Orientarium znajdziemy m.in. największy w. Polsce wybieg dla słoni, swój dom mają tu też m.in. aligatory, makaki czy niedźwiedzie malajskie, jednak największą atrakcję będzie podwodny tunel, mający około 26 metrów długości, przechodzącym którym będzie można podziwiać rekiny, płaszczki i ponad 1300 ryb.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Mam nadzieję, że wbrew temu co piszecie nie będzie to hit sezonu, bo już chyba większość ludzi jest świadomych tego, że oglądanie zwierząt w więzieniu, które są wyłapywane z naturalnych miejsc i często zabieranie ich od rodziców, jest wysoce nieetyczne. Nie wierzcie żadnym bajkom opowiadanym przez właścicieli, że ratują słabe zwierzęta, bo niechybnie by zginęły na wolności. Już było setki filmów o tej kwestii, więc chyba każdy wie jak jest.  Jeśli natomiast chcecie pokazać dzieciom zwierzęta, polecam wycieczkę do lasu, żadne zamknięte w klatkach/szkłach zwierzęta nie zastąpią prawdziwej natury i czystego powietrza.
AgaZap, 27 kwietnia 2022, 17:55 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »