Fly4free.pl

Zmiany w przekraczaniu granic? Obowiązkowy test na COVID albo kwarantanna!

Foto: mp / Shutterstock

W środę poznamy nowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa w naszym kraju. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w poniedziałek, że być może jeszcze w tym tygodniu wprowadzone zostanie zaostrzenie kontroli granicznych – w ich wyniku także osoby podróżujące samochodami osobowymi będą musiały przy wjeździe do Polski przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. W przeciwnym razie trafią na kwarantannę.

Zwiększona liczba zakażeń koronawirusa sprawia, że rząd zastanawia się nad przywróceniem części restrykcji. W sobotę pisaliśmy na naszych łamach o pomyśle, aby wprowadzić zakaz wstępu do hoteli dla dzieci i osób niepełnoletnich, teraz zaś plan rządu zakłada, aby jeszcze bardziej uszczelnić granice. W tym przypadku ma chodzić o rozszerzenie obowiązku przedstawienia negatywnego testu na koronawirusa, dzięki któremu możliwe jest zwolnienie z kwarantanny przy przekraczaniu granicy Polski.

Przypomnijmy, że obecnie taka zasada dotyczy podróży do Polski transportem zorganizowanym, a więc m.in. samolotami czy autokarami. Teraz według zapowiedzi ministra zdrowia, taki wymóg miałby dotyczyć także osób podróżujących prywatnymi autami osobowymi. Aby więc przekroczyć granicę, konieczne może być posiadanie negatywnego wyniku testu. Kto nie będzie mial takiego dokumentu, może z automatu trafić na kwarantannę.

– Myślimy, żeby zrobić to jeszcze w tym tygodniu. Chcemy dopracować szczegóły regulacyjne. Służby też muszą się do tego przygotować, bo to będzie oznaczało konieczność powrotu do działań Straży Granicznej – mówił Niedzielski na antenie TVN24, pytany o szczegóły.

Jak dodał, nowe zasady będą obowiązywać na granicy zachodniej oraz południowej. Nie jest jeszcze jasne, czy testowanie będzie też dotyczyło pracowników transgranicznych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Premierze, Ministrze, może pora popukać się w głowę ??? Zachorowań, jak na lekarstwo, a Wy chcecie wprowadzać znów jakieś nowe obostrzenia ??? Szwecja radzi sobie bez obostrzeń, wskaźniki na 1 mln mieszkańców ma takie, jak Polska, zarówno zgonów, jak i zachorowań.
exito7, 22 lutego 2021, 13:18 | odpowiedz
Przestaję czytać artykuły napisane przez Pana Piotrowskiego. W zapowiedzi wykrzyknik a w artykule pytajnik. Brawo, świetna robota dziennikarska. 
Wojciech1, 22 lutego 2021, 16:55 | odpowiedz
Te restrykcje i wymogi to jakaś ściema. Przyleciałem dziś z Nowego Jorku - nikt nawet się nie zająknął o teście, ani o kwarantannie. Na lotnisku (WAW) zero informacji co dalej po przylocie, gdzie można się zgłosić z testem . Wyjebka po całości, już nawet chyba nie wiedzą jaki przepis w danej chwili obowiązuje.Morawiecki i jego nierząd niech się pierdolną w łeb z tymi pomysłami.
Kiwas, 22 lutego 2021, 17:07 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Taaa pompujcie tą propagandę rządową... Wolne media a tfu! 
Julian13, 22 lutego 2021, 18:05 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »